Jump to content

Newton 150/750 lub 200/1000 do astrofoto

Recommended Posts

Nie wiem czy dobrze robię bo spędziłem sporo czasu z tym teleskopem ciągle go ulepszając, ale chyba już ostatecznie postanowię sprzedać mój zestaw. Zostało wyregulowane lustro główne w celi, żeby gwiazdy miały okrągły kształt. Lustro wtórne jest ogrzewane. Teleskop świetnie trzyma ostrość. 

- Tuba Sky Watcher 150/750, grzanie lustra wtórnego na RCA/tzw cinch, szukacz prosty 30mm, torba Delta Optical, oryginalny czepek nike na dupę teleskopu, 3 obejmy dla większej sztywności, extender 50mm (niezbędny do wizuala i do Ksieżyca/Słońca jak się używa barlowa x2) - 850zł
- Koło filtrowe Atik EFW2.2 9x1,25" (w zestawie pudełko, adapter, instrukcja, kabel usb, zasilacz samochodowy, płyta CD, zasilacz sieciowy)  - 1000zł (mam zdjęcie wraz z filtrami i kamerą ale one już zostały sprzedane)
- Korektor komy baader MPCC mark III 2" 350zł
-  Folia ND5.0 do ww teleskopu (fi150mm) - 55zł
- Maska Bahtinova do ww teleskopu (fi150mm) - 65zł
- Flatownica do ww teleskopu fi150mm na RCA DIY - 80zl

Nie mam niestety pudła od niego, więc tylko wchodziłby w grę odbiór osobisty (Warszawa).

IMG-8461.jpg

IMG-8462.jpg

IMG-8463.jpg

IMG-8464.jpg

IMG-8470.jpg

IMG-8471.jpg

IMG-8472.jpg

IMG-8475.jpg

IMG-8476.jpg

Kilka fotek z tego zestawu. Pewnie dziś lepiej bym je obrobił ale chyba już nie mam plików źródłowych :) Na bańce i czarodzieju jeszcze nie zostało wyregulowane lustro główne. Zabieg zrobiłem później. 

09.05.21.jpg

jowisz2.png

ngc7635v6.png

saturn4.png

17_21_44 imppg ps podpis.png

Na pewno przyda się jeszcze rozdzielnia na te RCA, guiding oraz opcjonalnie focuser auto.
I można hulać

sho rgb 8.png

Edited by wismat

Mam kompletny zestaw do astrofotografii - pozostaje podłączyć do laptopa i zrobić zdjęcia swoich marzeń:
EQ5 + lunetka polarną + SynScan GoTo + handcontroller + 2 przeciwwaga
SkyWatcher 150P/750
Coma corrector MPCC Mark III
ZWO OAG
ZWO Helical focuser
ZWO ASI 120mm mini
ZWO ASI 294MC PRO, kolor z chłodzeniem

JQn9nxp.jpg
PEZHUID.jpg
IILcBV3.jpg
CCm1q9c.jpg

Laser collimator
USB Hub
2x DC 12V 
USB <> EQ5 cable
Magnetic level
Cheshire
Extenders and adapters
Bahtinov mask
Case

yLC9Bqo.jpg
c0ihtew.jpg
rbuzfHF.jpg

Wszystko działa stabilnie, można robić długie ekspozycje.
Cena nowego zestawu to ponad 16000, moja cena to 12500 + wysyłka. 
Możemy spotkać się w województwie zachodniopomorskim.
72823I775

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Our picks

• Migracja Astropolis na nowy serwer - opinie
      Kilka dni temu mogliście przeczytać komunikat o wyłączeniu forum na dobę, co miało związek z migracją na nowy serwer. Tym razem nie przenosiłem Astropolis na większy i szybszy serwer - celem była redukcja dosyć wysokich kosztów (ok 17 tys rocznie za dedykowany serwer z administracją). Biorąc pod uwagę fakt, że płacę z własnej kieszeni, a forum jest organizacją w 100% non profit (nie przynosi żadnego dochodu), nie znalazłem w sobie uzasadnienia na dalsze akceptowanie tych kosztów.
        • Thanks
        • Like
      • 58 replies
    • Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
      Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 48 replies
    • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
      Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
      Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
      W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
      Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 72 replies
    • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
      Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.

W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.

Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 17 replies
    • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
      Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
        • Haha
        • Like
      • 43 replies
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.