Skocz do zawartości

Droga Mleczna 05/08/2022 Puszcza Białowieska


Lukasz77

Rekomendowane odpowiedzi

Fakt, niebo na pograniczu jest rewelacyjne. Też ostatnio fociłem na skraju Puszczy Białowieskiej (03.08 w Masiewie Starym), byłem tam pierwszy raz od ponad roku z wiadomych względów.

 

Gdyby ktoś szukał noclegu mogę polecić poniższą miejscówkę, byłem tam już trzy razy:

https://masiewo.eu/

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam nie mierzyłem. W Bieszczadach (okolice Cisnej) w zeszłym roku na przestrzeni czterech nocy wychodziło mi w zenicie między 21.40 a 21.60. Najlepszy pomiar był bodajże 21.63, miernik Unihedron SQM.

 

Tu obstawiam, że wyszłyby podobne wartości, choć wiadomo że wilgoć i niska wysokość npm robią swoje.

Edytowane przez Astrobonq
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Zlew napisał:

Zdjąłbym nieco zielonego :D A tak poważnie, super, jak zawsze ;) 

Dzięki za uwagę.

 

11 godzin temu, Morth napisał:

a ja bym zdjął z tej trawy na pierwszym planie. Kuje w oczy bardzo.

Również.

 

59 minut temu, Astrobonq napisał:

Tam nie mierzyłem. W Bieszczadach (okolice Cisnej) w zeszłym roku na przestrzeni czterech nocy wychodziło mi w zenicie między 21.40 a 21.60. Najlepszy pomiar był bodajże 21.63, miernik Unihedron SQM.

 

Tu obstawiam, że wyszłyby podobne wartości, choć wiadomo że wilgoć i niska wysokość npm robią swoje.

Tak, jak piszesz niska wysokość i wilgoć trochę przeszkadza. Ale mam tam 230km a w Bieszczady ponad 400km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Astrobonq napisał:

Fakt, niebo na pograniczu jest rewelacyjne. Też ostatnio fociłem na skraju Puszczy Białowieskiej (03.08 w Masiewie Starym), byłem tam pierwszy raz od ponad roku z wiadomych względów.

 

Gdyby ktoś szukał noclegu mogę polecić poniższą miejscówkę, byłem tam już trzy razy:

https://masiewo.eu/

 

Ja fociłem, w Zamosze. Za zgodą BPN i SG. Pokaż swoje fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Lukasz77 napisał:

Ale mam tam 230km a w Bieszczady ponad 400km.

 

Ja podobnie, a jak jeszcze do teściowej do Białegostoku jedziemy to już w ogóle się robi blisko - godzinka drogi.

 

10 minut temu, Lukasz77 napisał:

Ja fociłem, w Zamosze. Za zgodą BPN i SG. Pokaż swoje fotki.

 

Właściciele Tarpana pracują w Parku, wspominali coś że ma astrofotograf przyjechać. Zaczynam łączyć kropki :D Ten płotek na zdjęciu też wygląda znajomo. Jak już mam być precyzyjny to fociłem właśnie też w Zamoszach.

 

Zdjęcia jeszcze nie obrobione, na razie mam tylko dłubnięte kilka pojedynczych kadrów.

 

Ze statywu, czas celowo przeciągnięty żeby wyciągnąć mgły.

IMG_1061.thumb.jpg.9f3fb05d169d0c7a0a7a609997cd83c8.jpg

 

Tu już z prowadzeniem, na razie jedna klatka obrobiona dla zabawy.

 

IMG_1051.thumb.jpg.c02b4788ce9f52c0355e2a0e78ada885.jpg

Edytowane przez Astrobonq
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Astrobonq napisał:

 

Ja podobnie, a jak jeszcze do teściowej do Białegostoku jedziemy to już w ogóle się robi blisko - godzinka drogi.

 

 

Właściciele Tarpana pracują w Parku, wspominali coś że ma astrofotograf przyjechać. Zaczynam łączyć kropki :D Ten płotek na zdjęciu też wygląda znajomo. Jak już mam być precyzyjny to fociłem właśnie też w Zamoszach.

 

Zdjęcia jeszcze nie obrobione, na razie mam tylko dłubnięte kilka pojedynczych kadrów.

 

Ze statywu, czas celowo przeciągnięty żeby wyciągnąć mgły.

 

 

Tu już z prowadzeniem, na razie jedna klatka obrobiona dla zabawy.

 

 

Fajnie widzę ,że tam mgły to pewnie co noc jak wiatru nie ma? Ja to miejsce jeszcze odwiedzę nie raz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Lukasz77 napisał:

Fajnie widzę ,że tam mgły to pewnie co noc jak wiatru nie ma? Ja to miejsce jeszcze odwiedzę nie raz!

 

Akurat teraz taki okres, że się duże zamglenie trafiło. Dwa dni wcześniej byłem na obrzeżach Biebrzańskiego Parku Narodowego i było to samo.

Edytowane przez Astrobonq
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Lukasz77 napisał:

Ale pewnie i trafiają się noce bez mgły!

 


W Masiewie/Zamoszach na trzy noce jedna (ta ostatnia) była z dużym zamgleniem, w zeszłym roku w marcu było czysto (za to z cirrusem którego miało nie być), a pierwszy raz byłem w 2020 też w sierpniu i z tego co pamiętam trochę mgły było, ale dużo mniej niż teraz.
 

Natomiast w pobliżu rozlewisk Biebrzy z wiadomych przyczyn z dużą mgłą trzeba się liczyć :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.