Skocz do zawartości

Szukacz 8x50 Soligor'a


Martel

Rekomendowane odpowiedzi

Liczyłem się z ripostą z Twojej strony Januszku ale:

 

:

Regulacja ostrości na obiektywie wystarcza bo robi się ją raz dla swojego oka i po sprawie Martelu.

Chyba nie dokońca tak jest. Jeśli weźmiemy pod uwage fakt, że czasem celujemy w księżyc. No i wogule jeśli jest jakaś regulacja to poprostu regulujemy, bo mamy nadzieje, że będzie lepiej.

 

:

Szukacz z Nowosybirska widziałem na zlocie i sobie przez niego popatrzyłem, owszem pole ma szerokie ale nie lubię przyżądów z nieostrym brzegiem pola widzenia i już :(

To tylko 50mm szukacz i cena wydaje mi się nie adekwatnie wysoka ale to tylko moja prywatna opinia.

 

Cena wynika napewno z solidności jego wykonania. Poza tym to szarokie pole jest naprawde ponadprzeciętne a jasność tego szukacza pozwala na efektywne korzystanie z jego krzyża na mlecznym tle nocnego nieba. Efekt ten jest tyle mniej widoczny im bardziej ciemne niebo obserwujemy ale na miejskim niebie nie potrzeba stosować podświetlanych okularów.

 

:

O prowadzeniu na jego niedokończonym w środku krzyżu też zapomnij bo jest za mało dokladne i za dużo brakuje w środku tego krzyża do prowadzenia astrofoto

:(

 

Tak naprawde jak nie ma krzyża wogóle to jest jeszcze gorzej. A poza tym to go przecież tak wiele nie brakuje i ta cecha jest raczej plusem tego szukacza.

 

Poza tym nie myślałem o prowadzeniu astrofoto tylko o sprawdzeniu dokładności ustawienia paralaktyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.