Skocz do zawartości

Fotochemik i jego Miotła NGC6960


dobrychemik

Rekomendowane odpowiedzi

1 hour ago, Agent Smith said:

Ja się nie znam, ale podziwiam Twoją odwagę cywilną, Oskar ;) 

Ten komentarz sugeruje, że jest to kiepskie zdjęcie- ale przecież nie jest!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dimis napisał:

pierwsze koty za ploty. Super ze jestes zadowolony ze sprzetu. Ten filtr jest warty uwagi, nie masakruje tak gwiazd jak moj STC. Czekam na wersje laczana z 2 filtrow. Gratki.

 

- Askar FRA600 to samograj, aż się nie chce zakładać na montaż innej optyki. Skręcone wszystkie elementy po kolei i mam ładne gwiazdy w całym kadrze.

- AsiAir to drugi samograj. Podpinam wszystko i po prostu działa.

- Antlia ALP-T nie daje jakiegokolwiek halo i pięknie gasi nie tylko LP, ale i gwiazdy.

- HEQ5 opaskowany dał mi 86 dobrych klatek po 300 sekund na 90 wykonanych.

- ASI294 MC Pro - ma AmpGlow, którym niektórzy straszą, ale po kalibracji zupełnie znika ten efekt.

 

Ogólnie jestem bardzo zadowolony ze sprzętu, ale nie byłbym sobą, gdybym już nie kombinował co by tu jeszcze ulepszyć :)

 

Edytowane przez dobrychemik
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, _Spirit_ napisał:

W czym problem?

Ze wszystkim :)

Za dużo by tu gadać. Będę musiał kiedyś dorwać na żywo jakiegoś speca, żeby mi to na laptopie wszystko pokazał. Albo sam do tego dojdę w ciagu najbliższych paru lat ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dobrychemik napisał:

Oto pierwsza moja astrofotografia wykonana na podstawie porządnie zebranego materiału: odpowiednia ilość i jakość.

 

Efekt widać. Ładny szczegół, również w słabszych światłach. No i ta kolorystyka mnie akurat odpowiada.

Ten filtr rozwalił nieco kolorystykę gwiazdek. Ale przeżyję to. ;)

Jestem pod wrażeniem. :)

Edytowane przez diver
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, _Spirit_ napisał:

Wyrównaj stacki, rozciągnij kolor, wrzuć do PSa jako warstwę dla gwiazd z kryciem kolor

pobaw się suwakami ale tylko w kolorze

 

Nie uwierzysz, ale bardzo mi to nie pomogło :)

Za szybko... Przede wszystkim muszę nauczyć się wyrównywać stacki.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to z Dobrymchemikiem - kojarzyłem  głównie z testów filtrów :) , gdzie, moim zdaniem, zrobiłeś masę dobrej roboty dla społeczności astronomicznej (a przy tym sam sporo doedukowałem się z wątku o pomiarach na temat filtrów - dzięki Ci za to Oskar! ). 

Natomiast śledząc na bieżąco forum widziałem, że zbierałeś w międzyczasie sprzęt i dobierałeś filtry pod astrofoto. Miałem wrażenie że od jakiegoś czasu miałeś już cały sprzęt, który potrzebny jest do zbierania materiału, lecz zastanawiało mnie, że na forum nie widać było od Ciebie żadnych prac astrofotograficznych. Zastanawiałem się czy w ogóle fotografujesz czy może tylko kolekcjonujesz sprzęty ;) I warto było czekać na efekty! Z przyjemnością oglądam pracę, którą tu wrzuciłeś. Oby tak dalej!

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.