Skocz do zawartości

Czekając na opozycję Marsa...


DominikM

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, gratuluję świetnych fotek!!!  :notworthy:

Biorąc pod uwagę fakt że zbliżamy się do Marsa z prędkością 23500 mil na godzinę z niecierpliwością czekam na wasze fotki z listopada  :D

Pozdrawiam!!!

 

Dzieki .

Mamy nadzieje ze w Listopadie bede lepsze warunki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Gość Siergiej

Wczoraj ( to znaczy dzisiaj rano :D ) z Michalem upolowali Marsa.

Srpzet ten samyj ... tylko Barlow 3* i kamerka Philips 840.

 

Pogoda byla wiczorem calkiem nie astronomiczna :burza: o taka ...

I my sobie postanowili - niema pogody nu to jest dobry koniak - i poszlo ..... :Beer:

Za jakies dwie godzinki wychodzimy na pole .... a tam kurcze -gwiazdy :D

 

Zaczelis sie rozkladac - oto byla zabawa - noc , 200 metrow zaplutanego kabla bez rolki i trzy lekko nawalone facety :Beer::Beer::Beer:

Ale to jeszcze nie koniec - okazalos sie ze zapomnili w domu (120 km) lunetke biegunowe , no to jakos to przezyli ....

Ale i to jeszcze nie koniec - okazalos ze zapomnili w domu przejsciuwke z 2 do 1,25 cala, ale uniwersalne macowanie astrofotografa ( tasma izolacyjna) pomoglo .

 

Nie zapomnie tego Marsa nigdy :D:D:D

post-1549-1122745846_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super zdjęcie.

Czy mam szansę na takie widoki swoim TALem 100??

 

Pozdrawiam

Mirek

 

Mając na względzie swoje doświadczenia z Tałem 100 w przypadku dobrych warunków masz szanse na takie widoki. Ja obserwowałem Tałem MArsa w czasie opozycji w roku 2003 i było rewelacyjnie. Polecam czerwony filtr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Świetny Marsik Siergiej.

Ja też juz mam pierwszą red planetę.

Tydzień temu jak kończyłem focić bąbla, Mars był wystarczająco wysoko i wykorzystałem sytuację. Tak. FS-128\1040mm, barlow NPZ 3x, Stakilność atmosfery na średnim poziomie

 

Mars.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To jak zeszlismy z foto topowego cos z mocno amatorskiej dzialalnosci

 

20 klatek po ok. 0.2 sek. stack pod IRIS'em Synta achro 100/1000 QuickCam SC1

 

forum.JPG

 

Mam takie lamerskie pytanko. Klatki kamerka robi mi w formacie BMP i sa one kolorowe. Ale jak dam opcje Algin&Stack pod IRIS'em to dostaje wynik BW. Co robie nie tak?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30.08 , po drugiej w nocy zrobiłem tego Marsa. Szczerze mówiąc liczyłem na lepszy seeing, no cóż, było średniawo. Może należało poczekać az planeta pójdzie wyżej ale niestety wcześnie rano trzeba wstać.

Mewlon 210, barlow 2x, Toucam 740, 15fps, 0k.500kl.

 

Mars.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wreszcie się przemogłem i wstałem o 3-ciej rano aby uchwycić Marsa. Około 3.20 wyłonił się zza krawędzi balkonu piętro wyżej na tyle, że mogłem go widzieć już połową lustra. Zrobiłem kilka Avików i jeden pośpiesznie obrobiłem aby choć cokolwiek zaprezentować na Forum. Jeszcze dziś po południu postaram się, po dokładniejszej obróbce, przedstawić inne mam nadzieję lepsze zdjęcia Marsa.

Untitled_1.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.