Skocz do zawartości

Projekt "Taras" - Epizod 16 - Długoogniskowa, dwukolorowa tematyka morska


Pav1007

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 11.09.2022 o 15:42, Pav1007 napisał:

kolorystyka gwiazdek też nie do końca mi odpowiada

 

Pięknie to rozegrałeś w obróbce. Obrazek niezmiernie cieszy oko. :)

No ale właśnie, co z tą kolorystyką gwiazdek? Zebrałeś w RGB po 10 x 120 s, więc gwiazdki powinny pokazać swoje RGB? Może jednak za mało RGB dla gwiazdek? Czy może jakoś źle "siadły" w tle HO przy składaniu starless ze stars? Od Ciebie, starego wygi domagam się wyjaśnienia co właściwie stało się z kolorami gwiazdek! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, apolkowski napisał:

W czasach „przedbudkowych” montaż miałem na stałe na słupku. Tubę raczej starałem się zabierać, ale z Espritem było łatwo. Mam rączkę Baadera przymocowaną  na stałe do obejm. Montaż regularnie suszyłem w ciągu dnia, jeśli był wilgotny po nocy.

Kurczę, no głupio mi tak w fajnym wątku Pawła, ale widzę, że jednak nie do końca wiosna , lato, jesień, zima...

Jednak to nie będzie takie proste.

Ja mam zupełnie odkryty taras dość wysoko na szczęście.

Może pomyśle o jakiejś budzie.

 

 

 

Edytowane przez Robson_g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Tayson napisał:

odciągi, zeby nie odleciał?

Mam taras dość mocno eksponowany na wschód/zachód i południe - setup z założoną torbą to wielki żagiel. Jak wieje mocniej to dzieje się bardzo niefajnie (bez odciągów widziałem jak unosiła mi się jedna noga statywu), wolałem nie ryzykować fikołka, więc zrobiłem odciągi i teraz jak stoi to nic go nie ruszy ?

 

10 godzin temu, diver napisał:

Pięknie to rozegrałeś w obróbce. Obrazek niezmiernie cieszy oko.

Dzięki ?

 

10 godzin temu, diver napisał:

Może jednak za mało RGB dla gwiazdek? Czy może jakoś źle "siadły" w tle HO przy składaniu starless ze stars? Od Ciebie, starego wygi domagam się wyjaśnienia co właściwie stało się z kolorami gwiazdek!

Żaden ze mnie wyga ? Być może za mało materiału do gwiazd, może też to, że kanały zbierałem od niskiej pozycji obiektu w wawie. Pewnie tych błędów jest sporo. Niemniej wiem na co zwracać w przyszłości uwagę.

 

2 godziny temu, Robson_g napisał:

Kurczę, no głupio mi tak w fajnym wątku Pawła, ale widzę, że jednak nie do końca wiosna , lato, jesień, zima...

Jednak to nie będzie takie proste.

Ja mam zupełnie odkryty taras dość wysoko na szczęście.

Może pomyśle o jakiejś budzie.

To Andrzej zabierał tubę - ja nie zabieram, więc u mnie do końca: wiosna, lato, jesień, zima. 

Zrobisz jak uważasz ? - ja wiem jak ja robię i cytując informatyka "u mnie działa" ?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie stoi cały czas :) 
Nawet na street view go widać przykrytego folią na tarasie :D A to sprzed 4 lat :) 
Czyli jak są ulewy, burze, wichury to i tak tam stoi, z kamerą itp ? Hmmm.. taka folia daję radę na dłuższa metę na to wychodzi.


image.png.d12372e4971bc78d4f191ecd787ca8f5.png

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł, zaniepokoiles mnie teraz tym wiatrem. Nie pomyślałem zupełnie że to może być niezły żagiel.

No i masz fajny daszek, którym choct częściowo uchroni.

U mnie jesteś zupełnie odsłonięty i w dodatku nie wiem jak ewentualnie docisnąć go linkami.

Na razie zamawiam folię a potem, pozostawiam go trochę i potem zobaczę, co się będzie działo.IMG_20220904_201004.thumb.jpg.80ced600e49a030c1db7d0562b8d7143.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wismat napisał:

U Ciebie to chyba o tyle wygodne że widzisz biegun N. Zakładam, że Paweł musiał metodą dryfu ustawiać teleskop. Też bym go nie ruszał za chiny ludowe wtedy :)

No właśnie. Ja mam wgląd ma biegun i w ogóle na większość nieba nocnego, tylko niższej części północy nie widzę.

Dlatego, sam już nie wiem. 

Najwyżej dokładniej będę śledził informację odnośnie ruchów powietrza i niech na razie sobie tam stoi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wismat napisał:

Faktycznie stoi cały czas :) 
Nawet na street view go widać przykrytego folią na tarasie :D A to sprzed 4 lat :) 
Czyli jak są ulewy, burze, wichury to i tak tam stoi, z kamerą itp ? Hmmm.. taka folia daję radę na dłuższa metę na to wychodzi.

Poważnie mnie zaniepokoiłeś wrzucając to zdjęcie ze Streetview ? Po czym uświadomiłem sobie, że mam pinezkę tutaj na mapie userów gdzie można mnie znaleźć ?

 

Stoi cały czas jak są ulewy, burze, wichury (po to odciągi) - ze wszystkim ? Ściągam (teleskop) go tylko jak wyjeżdżamy na dłużej i nie biorę sprzętu ze sobą.

 

3 godziny temu, Robson_g napisał:

No i masz fajny daszek, którym choct częściowo uchroni.

Daszek przed wiatrem nie chroni - częściowo przed malutkim deszczykiem ?

 

3 godziny temu, wismat napisał:

Zakładam, że Paweł musiał metodą dryfu ustawiać teleskop. Też bym go nie ruszał za chiny ludowe wtedy

Troszkę źle zakładasz ? Mam widok na południe ale gdybym miał ustawiać dryfem to bym się pochlastał już dawno. Są aplikacje do tego, żeby wspomagać ustawianie na biegun - np. PAT made by @bujarek. Ustawienie zajmuje mi max 5 minut.

 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.