Skocz do zawartości

Fotochemik i jego Miotła NGC6960


dobrychemik

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, dobrychemik napisał(a):

Nadal nie umiem sensownie korzystać z masek, więc wklejenie gwiazd z Optolonga L-Pro do mgławicy z Antlii AlpT H+O odbyło się na zasadzie inprowizowanej partyzantki.

A po co Ci maski do wklejania gwiazdek? Jesli chcesz wkleić gwiazdki z jednego kadru do drugiego (bez gwiazdek), to po pierwsze robisz Star Alignment obu kadrów z gwiazdkami z kadrem "mgławicowym" jako referencyjnym, a potem dodajesz gwaizdki (po starnecie czy innym sofcie) z kadru RGB do samej mgławicy z ALP-T.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, apolkowski napisał(a):

A po co Ci maski do wklejania gwiazdek? Jesli chcesz wkleić gwiazdki z jednego kadru do drugiego (bez gwiazdek), to po pierwsze robisz Star Alignment obu kadrów z gwiazdkami z kadrem "mgławicowym" jako referencyjnym, a potem dodajesz gwaizdki (po starnecie czy innym sofcie) z kadru RGB do samej mgławicy z ALP-T.

 

Gdy tak robiłem, to gwiazdy obecne w miejscach, gdzie świeci mgławica przejmowały jej kolor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Marcin_G napisał(a):

Panie, Panie - a ten filterek ALP-T, to w wizualu coś da? Jak byś go porównał do CLSa, UHC lub Optolonga L-pro?

 

Zdecydowanie będzie działał jak porządny filtr OIII (czyli nie UHC, nie CLS itd), gdyż wodór jest tam w postaci H-Alfa, która będzie niedostrzegalna na mgławicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, dobrychemik napisał(a):

 

Gdy tak robiłem, to gwiazdy obecne w miejscach, gdzie świeci mgławica przejmowały jej kolor.

Spróbuj użyć skryptu Blend

 

image.png.50d8ce57da7037992a15d8fd58b535e4.png

 

Możesz wtedy popróbować różnych opcji mieszania.

Edytowane przez apolkowski
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@apolkowski Fajny skrypt! Oszczędza stukania formułek w PM. Dzięki!

 

EDIT: możesz podrzucić repo tego skryptu? Nie mogę znaleźć...

Edytowane przez Herbert West
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Herbert West napisał(a):

@apolkowski Fajny skrypt! Oszczędza stukania formułek w PM. Dzięki!

 

EDIT: możesz podrzucić repo tego skryptu? Nie mogę znaleźć...

 

Tu sobie Michał zerknij https://www.skypixels.at/pixinsight_scripts.html

 

Repo: https://www.skypixels.at/HVB_Repository/

Edytowane przez apolkowski
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
W dniu 28.08.2022 o 23:38, dobrychemik napisał(a):

Ze wszystkim :)

Za dużo by tu gadać. Będę musiał kiedyś dorwać na żywo jakiegoś speca, żeby mi to na laptopie wszystko pokazał. Albo sam do tego dojdę w ciagu najbliższych paru lat ;)

 

O to to. To samo mam a chętnych ni ma. Także zostaje samemu rzeźbić i się edukować. 

 

A swoją drogą kadr rewelacja. Wiecej odwagi Kolego. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, dobrychemik napisał(a):

Co jakiś czas wracam do starych materiałów i obrabiam je na nowo korzystając z nowej wiedzy i umiejętności. Dzisiaj wyszło mi coś takiego:

 

image.thumb.jpeg.c675aa1c78a1528898fc458fe550c1ba.jpeg

 

Przeszkadza mi, że 52 Cyg jest bardzo mocno zgaszona. Lubie wersje gdzie świeci ona tam jak diament w pierścionku :)

 

Możesz udostępnić stack z ALP-T? Tylko błagam - bez drizzle :) (możesz po prostu zresamplować w dół).

Edytowane przez Miesilmannimea
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Miesilmannimea napisał(a):

 

Przeszkadza mi, że 52 Cyg jest bardzo mocno zgaszona. Lubie wersje gdzie świeci ona tam jak diament w pierścionku :)

 

Możesz udostępnić stack z ALP-T? Tylko błagam - bez drizzle :) (możesz po prostu zresamplować w dół).

 

Gwiazdy nie dominują, bo pochodzą z filtra 5nm+5nm. 

Surową fotkę postaram się jutro udostępnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.