Skocz do zawartości

Magazyn Astronomia - problem z dostawami


Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Jestem stałą czytelniczką magazynu Astronomia - w wersji online jak i papierowej. Niestety mam problem i numer sierpniowy ( papierowy ) i numer wrześniowy ( papierowy ) dalej nie doszły - numery online przychodzą regularnie.

Pisałam już 2 maile, na pierwszego odpowiedzieli mi tak:

IMG_20220902_150234.jpg.4574f945b30d368ebd9775be294ec915.jpg

Szkoda, że było to 13 sierpnia...

Na drugiego już niestety nic. Pierwszy raz o tym problemie pisał @jewartom, jednak była to tylko aktualizacja statusu. Chciałam się spytać wszystkich czytelników tego magazynu, czy Wam numery papierowe z sierpnia i września przyszły normalnie? Z góry dziękuję. 

Pozdrawiam,

Milena :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Ja pisałem do nich nie raz , to nie raczyli nawet odpisać - olali sprawę. Jak takie mają podejście do klienta to odpuszczam. Łaski nie robią. 

Nikt nikogo nie olał. Mamy kilkadziesiąt telefonów dziennie i jeszcze więcej maili. Wysyłaliśmy informację zbiorczą do wszystkich prenumeratorów. Odpisuję na każdą wiadomość.
Drukarnia zwiększyła koszty o 50%, zmieniła zasady płatności i wprowadza nas cały czas w błąd z nowymi terminami.
Mamy nadal impas, ale jesteśmy coraz bliżej rozwiązania problemu.

Szukamy alternatywnej drukarni, która poza drukiem ogarnie również kolportaż do prenumeratorów.
Niestety to wszystko kosztuje czas i pieniądze, więc szukamy zewnętrznej pomocy m.in. przez nowe prenumeraty jak i patronite.pl

Pozdrawiam

Mariusz Kulma


 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mariusz Kulma napisał:

>Ja pisałem do nich nie raz , to nie raczyli nawet odpisać - olali sprawę. Jak takie mają podejście do klienta to odpuszczam. Łaski nie robią. 

Nikt nikogo nie olał. Mamy kilkadziesiąt telefonów dziennie i jeszcze więcej maili. Wysyłaliśmy informację zbiorczą do wszystkich prenumeratorów. Odpisuję na każdą wiadomość.
Drukarnia zwiększyła koszty o 50%, zmieniła zasady płatności i wprowadza nas cały czas w błąd z nowymi terminami.
Mamy nadal impas, ale jesteśmy coraz bliżej rozwiązania problemu.

Szukamy alternatywnej drukarni, która poza drukiem ogarnie również kolportaż do prenumeratorów.
Niestety to wszystko kosztuje czas i pieniądze, więc szukamy zewnętrznej pomocy m.in. przez nowe prenumeraty jak i patronite.pl

Pozdrawiam

Mariusz Kulma


 

Dziękujemy Panie Mariuszu! Mam nadzieję że trudy zostaną rozwiązane. 

Pozdrawiam,

Milena Niemczyk 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

UWAGA ! WAŻNE INFO DLA CZYTELNIKÓW MAGAZYNU! 

Od stycznia 2023 r. Magazyn ''Astronomia'' przechodzi tylko i wyłącznie na wersję cyfrową (PDF) magazynu. Spowodowane jest to głównie kosztami drukowania numerów w wersji papierowej. W zamian za to wersje elektroniczne będą dużo ciekawsze. Więcej info dostaniecie na pocztę elektroniczną. 

Osobiście, jest mi trochę przykro bo bardzo lubiłam druk tego magazynu, lecz mimo wszystko dalej będę czytać i zobaczymy co czas przyniesie. Z drugiej strony jest to jednak zrozumiałe, gdzie obecne ceny wszystkiego to dopiero jest kosmos! Życzę powodzenia redakcji i czekamy na nowości! ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również jestem prenumeratorem i to od dobrych kilku lat. Nawet coś tam popełniłem jako autor.

Niestety zmierza to w złym kierunku i przejście jedynie na wersję cyfrową tylko przyspieszy niekorzystny trend. Nie wyobrażam sobie poszerzania grona odbiorców jeśli byt w postaci czasopisma nie będzie dostępny "w papierze". Mam kilka innych przemyśleń o tym co się dzieje, ale to nie na forum publiczne. W każdym razie szkoda bo to jedyny sensowny periodyk w tematyce, która nas interesuje. O Uranii nie wspominam. Kto czyta ten wie dlaczego.

Edytowane przez Tuvoc
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.12.2022 o 22:45, OBERON RD napisał:

Czyli raczej koniec Astronomii. Rozumiem, że jeżeli tylko elektroniczna, to będzie DUUUŻO tańsza. Bez papieru, kolportażu itd. 1 - 2 zł za numer? Bo ciekawsze są fora niż gazeta z poślizgiem.

 

Mam podobne wrażenie. Bez poczucia "papieru w ręce", zgubi się w internetach :(

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno wersje online mają być bardziej rozbudowane - wizualizacje 3D, dźwięki, grafiki itd... Narazie jest to do odwołania, ale redakcja myśli o wysyłaniu gazet przez Amazona (źródło-wiadomość do prenumeratorów). Osobiście wolę jednak czytać 'in-real', a nie na komputerze. Zawsze to coś jest w ręce... 

Z drugiej strony, wiem jakie jest wszystko drogie w obecnych czasach, i za pewne dla redakcji to było jedyne wyjście. Oby wkrótce wszystko wróciło do normy, i oby wysłali czytelnikom zaległe numery (Listopad, Grudzień)... Wersji grudniowej to nie ma nawet online :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.12.2022 o 08:33, OBERON RD napisał:

@Tuvoc Ja od lat mam prenumeratę S&T i "Astronomy" ale tego z USA, przysyłają do domu. W terminie, było tylko zawirowanie podczas początku pandemii. Ostatnio wyszło 28,50 zł za numer z dostawą do domu.

Miałem cyfrową wersję prenumeraty Astronomy na Kindla, ale postanowiłem przejść na wersję papier + cyfra. Od połowy października czekam na pierwszy numer. Cyfrowo dostałem już dwa, a papierowo nic. Podobno wysłali, adres był ok. Po jakim czasie od wysłania dostajesz wersję drukowaną?

Nie do końca się zgadzam, że Sky&Telescope to słup reklamowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czasu do czasu kupowałem Astronomię  w siebie w Empiku, ale ostatni nr jaki widziałem to lipcowy, który wisiał przez chyba 3 miesiace. Ostatnio w Empiku znikły także Urania i Kosmos i chyba ze 3/4 magazynów popularnonaukowych. - były ze 3-4 regały, teraz jest jeden. Albo mój Empik ma cięcia budżetowe, albo to jakiś większy problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pawcio napisał:

Przed chwilą dostałem link do grudniowego numeru Astronomii ...

Też dostałem maila. Czyli uwaga - powiedzmy, że zostaje tylko wersja elektroniczna Astronomii. @Mariusz Kulma Ale kalendarium na grudzień dotarło 15 grudnia :facepalm:Słabo... Może wydawcy są za ambitni chcąc robić miesięcznik i powinni przerobić to na dwumiesięcznik? Zrobić łączony numer wakacyjny? Żeby nie było poślizgów. BTW: sam jestem wydawcą magazynu branżowego Forum Narzędziowe, znam realia wzrostu cen papieru, terminu rezerwacji druku, pakowania kopert itd, pandemia zmieniła rynek reklamodawców (wolą newslettery), czytelników (coraz częściej ludzie wolą wersje elektroniczne, tzn. z 5 do 25% procent w skali kilku lat) i w efekcie z dwumiesięcznika zrobiliśmy teraz kwartalnik :( Idzie nowe, Gutenberg się w grobie przewraca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.