Skocz do zawartości

Mój pierwszy prawilny ptak


wismat

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo ładnie!

Ale proszę Cię i zaklinam - zamień wersję bez cropa z tą przyciętą. A najlepiej wywal tą przyciętą, bo otoczenie tej mgławicy jest cudowne i crop to grzech.

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Herbert West napisał:

Bardzo ładnie!

Ale proszę Cię i zaklinam - zamień wersję bez cropa z tą przyciętą. A najlepiej wywal tą przyciętą, bo otoczenie tej mgławicy jest cudowne i crop to grzech.

To mamy pierwszy głos :) 
Kurde ale ćwieka mi zadałeś.. do cropa się skłaniałem.. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet o tym nie myśl bo zabiorę lajka ? Po co tracić dobre dane, dobrze obrobione. M16 w szerokim kadrze to jest to.

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem krop byłby ok, gdyby niwelował tę czarną plamę ciemnej przestrzeni w prawym górnym rogu i przy okazji nie zmasakrował dolnej lewej części kadru.

Nie robi tego, a pozbawia nas tych wszystkich ciemnych smaczków, o których wspominał Herbert West.

Te niuanse w cieniach i niedopowiedzenia barwne (swoista "bezbarwność" - bladość części mgławicy) mają swój urok mimo, że trochę korci mnie by popracować nad żółciami i lekko oddzielić je od czerwieni... ale to jednak myślę zła droga... fajnie jest.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, .zombi. napisał:

Miodzio ! Ale gdybym sam obrabiał to ze strachu przed zbytnim odszumieniem i odgwiazdkownieniem zdjęcia wyglądało by to pewnie zupełnie inaczej.

Dzięki. Przeszło mi to nawet przez myśl przez chwilę podczas obróbki. Z tymi gwiazdami doszedłem do wniosku, że są akceptowalne jak się da pełny rozmiar, na miniaturce faktycznie mogą być "przymałe".

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie pełna wersja. Kadr jest bardzo ładny, a poza tym to daje oddech i żal tego wszystkiego co można zobaczyć dookoła. W normalnej fotografii crop naprawdę potrafi zmienić zdjęcie kiepskie w bardzo dobre, ale w astro chyba jednak chcemy zobaczyc jak najwięcej tego co się tam kryje ;) Gratki!

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, zbuffer napisał:

Zdecydowanie pełna wersja. Kadr jest bardzo ładny, a poza tym to daje oddech i żal tego wszystkiego co można zobaczyć dookoła. W normalnej fotografii crop naprawdę potrafi zmienić zdjęcie kiepskie w bardzo dobre, ale w astro chyba jednak chcemy zobaczyc jak najwięcej tego co się tam kryje ;) Gratki!

Dzięki za miłe słowa. Chyba macie racje z pełna wersją :) Ustanowię ją prywatnie jako tą główną :) 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crop ze względów technicznych rób a żeby mieć ładny kadr to wykonaj dobre kadrowanie. Kadr masz ładny, nie naprawiaj bo zepsujesz ?

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow! :like:

Pięknie rozegrałeś kolory i szczegół. Ale... Ponieważ Twój poziom stale rośnie, musi być małe ale. ;)

Wydaje mi się, na końcu "filara" jest nieco za dużo białego światła. Mam wrażenie pewnego "przepalenia" tego fragmentu. Nie żebym się czepiał, ale brakuje mi tam tonalnego szczegółu.

No i te gwiazdki... :g:

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile gwiazdki jestem w stanie poprawić stosunkowo łatwo  o tyle przepalenie wymaga pracy od pierwszego kroku obróbki i chyba na razie odpocznę od tego materiału :) poczekam na pochmurne październikowe wieczory :) dziękuje za zwrócenie uwagi. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.