Skocz do zawartości

Ladowanie na Ksiezycu a zdjecia gwiazd


kraku

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawialem sie nad teoria spiskowa ktora glosi iz amerykanie nie wyladowali na ksiezycu. Konkretnie chcialbym sie tutaj przyczepic do jednego z argumentow popierajacych te teorie, a mianowicie fakt, iz na zdjeciach wykonanych przez astronautow nie ma gwiazd...

Pytanie tutaj do naszych astrofotografow... Powinny byc czy nie?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie powinny być, jakby były to wtedy na pewno sfałszowane ale tak nie...

pomys srebrna powierzchnia, białe skafandry i to wszystko w pełnym słońcu, chcesz zrobić zdjęcie krajobrazu, nie będziesz przecież tak długo naswietlał zeby były gwiazdy, a reszta przepalona

 

PS Uzywaj funkcji szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Jedynie w przypadku kamer TV skierowanych w niebo dało się zauwazyć jakies najjaśniejsze gwiazdy lub planety, co sam widziałem na niektorych filmach na kanale "Discovery". Było to możliwe w chwilach gdy kamera pokazywała nieboskłon, a automatyczna migawka pracowała na dłuższych czasach.

Astronauci fotografowali powierzchnię księżyca a nie gwiazdy i parametry migawki musiały być rzędu 1/100 sek. lub krótsze. Spróbuj sam na takim czasie zrobić zdjęcie gwiazd w nocy, nawet przy ISO 400. Oni tam nie używali zbyt czułych filmów, gdyż te były gruboziarniste, zresztą luminacja księżycowego gruntu przy braku atmosfery jest znaczna i wystarczy film 100-200 ISO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kraku, może i lepiej, że nie oglądałeś fimu, pokazywanego jakiś czas temu na discovery, o tym, że Nixon, zlecił Stanley'owi Kubrick'owi nakręcenie filmu o lądowaniu na Księżycu.

Wyglądał baardzo wiarygodnie :ha:

pozdrowienia

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dowodem na to , że ktoś jednak stąpał po Księżycu są setki kilogramów skał przywiezione w trakcie programu Apollo - chyba że ktoś się będzie upierał że to zwykłe skały bazaltowe - choć tak nie jest bo skład chemiczny zasadniczo różni się od przeciętnego bazaltu i jak dowiedziono , tylko w Górach Skalistych występują skały o skladzie jedynie zbliżonym do ów Księżycowych :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast na kanale Discovery oglądałem program o Księżycu, i w nim między innymi pokazywano jak za pomocą dużego teleskopu oraz promieni lasera oblicza się ile Księżyc co roku się od nas oddala . Aby było to możliwe najpierw teleskopem wyszukuje się luster pozostawionych przez jedną z amerykańskich misji a następnie za pomocą lasera skierowanego w stronę tych luster promień odbija się od nich i powraca na ziemię. Widziałem wyrażnie te lustra na księżycu , a skoro tak to jak się tam znalazły.

Co do gwiazd nie widocznych na niebie to Leszek i reszta mają rację wynika to z praw optyki przy naświetlaniu filmów.

Edytowane przez Rysiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawialem sie nad teoria spiskowa ktora glosi iz amerykanie  nie wyladowali na ksiezycu. Konkretnie chcialbym sie tutaj przyczepic do jednego z argumentow popierajacych te teorie, a mianowicie fakt, iz na zdjeciach wykonanych przez astronautow nie ma gwiazd...

Pytanie tutaj do naszych astrofotografow... Powinny byc czy nie?

 

pozdrawiam

 

 

Gdyby tylko były zdjęcia, nie było by najmnijszego problemu aby stwierdzić czy zdjęcia są prawdziwe czy nie. Oczywiście pod wzgędem wyglądu nieba w tym miejscu i czasie. Gdyby się coś zachowało na nich można by było dokonac analizy.

Oczywiście wymagana jest to dokładna data, godzina oraz miejsce wykonania zdjęcia na Księżycu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kraku, może i lepiej, że nie oglądałeś fimu, pokazywanego jakiś czas temu na discovery, o tym, że Nixon, zlecił Stanley'owi Kubrick'owi nakręcenie filmu o lądowaniu na Księżycu.

Heh... No wlasnie kiedys chyba cos takiego ogladalem :) I wlasnie tak cos mi do glowy wpadlo wiec postanowilem sie zapytac...A kogo pytac jesli nie ekspertow od fotografowania nocnego nieba? :notworthy:

 

Z innej beczki (tzn w sumie z tej samej) przyczepiali sie tam do zdjec krzyzy, predkosci poruszania, wysokosci wzbijania sie pylu i wielu, wielu innych rzeczy. Mysle ze na wszystko znajdzie sie tyle samo 'za' co i 'przeciw'. Mnie w sumie zaintrygowaly zdjecia i gwiazdy. A czy byli...? Ja chce w to wierzyc i wiem ze tak. :P

 

ps. Na tym forum Nic na ten temat nie znalazlem opcja SZUKAJ, jak coniektorzy radzili :P

Owszem moglem szukac na calym internecie... Ale nie stalo sie chyba nic zlego jesli zamescilem ten temat w Hyde Park'u? Nowy jestem to nie wiem. Jesli to zle to przepraszam. :icon_cry:

Edytowane przez kraku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd ten temat miałby się wziąć w naszym forum?

To salon Ludzi INTELIGENTNYCH!

 

Lipy o spiskach itp są obliczone na łatwowierność czytelników zwabionych sensacją. Książki zyskują ogromne nakłady, łatwo zdobyć popularność sprzeciwiając się rzeczom oczywistym albo firmowanym przez rządowe organizacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twierdzisz, ze ich nie ma...?

http://www.mimuw.edu.pl/~jakubw/Ksiezyc/

 

Nie twierdze, że ich nie ma, bo można założyć że prezentowane zdjęcia rzeczywiście ukazują nam prawdziwe gwiazdy (są na kilku fotografiach)

Bardziej interesowało by mnie np. moment wykonania zdjęcia, bo datę i współrzędne na Księżycu można by było znaleźć.

Można by było zasymulować wygląd nieba w tym miejscu i porównac to do zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Z innej beczki (tzn w sumie z tej samej) przyczepiali sie tam do zdjec krzyzy, predkosci poruszania, wysokosci wzbijania sie pylu i wielu, wielu innych rzeczy. Mysle ze na wszystko znajdzie sie tyle samo 'za' co i 'przeciw'. Mnie w sumie zaintrygowaly zdjecia i gwiazdy. A czy byli...? Ja chce w to wierzyc i wiem ze tak. :P

...

 

heh, ale to naprawdę nie kwestia wiary, czy byli czy nie :D

po prostu są na to dowody.

A wszyscy, którzy próbują temu zaprzeczyć, zawzięcie udawadniają również, że jesteśmy opanowani przez jakąś obcą cywilizację, wierzą w kręgi w zbożu, numerologię, astrologię, czy teorie Denikena.

A każde nowe wydarzenie, które będzie się kłócić z ich światopoglądem, za wszelką cenę, będzie przez nich kwestionowane i nieprzekonają ich żadne, nawet najbardziej racjonalne dowody.

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i nieprzekonają ich żadne, nawet najbardziej racjonalne dowody.

:Boink: Nie chce sie czepiac ale czy widziales te dowody? Ciagle uwazam ze to kwestia wiary :) Bo przeciez dla jednych racjonalnym dowodem na istnienie "ducha Rabarbarusa XII" bedzie to ze w nocy uslyszeli jego jeki :) Dla innych nie bedzie to dowod (no dobra porownanie nie na miejscu). Najlepszy byl by gdybym tam byl ale i wtedy nie mogl bym miec pewnosci czy nie jestem w "matrixie" (tez nie na miejscu :Boink: ).

Eee... Tam... :Beer:

 

 

ps. Teorie Daenikena mi sie nawet fajnie czyta...Gosc oryginalnie kombinuje :)

Edytowane przez kraku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:Boink: Nie chce sie czepiac ale czy widziales te dowody? Ciagle uwazam ze to kwestia wiary :)

...

ps. Teorie Daenikena mi sie nawet fajnie czyta...Gosc oryginalnie kombinuje :)

 

to jeżeli tak, to sam wybierz w co chcesz wierzyć:

http://www.hq.nasa.gov/office/pao/History/...tos/apollo.html

albo

http://www.geocities.com/apolloreality/

 

ps. albo z grubej rury: skąd wiesz, że Papież zmarł? widziałeś jego ciało? (skoro byłeś w Watykanie na pogrzebie, to tylko.. po prostu zły przykład)

naturalnie, każdy ma prawo do własnych poglądów i wcale nie mam zamiaru Cię przekonywać

pozdrowienia

 

bardzo wszystkich przepraszam, jeżeli kogoś, tym "przykładem" uraziłem, chodziło mi tylko o równie wielkie, historyczne wydarzenie, które wszyscy wiemy, że się stało, ale większość z nas, przeżywała to i widziała tylko w mediach.

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.