Skocz do zawartości

Montaż Bresser MON2 (EQ5) OnStep GoTo i MAK 102


mateoz

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedam stary montaż Bressera klasy EQ5 z GoTo oraz MAKa 102.

 

Montaż w moich rękach od sierpnia 2020, kupiony używany, wieszałem na nim na początku Newtona 150/750, później z Edka 72 i sprzedawanego teraz MAKa. Stan wizualny widoczny na zdjęciach, poza miejscowymi przetarciami żadnych uszkodzeń. Technicznie na moje oko bardzo dobrze, może wymagać drobnego remontu, bo nie rozkręcałem go ani nic od początku.

Teoretycznie montaż może guidować ale od początku miałem z tym pewne problemy, czasem było ok, innym razem już nie i nawet nie pamiętam jak jest aktualnie (kiedyś pisałem post tutaj na forum, mogę poszukać i podesłać) i ostatecznie, po części z wygody, po części z lenistwa, cały czas używałem tylko napędu w jednej osi do zdjęć, parę razy pobawiłem się GoTo, które jest sterowane (moim zdaniem najwygodniej) z aplikacji OnStep Controller na telefon. Przy starannym ustawieniu na polarną robiłem 60-sekundowe klatki Newtonem i 120-sekundowe Edkiem 72 z 20%(?) odrzutem.

Obudowa płytki OnStep jest drukowana i delikatnie się wygięła przez pozostawienie na słońcu, dorzucone jest też zapasowe mocowanie na silnik. Podświetlenie lunetki biegunowej działa tylko trzeba wymienić bateryjki, mam też pudełko styropianowe na głowicę.

Sprzedaję z powodu przejścia na HEQ5.

 

Ogólnie w zestawie jest:

  • głowica MON2 z silniczkami i OnStepem
  • statyw z nogami 1,5"
  • przeciwwaga i pręt przeciwwagi
  • zasilacz (nie ma go na zdjęciach ale będzie w zestawie)

 

Cena: 1200 zł

 

MAK 102 jest ze mną od października 2021, pierwszy właściciel kupił go w maju 2020 (mam paragon i oryginalne pudełko). Niewiele go używałem, służył tylko do oglądania księżyca i planet. Optyka w stanie idealnym, na tubie dwie bardziej widoczne ryski, które pokazałem na zdjęciach, a na dovetailu standardowe ślady użytkowania.

 

W zestawie:

  • MAK 102
  • okulary kitowe 10mm i 25mm
  • drukowana maska bahtinova
  • torba
  • dekielki do MAKa i okularów
  • oryginalne pudełka

 

Cena: 750 zł

 

Jeśli kogoś interesowałby cały zestaw, możemy trochę ponegocjować.

Jeśli chodzi o wysyłkę - z MAKiem nie ma problemu, co do montażu, aktualnie niestety nawet nie mam za bardzo w czym go wysłać więc pierwszeństwo daję osobom, które mogłyby go odebrać osobiście.

 

Wszystkie zdjęcia: https://drive.google.com/drive/folders/1MknC4v6c2nUYffgMmfmhcv4QyPMaEMZF?usp=sharing

 

Przykładowe zdjęcia:

 

 

IMG-400.jpg

IMG-403.jpg

IMG-401.jpg

IMG-415.jpg

IMG-417.jpg

Edytowane przez mateoz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.