Skocz do zawartości

Saturn 2022


*Wojtek*

Rekomendowane odpowiedzi

48 minut temu, MarcinSn napisał:

Słabizna, ale w tym sezonie coś mi nie wychodziło. SCT 6", TeleXtender 3x, DFK 21AU618, 7x800kl, 24.08.2022.

Saturn_2022_08_24_7x800kl.jpg

 

A czy nie wychodzi tutaj jakiś problem z kolimacją?

Pytam, bo sam ostatnio walczę z moim lustrem (mam nadzieję że się z tym uporam do końca tegorocznego sezonu :Boink: ) i też rejestruję takie charakterystyczne duszki skierowane w jedną stronę, w sytuacji gdy lustro główne mam źle ustawione.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Andrzej Lach napisał:

A czy nie wychodzi tutaj jakiś problem z kolimacją?

Przed każdą obserwacją kolimuję na rozostrzonych gwiazdach. Być może nie udaje mi się precyzyjnie wycentrować cienia lustra wtórnego. Z drugiej strony te duszki są jakby zawsze. Pojawiają się przy kontrastach, np. przy cieniach księżyców Jowisza - na zdjęciu poniżej na obu widać jakby cienie tych cieni, a detal na planecie wydaje się być ok, jak na ten sprzęt.

Jowszisz_2016_03_16_6000kl.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedostatnia noc, Intes M715.

 

1) Blackfly S (IMX 273), Baader czerwony >610 nm

 

sat_red.png.a33951942d018ebb8fe4264288737cfb.png

 

2) jw., Baader pomarańczowy >570 nm

 

frame_00000.png.fc1624cebe91fb5e7cb1eb92db643ee7.png

 

3) jw., Baader wizualny ciemnoniebieski 435 nm

 

sat_blue.png.244f66ebc8c7a64f9c76bc0b2b41e21f.png

 

 

4) ASI 462MC, ZWO ADC, Baader L (automatyczny balans bieli w AstroSurface)

 

osc_2_00001_AS_P7_lapl4_ap15.png.c74c3968ba1a9e77a05ac756628b112d.png

 

Edytowane przez WielkiAtraktor
  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, marcin.p1 napisał:

nie wiem czego ale u mnie na lapku nie widać nic tak jak by byl przepalony 

Bo masz słaby ekran? Pewnie nie jest po prostu w stanie wyświetlać części kolorów i dlatego tak to u Ciebie wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Krzysztof z Bagien napisał:

Bo masz słaby ekran? Pewnie nie jest po prostu w stanie wyświetlać części kolorów i dlatego tak to u Ciebie wygląda.

Już się wyjaśniło. Laptop działał w trybie turbo gry, sam rozjaśniał i przyciemniał ekran dlatego u mnie były foty przepalone biała plama. Wyłączyłem i wszystko wróciło do normy.  Kolory też teraz widzę, rzeczywiście sam fiolet. Na spokojnie siądę do tego i będzie lepiej. 

Edytowane przez marcin.p1
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.