Skocz do zawartości

Celestron Powertank Lithium Pro


TheShackMeister

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Czy ktoś z grona szanownego forum używa lub używał ?

Celestron Powertank Lithium Pro

Chciałbym zasilić zestaw:

ASI AIR Pro

ASI 533MC-Pro

ASI 120mc-s

EQM 35 Pro

EAF

dwie małe grzałki i malutki router na usb od xiaomi.

 

Czy ktoś wie jaki to może mieć pobór prądu?

Aktualnie używam akumulatora AGM 55 Ah, ale jest jednak trochę za ciężki.

 

159Wh to około 13-14Ah, ile to może wyciągnąć z tym zestawem?

Edytowane przez TheShackMeister
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to Ci się przyda:

 

 

Poza tym, obecnie zasilam montaż Rainbowastro RST-135, ale przewodem z wtyczką gniazda zapalniczki. Przy mojej skali obrazu, nie mogę "spokojnie" zrobić całej mozaiki księżyca (kilkadziesiąt paneli), nawet z ręcznym przesuwaniem, ponieważ zasilanie wykrywa brak odbioru prądu i wyłącza się. Na zasilaniu z 2,1/5,5 jest ok, więc do tego 10A gniazda lepiej podłączyć chłodzenie i grzałki. 

 

 

W tym poście Bartek testował wydajność mniejszej baterii, 84Wh. RST-135 pracował 25h. Wcześniej CEM25 pracował 10h. Porównaj sobie moc zużywaną w stosunku do swojego montażu + pozostałe odbiorniki i wyliczysz na ile Ci wystarczy.

 

 

 

Sprawdź sobie jeszcze markę Suaoki i Jackery. Może będzie ciekawe rozwiązanie do zasilania setupu.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, count.neverest napisał:

Może to Ci się przyda:

 

 

Poza tym, obecnie zasilam montaż Rainbowastro RST-135, ale przewodem z wtyczką gniazda zapalniczki. Przy mojej skali obrazu, nie mogę "spokojnie" zrobić całej mozaiki księżyca (kilkadziesiąt paneli), nawet z ręcznym przesuwaniem, ponieważ zasilanie wykrywa brak odbioru prądu i wyłącza się. Na zasilaniu z 2,1/5,5 jest ok, więc do tego 10A gniazda lepiej podłączyć chłodzenie i grzałki. 

 

 

W tym poście Bartek testował wydajność mniejszej baterii, 84Wh. RST-135 pracował 25h. Wcześniej CEM25 pracował 10h. Porównaj sobie moc zużywaną w stosunku do swojego montażu + pozostałe odbiorniki i wyliczysz na ile Ci wystarczy.

 

 

 

Sprawdź sobie jeszcze markę Suaoki i Jackery. Może będzie ciekawe rozwiązanie do zasilania setupu.

 

 

 

 

 

Czytałem twoja recenzję, najlepiej chyba miałbym podpić mój sprzęt pod amperomierz i zmierzyć pobór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja szukałem zasilania i znalazłem to:

 

https://www.bto.pl/produkt/36518/akumulator-4s1p-128v-10ah

 

to jest link do 10Ah, ale chłopaki za taką samą cenę 500 zł zrobią 12Ah/12,8V, czyli około 154Wh. Do tego trzeba dokupić ładowarkę za około 200 zł. Nie ma to USB i nie wyląda tak ładnie, ale kosztuje (teraz ) 800 mniej.

Pod rozwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.