Skocz do zawartości

TAKAHASHI FS-102 Jak nowy !


Misza

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedam refraktor apochromatyczny, fluorytowy Takahashi FS-102 NS. Średnica obiektywu 102mm, ogniskowa 820mm. Teleskop jest w stanie idealnym, brak śladów użytkowania, mógłby uchodzić za kupiony przed momentem u dealera. Zakupiłem go 10 miesięcy temu u dealera w Colmar, we Francji. Jest to najnowsza wersja tego apochromatu, oznaczona jako NS, posiada zatem przesuwny odraszacz.

 

W skaład zestawu wchodzą :

- teleskop

- doskonały szukacz takahashi 7x50

- orginalna obejma

- przejściówki do okularów 1'25 cala

 

Teleskop ten cechuje doskonałej jakości optyka dzięki czemu daje on wspaniałe obrazy. Daje słowo że tak doskonałych obrazów planet nie widziałem do tąd w żadnym 20-centymetrowym katadioptryku, a miałem okazje patrzec przez nie jeden (jest to zdecydowanie najlepszy z posiadanych przeze mnie do tąd teleskopów, wcześniej miałem miedzy innymi dwa 20 centymetrowe katadioptryki).

Cena tego teleskopu u dealerów w Europie to na dzień dzisiejszy 2600 euro. Moja cena to 7500zł, a zatem sądze że jest wiecej niż okazyjna.

 

W ZAŁĄCZNIKU ORGINALNE FOTO

Osoby zainteresowane prosze o pisanie na mój mail - msulczynski@wp.pl

 

pozdrawiam

Miszka

FS102.jpg

Edytowane przez Misza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu już każdy myślał że Miszy się zainteresowania zmieniły... :D

Nic tylko

:wow:  :wow:  :wow:

 

Pozdrawiam kolege współlokatora

 

Miszy tylko pyton lub boa może zmienić zainteresowania :D Terrarystykę z astronomią da się jednak pogodzić, wiem to z doświadczenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Przy vizuala nie będzie jakieś super różnicy ale przy astrofoto to hoho :Beer:

Podobno własnie bedzie spora zwłaszcza na ds (tak piszą uzytkownicy na yahoo), bo zbiera podobno o 50% wiecej światła, co do astrofoto - na planetach webcamem bedzie b. duza co widac na fotkach w necie , na ds przez ccd nie będzie prawie zadnej... choć w tym kierunku będzie na pewno równiez wykozystany

w przeciwieństwie do fs102 który nie doczekał zkupu przeze mnie instrumentu rejestrującego...

Edytowane przez Misza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.