Skocz do zawartości

Focuser ESATTO 4” & Rotator ARCO 3” - prezentacja


RafalT73

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Sebastianus napisał:

Piękny sprzęt, ale najbardziej zaskoczył mnie rozmiar tych urządzeń. 

Tak to prawda rozmiar robi wrażenie. Spodziewałem się że fokuser i rotator będą duże ale spodziewać się a zobaczyć i trzymać w ręku to co innego. Byłem zaskoczony :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na recenzje na YT ;) Chyba twoja widziałem odnośnie cem70-Ec nuc. Była naprawdę super. 

Ciekaw jestem złączkologii, podłączenia, doboru odległości do matrycy itp. No i ofkors recenzji jak to działa z eagle4 :)

 

edit. 
Widzę ze już jest. Z chęcią zobaczę :)

Edytowane przez wismat
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, wismat napisał:

Czekam na recenzje na YT ;) Chyba twoja widziałem odnośnie cem70-Ec nuc. Była naprawdę super. 

Ciekaw jestem złączkologii, podłączenia, doboru odległości do matrycy itp. No i ofkors recenzji jak to działa z eagle4 :)

 

edit. 
Widzę ze już jest. Z chęcią zobaczę :)

Tak, w pierwszym wpisie wrzuciłem link do YT https://youtu.be/ImX6eXebtH4

Co do współpracy z EAGLE to wszytko jest OK i to w zasadzie z każdym urządzeniem. Jeden jedyny punkt to wpływ USB3.0 pierwsze połączenie z WiFi. Sposób mam prosty - w momencie włączania EAGLE mam filzycznie rozłączone wtyczki USB. Jak już się komputer odpali to wkładam je do gniazd (tylko 3.0) jest w porządku do samego końca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo ciekaw wyników pracy pod obciążeniem. Wygląda pięknie i zapowiada się obiecująco, aż sam zacząłem się przygladac wersji 3", tylko jakoś nie widzę płytki mocowania pod Newtona 16" i ta średnica na wyjściu M81x1, kiedy korektor ma M82x1... :/

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marcinos napisał:

Jestem bardzo ciekaw wyników pracy pod obciążeniem. Wygląda pięknie i zapowiada się obiecująco, aż sam zacząłem się przygladac wersji 3", tylko jakoś nie widzę płytki mocowania pod Newtona 16" i ta średnica na wyjściu M81x1, kiedy korektor ma M82x1... ?

Chyba ten adapter się nada jako mocowanie do Newtona https://eu.primalucelab.com/esatto-3/adapter-esatto-3-for-gso-orion-tpo-ritchey-chretien-10-12-14-and-16-inches.html

natomiast złącze do korektora niestety we własnym zakresie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.08.2022 o 22:13, dobrychemik napisał:

Nie byłem świadomy, że PrimaluceLab produkuje cały "ekosystem" podobnie jak ZWO. Piękny sprzęt, widać, że to półka premium. Aż strach sprawdzać cenę.

Ja bym się nie zgodził, że są drodzy. Jak porównasz do innych producentów to mechanika typu dovetail’e czy siodełka wychodzą podobnie do marek w stylu TS. Fokuser’y moim zdaniem są w rozsądnej cenie, popatrz na konkurencję, której zresztą jest bardzo mało. Mnie nie podoba się, że pakują do nich wifi i własny soft itp. co tylko podwyższa cenę, a ktoś kto ma sterowanie zdalne i tak tego nie użyje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, zbuffer napisał:

Mnie nie podoba się, że pakują do nich wifi i własny soft itp. co tylko podwyższa cenę, a ktoś kto ma sterowanie zdalne i tak tego nie użyje.

Zgadzam się, WiFi jest chyba zbyteczne. Dobre do obserwacji wizualnych bez komputera choć z drugiej strony po co komu taka precyzja do visuala? To na pewno podnosi cenę, ale jest też fajnym „bajerem”. W nowej aktualizacji softu jest możliwość wyłączenia modułu wifi. Co do software to sterowniki ASCOM eliminują konieczność korzystania z PLAY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.