Skocz do zawartości

IC 405 z marca


Krzysiek Gaudy

Rekomendowane odpowiedzi

O, ktoś przetestował za mnie mój podstępny pomysł na IC405 (między innymi), dziękuję bardzo ?

 

Wyciskanie niebieskiego z OIII w obydwu kombinacjach NB nie dało za dobrych rezultatów. Radziłbym ci podwoić ilość OIII i wtedy spróbować coś z niego zrobić ponownie w tym obszarze- jeżeli Ci zależy na widoczności OIII w sercu mgławicy.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Herbert West napisał:
 
 

O, ktoś przetestował za mnie mój podstępny pomysł na IC405 (między innymi), dziękuję bardzo ?

 

Wyciskanie niebieskiego z OIII w obydwu kombinacjach NB nie dało za dobrych rezultatów. Radziłbym ci podwoić ilość OIII i wtedy spróbować coś z niego zrobić ponownie w tym obszarze- jeżeli Ci zależy na widoczności OIII w sercu mgławicy.


Tak, mam świadomość, że materiału OIII bardzo mało. Jak pogoda pozwoli to w przyszłości dorobię i powrócę do tematu. 
A kolory w HaRGB i HSO jak? Podobają się? :D Bo ciągle walczę ze sobą, by odejmować zielony, który mi ciągle nie pasuje estetycznie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz nie tyle usunąć zielony co zbalansować histogram- użyj LinearFit na dwóch z trzech kanałów NB. Ja zwykle wyrównuję do kanału, który ma na oko poziom sygnału nie największy i nie najmniejszy. Zapewne będzie to SII u Ciebie. Próbuj, eksperymentuj. Są problemy z obiektami, gdzie jeden z kanałów jest bardzo ciemny naturalnie (jak tutaj OIII) albo jest za mało materiału na dany kanał. Możesz też pomyśleć nad zebraniem większej ilości RGB, dołączeniu L oraz wspomożeniu L i/lub R za pomocą danych Ha, których masz więcej niż dośc.

 

Spróbuj to zobaczysz co działa a co nie.

 

EDIT: a jak po LF zostanie Ci za dużo zielonego to może spróbuj nie SHO ale HSO?

Edytowane przez Herbert West
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Herbert West napisał:
 
1
 
 

EDIT: a jak po LF zostanie Ci za dużo zielonego to może spróbuj nie SHO ale HSO?


To jest w ogóle chyba kierunek dobry - bo mnie ten zielony po prostu "odrzuca". Przykładowo: https://www.astrobin.com/xyf6bs/?q=IC 405&camera= - nie ma zielonego prawie wcale, a pomijając detal ze względu na aperturę to kolor wg mnie - perfekcja. (Choć autor nie opisuje w sumie jak składał to zdjęcie). 

EDIT: generalnie ten narrowband ze względu na mało tlenu to tak "na siłę" złożyłem. Natomiast z HaRGB jestem raczej bardzo zadowolony - nie wiem na chwilę obecną co tam mógłbym lepiej zrobić :)

Edytowane przez Krzysiek Gaudy
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuj, co zrobisz własnymi rękami i wymyślisz własną głową to twoje :-) A kolor to, w pewnych granicach, sprawa gustu przecież.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.