Skocz do zawartości

Artemis. Co Ona powie


Mariusz Psut

Rekomendowane odpowiedzi

Zaraz startuje Artemis 1.

Nie wiem jak Wy ale ja jestem posrany...

Nie z jedynką. Z tròjką.

Teraz polecą manekiny. Następnym razem człowiek. I tak jak Jim Lovell po raz pierwszy okrążą Księżyc. Będą widzieć jak wyłania się z czarnej otchłani. Będą cieszyć się jak dzieci. Zobaczą Go takiego,jakiego żadnemu z nas nie będzie to nigdy dane. 

Potem wystartuje tròjka. Wylądują na biegunie południowym. I wszelkie znaki na Niebie i Ziemi wskazują że pierwsza postawi tam po tylu latach stopę kobieta.

Neil zapytany o swoją kwestię odpowiedział że to było spontanicznie...

Nie wierzę w to. W czasie zimnej wojny to musiało być ustalone. Wysmażone przez polityków tamtego czasu...

Teraz czas mamy inny (czyżby;)),

Jak myślicie. Jakie będą pierwsze słowa kobiety na Księżycu ( bo to że będzie to kobieta nie ulega mojej wątpliwości)?

Zapraszam do dyskusji.

Mądrej. :original:

 

 

 

Edytowane przez Mariusz Psut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że coś w rodzaju " Po 50 latach jesteśmy tu znów" Nie sadzę żeby po pierwsze była to kobieta, po drugie żeby pozwolono jej propagować feminizm w takim momencie ... może później. Jakby na to nie patrzeć - równość płci nie jest w tej chwili największym problemem kobiet i ludzkości jako takiej. Raczej klimat... może coś w stylu " To wielki krok w kierunku znalezienia Nowej Ziemi"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście liczę na to że to będzie kobieta, byłby to fajny symbol zachodzących zmian.

Już samo to, byłoby wyraźnym głosem w temacie równości płci.

 

Co zostanie powiedziane?

Wydaje mi się że nic oryginalnego, pewnie będzie podkreślenie faktu że jest to powrót (coś w rodzaju - zrobiliśmy to znowu, znowu pierwsi).
Zastanawiam się czy będzie to bardziej przekaz na rynek wewnętrzny czy bardziej o wymiarze globalnym.

 

Tak czy inaczej będę obserwował z zapartym tchem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie podlega wątpliwości, że pierwsza kwestia wypowiedziana na księżycu po tylu latach będzie sie odnosiła głównie do powrotu,  ale co jeszcze tam będzie... strach pomyśleć 

Edytowane przez Astroigi
  • Kocham 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW Planowany start w poniedziałek 29.08. o 14.30  czasu polskiego. Oglądamy np. NASA TV kanał 146 na platformie Canal+ lub w internecie https://www.nasa.gov/nasalive

Dwugodzinne okno startowe 29.08.2022 otwiera się o godz. 14.33 czasu polskiego.

Edytowane przez Gość na chwilę
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość na chwilę napisał:

Myślę że coś w rodzaju " Po 50 latach jesteśmy tu znów" Nie sadzę żeby po pierwsze była to kobieta, po drugie żeby pozwolono jej propagować feminizm w takim momencie ... może później. Jakby na to nie patrzeć - równość płci nie jest w tej chwili największym problemem kobiet i ludzkości jako takiej. Raczej klimat... może coś w stylu " To wielki krok w kierunku znalezienia Nowej Ziemi"?

Odezwał się w tobie samiec.:D.

Tak sobie myślę że włączenie kobiety do misji Artemis a zwłaszcza do pierwszego lotu to nie feminizm. Raczej chodzi tu o zaakcentowanie ludzkości. Całej...

Zawsze tylko faceci... (Nie wierzę że to piszę:haha:). Akcentowanie ròwności to podkreślanie inności.

A to że Ona pierwsza zejdzie na powierzchnię wydaje mi się pewne. Inaczej jej obecność byłaby niespełniona.

Wydaje mi się że tekst byłby bardziej w stronę jedności. Jedności ponad podziałami.

Mòwi się że największym wynalazkiem ludzkości jest pismo.

Nieprawda!

Największy nasz wynalazek jeszcze nie powstał.

I obawiam się że może się nie ziścić.

Największym wynalazkiem ludzkości będzie pokòj. Ponad wszelkimi podziałami. Obawiam się jednak że to niemożliwe .

Właśnie pęd do eksterminacji jest naszym naturalnym wrogiem. Jak lew dla antylopy... Ciekawe kiedy ten lew się pogodzi z antylopą. I to chyba taki przekaz, jakkolwiek byłby napisany da nam ta kobieca stopa...

 

Edytowane przez Mariusz Psut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego się boisz? To jest właściwie normalne, co z tego że do tej pory niedostrzegalne ( przez niektórych oczywiście). Ale myśle że autor tego wątku nie miał na myśli dyskusji o o rzeczach oczywistych jako poważnej dyskusji.

"Odezwał się w tobie samiec." hm..może trochę, ale całe życie żyłem w sfeminizowanym otoczeniu :) . Nieee, żartuję... źle mnie odczytałeś. Myślę realnie a nie kategoriami propagandy.

Edytowane przez Gość na chwilę
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.