Skocz do zawartości

proszę o rade


drentvy

Rekomendowane odpowiedzi

witam!

mimo przejrzenia forum i innych stron z tematem lornetek nie znalazłem pełnej odpowiedzi jaką lornetkę warto kupić. Moje potrzeby ogranicza sie prawdopodobnie do oglądania zawodów sportowych czyobserwacji przyrody. tak więc uzywał bym jej w dzień. obserwacje nieba nie interesują mie(na razie przynajmniej).

ztego co sie zorientowałem czesto uznaniem dazy sie lornetkę BPC. czy mozecie mi polecic jakąś lornetkę kostująca w granicach 200 zł która mnie nie bedzie zawodzić?.Ewntualnie droższa jesli istnieje pewien próg cenowy gdzie jakość zaczna byc zadowalająca.

przyznam ze zaczałem od szukania na allegro i myslałem ze za 100 to juz bedzie wystarczający sprzet, ale im wiecej pczytałem tym bardziej wiem ze nie za bardzo, poza tym ogrom informacji i danych yechnicznych oraz opini na forum troche mi namieszał w głowie.

mam jeszcze pytanie praktyczne. mając w reku lornetkę jak ją wstepnie wytestować w warunkach sklepu zwłasza chodzi mi o "kolimację".

wiem ze wielu forumowiczów ma wiedzę experta wiec proszę o rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Lidlu były napewno poniżej 100zł a cwaniacy z Allegro żenią je teraz naiwnym po 200 zł a to już znacząca różnica :icon_evil:

 

Tego można było się spodziewać. Cena lornetki (88 zł) była bardzo atrakcyjna, a lornetka, przynajmniej na początek, niezła. Ja nawet zastanawiam się, jak mogło opłacać się sprzedawać tą lornetkę za taką cenę. Przecież do kosztów produkcji, transportu dochodzi jeszcze mnóstwo innych.

Oby więcej takich promocji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego można było się spodziewać. Cena lornetki (88 zł) była bardzo atrakcyjna, a lornetka, przynajmniej na początek, niezła. Ja nawet zastanawiam się, jak mogło opłacać się sprzedawać tą lornetkę za taką cenę. Przecież do kosztów produkcji, transportu dochodzi jeszcze mnóstwo innych.

Oby więcej takich promocji.

 

ale jak kupiłes tam taką fajną tanią lornetkę to teraz będziesz tam chodził po chrupki i ogórki :) przynajmniej statystycznie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak kupiłes tam taką fajną tanią lornetkę to teraz będziesz tam chodził po chrupki i ogórki :)  przynajmniej statystycznie ;)

 

Niestety (albo stety), tylko statystycznie. W Lidlu byłem raz w życiu i nie wybieram się tam w najbliższym czasie, chyba że ponownie "rzucą" coś ciekawego. Dlaczego? Po prostu w moim mieście nie ma sklepu tej sieci. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ptrzyłem ne testy lornetek no i z tych tanszych EVEREST 12X60 WA czy tonie bedzie za duze powiekszenie na uzywanie z reki? dELTA OPTICAL HUNTER8X56 jak dla mnie chyba za droga. bressera odradzają.a co myslicie o takiej ofercie

http://www.euro-soft.pl/lornetki/bpc10x40.htm ?

 

Do obserwacji "z ręki" nadają się lornetki o powiększeniu 7-10x. Ale jeżeli ktoś ma pewną rękę to i poradzi sobie z powiększeniem 12x.

 

Ja wiem, że na początku moich obserwacji to nawet lornetka 7x50 trzęsła mi się w łapach niemiłosiernie. A teraz obserwuję lornetką 10x50 bez większych drgań.

 

Ta 10x40 droga, jak na ten rozmiar i to "tylko" 40 mm. Nie wypowiem się natomiast na temat jej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co myslicie o takiej ofercie

http://www.euro-soft.pl/lornetki/bpc10x40.htm ?

Gabaryty i parametry doskonałe do obserwaji przyrodniczych, ale gdybyś chciał zerkać czasem w niebo, to jednak trochę za mała apertura. Na Twoim miejscu szukałbym czegoś w granicach 7x50 albo 10x50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gabaryty i parametry doskonałe do obserwaji przyrodniczych, ale gdybyś chciał zerkać czasem w niebo, to jednak trochę za mała apertura. Na Twoim miejscu szukałbym czegoś w granicach 7x50 albo 10x50.

 

Tak.

10x50 to najlepsza konfiguracja srednica/powiekszenie bo daje wiazke wyjsciowa zblizona do srednicy zrenicy oka, ok. 5mm.

I do tego spore pole widzenia.

12x50 lub 15x50 sporo ogranicza pole, a dodatkowo przy powiekszeniach >10x daje sie juz wyczuc drgania rak.

Obiektywy 40mm to za malo na astro. Natomiast sprzet np. 20x60 wymaga juz bezwzglednie statywu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.