Skocz do zawartości
  • 0

Tania kamera vs DSLR


Piotrek K

Pytanie

Mam lustrzankę, nawet kilka :) którymi bawię się w najprostsze astrofoto (głównie z obiektywami foto, choć proste teleskopy też mam). Całkiem się wciągam, więc myślę o zmianach sprzętowych. I tu pojawia się kwestia do której sam siebie próbuję przekonać: czy prosta tania astrokamera (np. coś bazującego na IMX 290/462/464) pokaże jakieś przewagi nad lustrzanką, będzie ją dobrze uzupełniać?

Do tej pory odstraszała mnie cała "sprzętologia" - np. targanie laptopa, kable itp. i mikra rozdzielczość części kamer (no A4 to bym chciał móc wydrukować, a z 2 MP, to...). Ale tutaj pytam przede wszystkim o jakość obrazu (obiekty: bez napinki - US/jasne i duże DSO, asteryzymy itp.). Chodzi o naprawdę krótkie ogniskowe (raczej 50 - 200 mm, bo takie mam dobrej jakości obiektywy, czasami 1 m - ale to zasadniczo księżyc/słońce).

 

 

 

Edytowane przez Piotrek K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
10 godzin temu, Milek666 napisał:

jak brzmi odpowiedź?

Astrokamera będzie lepsza pod każdym względem, będzie miała wiele mniejszy backfocus umożliwiający zastosowanie koła filtrowego czy tiltera, jeżeli będzie chłodzona to będzie można zdjęcia robić w takiej samej temperaturze niezależnie od temperatury otoczenia co pozwoli na odpowiednią kalibrację materiału. 

 

ALE!

 

Jeżeli szukasz rozwiązania taniego to moim zdaniem DSLR jest tym rozwiązaniem.

No może zależy od tego jak definiujesz pojęcie taniego rozwiązania, ale domyślam się, że nie rozmawiamy tu o tanich kamerach w cenie 5k ;) 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
36 minut temu, Zlew napisał:

 

No może zależy od tego jak definiujesz pojęcie taniego rozwiązania, ale domyślam się, że nie rozmawiamy tu o tanich kamerach w cenie 5k ;) 

 

Słusznie kolego, mój maks to 500zl.

Akurat patrzę na olx  Asi 120 za 400zl i sporo canonów, w podobnej cenie.

Dslr, dzięki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 minutę temu, Milek666 napisał:

Asi 120 za 400zl i sporo canonów

To są zupełnie różne pary kaloszy jeżeli chodzi o wielkość matrycy. Jeżeli interesują Cię planety to ASI120 jak najbardziej. Jeżeli szerokie pola to już niekoniecznie. Pytanie też jaką optykę masz do dyspozycji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.