Skocz do zawartości
  • 0

Heq5 nie trafia w gwiazdy


Kus1987

Pytanie

Witam. To moj pierwszy post wiec sorki jak cos bedzie niezrozumiale. Mam problem z montarzem heq5 ktory mam od kwietnia. Do tej pory wszystko bylo ok dopuki nie pojechalem na urlop. Sprzet caly rok stoi w suchym garazu ale jadac na wakacje sciagnelem glowice i schowalem ja w domu w razie co. Przez 2 tyg nikogo w domu nie bylo. Po 2 tygodniach zlozylem wszystko do kupy i przy alignacji nie trafia wogule w rejon ani 1 ani 2 ani 3 nawet jak nakieruje recznie. Zauwazylem ze za malo jedzie w osi RA. Jak zmienie czas o 2 godziny do tylu na pilocie goto to 1 gwiazdka prawie jest dobrze ale 2 i 3 znow trzeba korygowac. Puzniej i tak celuje z bledem. Co moze byc przyczyna? Przed urlopem bylo wszystko ok. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ponad to co napisali koledzy powyższej. Czy montaż "chodzi" poprawnie/normalnie, czyli nic nie zgrzyta, terkocz, czy dźwignia sprzęgła trzyma sztywno oś, bo może to problem mechaniczny.

Czy kontrola zasilania na montażu podczas przesuwania na cel świeć cały czas, czy może mruga, bo to sugerowało by problem z zasilaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
14 minut temu, Tayson napisał:

Nadal podtrzymuje to co nalisalem wcześniej  plus sprawdzenie justowania lunetki biegunowej.

 

Ewentualnie moze zamieniles dlugosc z szerokoscia w pilocie.

Ustawialem wszystko od nowa w pilocie choc nic nie bylo ruszane ani zmieniane. Lunetka tez nie byla ruszana. Bylo wszystko ok dopuki na 2 tygodnie nie zdjelem glowicy ze stelarza. Jak po urlopie zalozylem ja z powrotem bylo juz zle. Glowica lezala 2 tygodnie na lozku nie dotykana przez nikogo. 

Nawet przywracalem ustawienia fabryczne pilota

Edytowane przez Kus1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
19 minut temu, Tuvoc napisał:

Takie pytanie - czy jak piszesz tutaj na Astropolis posta to nie drażni Cię czerwony kolor pod wpisywanym tekstem?

Nie widze nigdzie czerwonego koloru na astropolis chyba ze jezyk emotikony ?

13 minut temu, kudi145 napisał:

Pilota nie używam ale miałem taki przypadek jak była zła godzina w komputerze sterującym sesją :P 

Sprawdzone. Kiedys pomylilem przy wpisywaniu i zamiast mm/dd/rrrr wpisalem dd/mm/rrrr i byly cuda ale teraz to sprawdzilem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Temat ogarniety. Jeszcze raz przywrocilem ustawienia fabryczne i jeszcze raz wprowadzilem wszystkie dane do pilota z programu Synscanlnit 2.1 i wszystko wrocilo do normy. Nie wiem z kad narodzil sie ten problem ale puki co jest ok. Mam nadzieje ze sie nie powtorzy. Dzieki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
22 godziny temu, Kus1987 napisał:

Nie widze nigdzie czerwonego koloru na astropolis

Jak piszesz, to autokorekta nie podkreśla Ci błędów na czerwono?

 

22 godziny temu, Kus1987 napisał:

nic nie bylo ruszane ani zmieniane. Lunetka tez nie byla ruszana. Bylo wszystko ok dopuki na 2 tygodnie nie zdjelem glowicy ze stelarza.

Czyli było ruszane.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • -1
1 godzinę temu, Tayson napisał:

Ustawienie na biegun, home position. To na początek. 

Jak juz pisalem od kwietnia bylo ok. Nie jest to moj 1 montaz paralaktyczny i ustawienie na polarna mam opanowane.

1 godzinę temu, OnlyAfc napisał:

I wprowadzenie prawidłowych koordynatów w pilocie

To tez mam dobrze bo sprawdzalem a wiem ze z data mozna sie pomylic bo jest mm/dd/rrrr. 

Godzinę temu, Piotr4d napisał:

Ponad to co napisali koledzy powyższej. Czy montaż "chodzi" poprawnie/normalnie, czyli nic nie zgrzyta, terkocz, czy dźwignia sprzęgła trzyma sztywno oś, bo może to problem mechaniczny.

Czy kontrola zasilania na montażu podczas przesuwania na cel świeć cały czas, czy może mruga, bo to sugerowało by problem z zasilaczem.

Dzwiekow dziwnych nie dostrzegam ale tego zasilania nie sprawdzalem. Zobacze dzis choc zasilacz mam pod 220 wiec nie jest to kwestia rozladowanej baterii. Dziwne jest to ze idzie zawsze w to samo miejsce jak zaczynam alignacje a zatrzymuje sie 2 godz za wczesnie w RA tak jak by za malo impulsow dawal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.