Skocz do zawartości

Misja ARTEMIS I Lecimy na Księżyc po ponad 50 latach !


komprez

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Milena Niemczyk napisał:

Tak wygląda (przykładowy) mój bilet ;) 

Trzymaj go przy sobie, bo tych bez biletów wywalają przez okna!

 

A tak poważnie - cieszę się, że jestem świadkiem naszego powrotu na Księżyc. W czasach ostatnich misji Apollo 16/17 na Księzyc, jeszcze mnie to nie kręciło.....

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ponownie :) 

Z misją wszystko wygląda obiecująco ;) Czekamy na dalsze update od NASA ^_^

Przychodzę tutaj z krótkim filmikiem ode mnie, dotyczącym samego startu :D wykonany w edytorze Windowsa - bez dźwięku. Filmik w niskiej jakości, żeby nie zajmować zbyt dużo miejsca na forum. Dajcie znać, czy chcecie jeszcze podobne filmiki :)

Zachęcam do opinii! 

 

 

 

 

  • Lubię 1
  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Milena Niemczyk napisał:

Zachęcam do opinii! 

Milena prawdziwa reporterka z Ciebie! Filmik bardzo rzeczowy. Zawarłaś w nim wszystkie najistotniejsze informacje. Ja nie interesowałem się tym tematem i nie miałem pojęcia o tej misji a po twoim filmiku już wiem. Dzięki!

  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, *Wojtek* napisał:

Milena prawdziwa reporterka z Ciebie! Filmik bardzo rzeczowy. Zawarłaś w nim wszystkie najistotniejsze informacje. Ja nie interesowałem się tym tematem i nie miałem pojęcia o tej misji a po twoim filmiku już wiem. Dzięki!

Dziękuje ci baardzo! :D W takim razie, może będę robić więcej takich...?  Mogę np. zrobić taki film podsumowujący całą misję ;) 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, komprez napisał:

To Ci trochę zejdzie bo to ponad miesiąc czasu ...

Chyba coś koło 25 dni ;) No ale to faktycznie miesiąc... Przemyślę :D 

Cytat

wracając to za ok 100 min => Trajectory Burn en Route to the Moon

Dokładnie :) https://www.youtube.com/watch?v=5oeJJDGJQiM

A o 16 widoki z Oriona :D https://www.youtube.com/watch?v=qxMqWHCTqGM

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, komprez napisał:

A i jeszcze to : https://www.nasa.gov/specials/trackartemis/?fbclid=IwAR2bj8wOHCXzgFkyIEZ_c0oYJeVgPPdD4j77rE4t2fIJcuFyyN0sKsFnaXg

 

Proszzzzzz .... można śledzić aktualne poczynania ;)

Dzięki! Właśnie brakowało mi takiej stronki z wizualizacją ;) Szkoda tylko że w jednostkach imperialnych... 

Ale to nie wielki problem, obliczyłam że Orion jest oddalony już od Ziemi o około 51 000 km w 5h :) 

Czyli... Jakby Orion poruszał się ze stałą prędkością - obecną (120km/h) to przebyłby dystans od Ziemi do Księżyca w 40h (ponieważ obecna odległość Ziemia-Księżyc wynosi 400 000km) :D Oczywiście, nie będzie miał takiej samej prędkości, to tylko przypuszczenia...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe obliczenia :) 

Tutaj tylko wymyślam, gdyby Orion poruszał się ze stałą prędkością (czego nie doświadczy) 

Skoro statek pokonuje 12 070 km w ciągu jednej godziny, a obecny dystans Ziemia-Księżyc wynosi +/- 400 000 km to...

Trzeba 400 000 km : 12 070 km co wychodzi mniej więcej 33 godziny :D Dość szybko ;) 

To teraz pytanie do Was, ktoś z Was wie jaką mniej więcej prędkość może mieć Orion w ciągu następnych godzin? Jest to gdzieś dostępne? Bo chyba teraz zaczyna zwalniać ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to chyba właśnie czekaliśmy...

Błękitna kropka z pokładu statku Orion, oddalonego o ok. 90 tys. km od Nas...

Możecie oglądać to na żywo w w.w linku :) + widok z środka statku :D

Teraz, jak nazwać ten obraz? Był ,,Earthrise'' z Apollo 8, to ten obraz...? ;)

Screenshot_2022-11-16-17-15-38-421_com.google.android.youtube.thumb.jpg.c9124b4d4004f5182b9fa9f0f6ba8e60.jpgScreenshot_2022-11-16-17-22-08-463_com.google.android.youtube.thumb.jpg.a5514d45c4c97b53260846edecfb7f19.jpg

 

 

 

Edytowane przez Milena Niemczyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.