Skocz do zawartości

Pętla w Łabędziu.


warpal

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, warpal napisał:

- RedCat 51, ASI183MM-GT: 75 minut.

 

Jeśli można...

 

Pod jakim niebem robiłeś zdjęcia - w lokalizacji masz Kraków...

RedCatem z kamerką mono robiłeś przez jakie filtry?

 

Chyba w tym samym terminie robiłem ten sam obiekt EOSem 1100D i chcę sobie jakoś

wyobrazić różnicę w materiale / wyniku końcowym...

 

M.

 

 

Edytowane przez Miesilmannimea
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwnie mało tlenu widać, jak dla mnie za mało. L-eN masz bardzo dobry, puszczający obie linie OIII, więc to nie kwestia filtra, ale obróbki - proporcje Ha/OIII zapewne takie, a nie inne, żeby gwiazdy wyszły w miarę naturalnie. Trzeba by osobno obrobić gwiazdy i osobno mgławicę.

 

Tak sobie myślę, że L-eN stanowi tu problem, bo to dwupasmowiec o dwóch różnych szerokościach pasm transmisji z oknem tlenowym sporo szerszym niz wodorowym. Chyba jednak lepsze są filtry o dwóch jednakowych szerokościach pasm, np. 7nm (L-eX) albo 5nm (Alp-T). Łatwiej wtedy o właściwy balans gwiazd i mglawic bez dodatkowej zabawy przy obróbce.

Edytowane przez dobrychemik
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, dobrychemik napisał:

Dziwnie mało tlenu widać, jak dla mnie za mało. L-eN masz bardzo dobry, puszczający obie linie OIII, więc to nie kwestia filtra, ale obróbki - proporcje Ha/OIII zapewne takie, a nie inne, żeby gwiazdy wyszły w miarę naturalnie. Trzeba by osobno obrobić gwiazdy i osobno mgławicę.

Wg testów w necie tlen jest dużo mniej widoczny w enhace niż w extreme.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Krzysztof z Bagien napisał:

Czy tylko ja w tej strukturze po lewej widzę łeb Obcego? I to takiego zadowolonego z siebie.

Mnie skojarzył się z umarłymi w "Walce o tron" ;), bo wszak

 

47 minut temu, dark1 napisał:

Czego to sobie nie potrafimy wyobrazić. 

 

19 minut temu, dobrychemik napisał:

Dziwnie mało tlenu widać, jak dla mnie za mało.

 

To kawałek stack'a L-e, kolor nieco "podbity". Nie wiem czy to dużo czy mało.

lhA.jpg.8da6cedd74a48888f1ff88fb8732347f.jpg

 

Godzinę temu, Miesilmannimea napisał:

Pod jakim niebem robiłeś zdjęcia - w lokalizacji masz Kraków...

Koskowa Góra. Jest w pierwszym poście. Bortle 4.

Godzinę temu, Miesilmannimea napisał:

RedCatem z kamerką mono robiłeś przez jakie filtry?

Ha, Antlia 3 nm Pro.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny szczegół włókien i gratki za 2 panele, dzięki czemu mamy całość. :)

 

13 godzin temu, warpal napisał:

Tło jest dość mocno "wycięte"

 

Wycięte? Ależ skąd, tła jest w cholerę. Za to gwiazdki niby są, ale ich nie ma. ;)

Z kolorami gwiazdek też bym powalczył. 52 Cyg jest typu widmowego K0, a u Ciebie jest niemal biała.

Brakuje mi oczywiście niebieskości z tlenu. Środek kadru jest pusty, a tam są właśnie piękne niebieskie włókna tlenowe.

No i generalnie brakuje mi nieco światła (nie w tle oczywiście) i dynamiki. Wszystko (włącznie z gwiazdami) ginie w pięknym równym tle.

Poza tym obrazek miły dla oka.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, diver napisał:

(...)

No i generalnie brakuje mi nieco światła (nie w tle oczywiście) i dynamiki. Wszystko (włącznie z gwiazdami) ginie w pięknym równym tle.

Dzięki!

Wszystkie Twoje uwagi są jak najbardziej słuszne (no może oprócz tej o gwiazdach które "niby są, ale ich nie ma" ;) )

W tym przypadku warunki pogodowe i co za tym idzie jakość materiału zdeterminowały obróbkę.

Chodziło generalnie o to, aby:

16 godzin temu, diver napisał:

obrazek miły dla oka.

:) 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.