Skocz do zawartości

Rzetelne porównanie detektorów


szquar

Rekomendowane odpowiedzi

44 minuty temu, szquar napisał:

Po wielogodzinnej debacie z samym sobą oraz kolejnych wieku godzinach czytania forum/oglądania recenzji doszedłem do wniosku że idę w ZWO ASI 533MC pro. 
Czy ktoś z szanownych ma doświadczenie z tą kamerką i krótkim refraktorem i może objaśnić mi jakie filtry dobrze było by zakupić?

 

EDIT: I jaki rozmiar filtrów byłby odpowiedni do mojego teleskopu (TS APO 80/480), wystarczy 1,25” czy iść w dwa całe? Która szuflada filtrowa do tego przypasuje? 

 

Używałem ASI533 z różnymi tubami, ostatnio z Espritem 100ED. Kamera fajna, ale prędzej czy później pojawia się niedosyt pola widzenia.

Początkowo używałem Optolonga UV/IR cut i l-eNhance 2". Można pewnie działać z mniejszymi filtrami, ale kupiłem używany filtr  2"  L-eNhance od kolegi z forum i  tak standard już został.

Miałem w torze optycznym szufladę ZWO na filtry 2", jednak zmiany filtrów były kłopotliwe i skończyło się na kole EFW 2" (operuję setupem zdalnie).

Ostatnia zmiana to dołożenie filtra ALP-T i IR Pass 685. Właściwie u mnie (niebo 21,50+) do normalnego fotografowania wystarczą dwa - UV/IR cut i jakiś dual narrowband.

 

Pojedyncze fotki z Antlii i IR pass:

 

image.thumb.png.f73fb8f3ce879d8a4311e7be5239a488.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@apolkowskidzięki za wypowiedzenie się. To będzie mój pierwszy setup do astrofoto więc idę na kompromisy, dlatego też relatywnie tania kamerka i OSC, małego pola jestem świadom ale do nauki myślę wystarczy. O ALP-T trochę czytałem, zastanawiam się tylko czy jest sens kupować najpierw L-eNhance lub L-Extreme czy lepiej od razu dołożyć do ALP-T, jeżeli dobrze rozumiem to te filtry są z założenia do tego samego tylko różnie im to wychodzi?

Po tym co napisałeś muszę się zastanowić czy jednak zamiast szuflady nie zainwestować w koło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, szquar napisał:

Czy ktoś z szanownych ma doświadczenie z tą kamerką i krótkim refraktorem i może objaśnić mi jakie filtry dobrze było by zakupić?

 

Hej ,

 

ja używam jej z refraktorem 50/330 z filtrami ZWO Dual Band lub Baader Moon&Skyglow 1,25".

 

Pojedyncza klatka bez guidingu 420 sekund oraz jedyne zdjęcie jakie udało mi się zrobić w tym roku oraz część z fotek z roku 2021.

 

 

Single__2022-07-25_22-37-35_Bin1x1_420s__20C.thumb.jpg.c8de86c04b1e4c5a54f6a7483ba22a36.jpg

Pelikan.jpg.2b38cff877a65ceb478f0111224547cf.jpg

Podsumowanie_2021.jpg.57acb4ca94d4a5dc5de61a0e5e49973e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.