Skocz do zawartości

Stary człowiek i morze - Łabędzie LBN'y


Maetrik

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Maetrik napisał:

Dzięki, Śmiało!

Zmień ten filtr.. (żart :) )

Zastanowiłbym się jedynie nad gwiazdami. Czy ich tło nie jest za bardzo wycięte na masce (przez to niektóre z nich wydają się jakby odstawały od zdjęcia), a one same nie powinny być nieco większe lub z większym blaskiem. Są mocno przytłumione. Ewentualnie może powinny być mniej niebieskie :) Ale to kosmetyka. Zdjęcie super.

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, wismat napisał:

Zastanowiłbym się jedynie nad gwiazdam

 

14 minut temu, Grzędziel napisał:

Przecież to Droga Mleczna, gwiazd multum, a tu prawie ich nie ma.

 

6 minut temu, Gość na chwilę napisał:

Ja już nawet o tym nie piszę

Dzięki panowie za zwrócenie uwagi, może faktycznie ciut za bardzo je zgasiłem, jest ich tam sporo i aż "przeszkadzały", chyba "krok za daleko" - spróbuję wieczorem przywrócić im nieco blasku :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mgławica pokazana fantastycznie.

Ale gwiazdy mi się nie podobają. Zbyt kolorowe, żadnej białej! Przecież gwiazdy to cholernie gorące, oślepiające kule ognia. Gdy nas coś oślepia to nie widzimy cukierkowo-pastelowych kolorów. Dla mnie takie mocno kolorowe gwiazdy tracą swoją moc, zamiast majestatycznych, termonuklearnych tygli stają się niepoważnymi cukierkami. Gwiazdom należy się więcej szacunku :)

 

Na koniec brawa za cierpliwość. Tyle czasu na jeden obiekt... trzeba być młodym, by się na coś takiego zdecydować :D

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, dobrychemik napisał:

Mgławica pokazana fantastycznie.

Ale gwiazdy mi się nie podobają. Zbyt kolorowe, żadnej białej! Przecież gwiazdy to cholernie gorące, oślepiające kule ognia. Gdy nas coś oślepia to nie widzimy cukierkowo-pastelowych kolorów. Dla mnie takie mocno kolorowe gwiazdy tracą swoją moc, zamiast majestatycznych, termonuklearnych tygli stają się niepoważnymi cukierkami. Gwiazdom należy się więcej szacunku :)

 

Na koniec brawa za cierpliwość. Tyle czasu na jeden obiekt... trzeba być młodym, by się na coś takiego zdecydować

Dzięki Oskar :)

zgadzam się co do gwiazd. Dobrze, że zwóciliście na to uwagę...przyznam, że już któryś raz podchodzę do tego materiału, tyle różnych wersjii i kombinacji, że troszkę może straciłem wyczucie (aczkolwiek lubię kolorowe gwiazdki) ;)

Wieczorkiem usiąde jeszcze i powalcze z nimi :)

 

Podejrzewam, że dużo młodszy od Ciebie nie jestem - to nie kwestia wieku tylko wygody i komfortu zbierania materiału (budka) większość materiału zbiera się podczas gdy ja smacznie śpie, więc nie jestem już "wariatem" który siedzi do rana i pilnuje wszystkiego a potem śpi w pracy z głową na klawiaturze :)

Pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje za cierpliwość :original: Fajnie zobaczyć coś nowego. 
Tylko dlaczego ten resize? Nie da się ostrości ocenić i szumu a to ciekawe ze względu na warunki.

 

Mam jedną wątpliwość. Czy nie lepiej byłoby zrobić jednak mniej, dłuższych ekspozycji, na niższym gainie? Dodając ponad 300 ekspozycji dodajesz jednak 300 razy szum a poza tym gdzieś widziałem wykres który pokazuje jak niewiele wnosi dodanie kolejnej ekspozycji przy takiej ilości. 
To właściwie uwaga/pytanie do doświadczonych kolegów!

 

Sam ostatnio obniżyłem gain zbierając luminancję i zaskoczyło mnie jak bardzo na plus to zadziałało (miałem porównanie o podobnym czasie ekspozycji).

Edytowane przez zbuffer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, _Spirit_ napisał:

@zbuffer w przypadku warszawskiego LP ilość ma znaczenie :)

Ilość w znaczeniu czasu integracji oczywiście, ale pytanie czy nie lepiej zrobić dłuższe ekspozycje przy gainie poniżej unity. Tylko, że w sumie kolega robił po 300s, więc to nie jest mało… 

Znam teorię CMOSów a jednak ciągle mam wątpliwości. Chyba jednak nie doceniam wagi light pollution.

Edytowane przez zbuffer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, zbuffer napisał:

Gratulacje za cierpliwość :original: Fajnie zobaczyć coś nowego. 
Tylko dlaczego ten resize? Nie da się ostrości ocenić i szumu a to ciekawe ze względu na warunki.

 

Mam jedną wątpliwość. Czy nie lepiej byłoby zrobić jednak mniej, dłuższych ekspozycji, na niższym gainie? Dodając ponad 300 ekspozycji dodajesz jednak 300 razy szum a poza tym gdzieś widziałem wykres który pokazuje jak niewiele wnosi dodanie kolejnej ekspozycji przy takiej ilości. 

dzięki!

Lekki szum został, nie chciałem go odszumiać bardziej (leciutko i tak to zrobiłem) więc wole zrobić resize. Myślę też, że nie ma potrzeby aż takiej wielkiej rozdzielczości pokazywać, komfortowo się ogląda zdjęcia w rozdzielczości zbliżonej do ekranu (tu jest 2200x1400), pewnie większość osób nie ma więcej niż FHD, także i tak z rezerwą. Inna sprawa jak ktoś ma jakiś super detal do pokazania, to oczywiście jak najbardziej fajnie pozwiedzać - ja nie mam takiego wrażenia tu, myślę, że lepiej wygląda jako "pocztówka" niż do zwiedzania z lupą :emotion-5:

 

Gain 100 u mnie sprawdza się optymalnie, przy 100 najniższe szumy, a przy tej świetnej czułości sygnał jest już wystarczający (dłuższe chyba nie ma sensu, nie jest to tak efektywne, a krótsze słaby sygnał może być czasem). Tu na pojedynczych klatkach ledwo było widać. Robiłem dużo stacków po drodze sprawdzając ile wnoszą kolejne godziny, i tu ilość klatek robi naprawdę robotę - także zwyczajnie to dobrze działa :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Maetrik napisał:

dzięki!

Lekki szum został, nie chciałem go odszumiać bardziej (leciutko i tak to zrobiłem) więc wole zrobić resize. Myślę też, że nie ma potrzeby aż takiej wielkiej rozdzielczości pokazywać, komfortowo się ogląda zdjęcia w rozdzielczości zbliżonej do ekranu (tu jest 2200x1400), pewnie większość osób nie ma więcej niż FHD, także i tak z rezerwą. Inna sprawa jak ktoś ma jakiś super detal do pokazania, to oczywiście jak najbardziej fajnie pozwiedzać - ja nie mam takiego wrażenia tu, myślę, że lepiej wygląda jako "pocztówka" niż do zwiedzania z lupą :emotion-5:

 

Gain 100 u mnie sprawdza się optymalnie, przy 100 najniższe szumy, a przy tej świetnej czułości sygnał jest już wystarczający (dłuższe chyba nie ma sensu, nie jest to tak efektywne, a krótsze słaby sygnał może być czasem). Tu na pojedynczych klatkach ledwo było widać. Robiłem dużo stacków po drodze sprawdzając ile wnoszą kolejne godziny, i tu ilość klatek robi naprawdę robotę - także zwyczajnie to dobrze działa :)

Rozumiem. Ja zawsze lubię zwiedzać zdjęcia :D Odczuwam fizyczny ból robiąc cropa, tak mi żal pikseli :D Ty masz ich 26 mln a pokazujesz 3 mln, stąd trochę żal, ale to Twoje zdjęcie i Twoja interpretacja, więc oczywiście szanuję. 

P.S. Myślę, że obecnie to jednak sporo osób ma coś ponad FHD, a poza tym zmniejszyć zawsze można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.