Skocz do zawartości

Potrzebne miejsce na serwerze


Gość cygnus

Rekomendowane odpowiedzi

300 MB nagranego wideo z wykładu o teorii względności - sponsorzy udostępnią plik nagrania ale nie udostępnią tyle przestrzeni dyskowej. Ma ktoś aż tyle do zaoferowania na parę dni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba jeszcze lepiej niz p2p bedzie po prostu podac sobie plik przez ftp. tzn. wykorzystac swoj komputer jako serwer z ktore ktos bezposrdenio bedzie mogl sciagnac. troche to potrwa, ale bedzie raczej skuteczniejsze niz p2p. wystarczy ze teoretycznie kazda osoba odda film w calosci dwom innym osobom. w ten sposob za kilka dni wszyscy zainteresowani powinni film miec. co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś widziałem na tym forum adres serwera, na którym można umieścić plik do 1 GB. Sam jestem zainteresowany podobną formą "skrzynki kontaktowej" do przesyłania dużych plików, ale nie potrafię odnaleźć postu, w którym była o tym mowa.

 

Znalazłem!!!

http://www.yousendit.com/

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że to działa. Chociaż dosyć długo wgrywałem 15 MB, ale plik instalacyjny CDC jest do pobrania z adresu:

http://s15.yousendit.com/d.aspx?id=1QGE724...YP06K0KMILYT268

Jak ktoś jest chętny niech sprawdzi, jaka jest szybkość transmisji.

 

Sam to już sprawdzam, z innego stanowiska. Transfer niestety dosyć wolny - około 10 KBps i jeszcze spada...

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że to działa. Chociaż dosyć długo wgrywałem 15 MB, ale plik instalacyjny CDC jest do pobrania z adresu:

http://s15.yousendit.com/d.aspx?id=1QGE724...YP06K0KMILYT268

Jak ktoś jest chętny niech sprawdzi, jaka jest szybkość transmisji.

 

Sam to już sprawdzam, z innego stanowiska. Transfer niestety dosyć wolny - około 10 KBps i jeszcze spada...

 

Dlatego ja proponuję P2P :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie Bittorrent !

Wystarczy kilka osob ktore beda udostepniac dany plik tyle ile beda mogly i wszyscy zainteresowani beda mieli szybciutko ten plik. Lepsze niz directconnet , ftp czy cokolwiek bo multizrodlowe i 300 MB to dla torrenta zadne wyzwanie

Emule wydaje sie tez wygodny ale gwarantuje ze bittorrent bedzie szybszy.

 

Jedyne co byloby potrzebne to dostep do jakiegos trackera , zeby mozna bylo na nim umiescic danego torrenta - na pewno jakis torrentowy serwer pozwoli nam umiescic za ich posrednictwem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba jeszcze lepiej niz p2p bedzie po prostu podac sobie plik przez ftp. tzn. wykorzystac swoj komputer jako serwer z ktore ktos bezposrdenio bedzie mogl sciagnac. troche to potrwa, ale bedzie raczej skuteczniejsze niz p2p. wystarczy ze teoretycznie kazda osoba odda film w calosci dwom innym osobom. w ten sposob za kilka dni wszyscy zainteresowani powinni film miec. co Wy na to?

Tylko, że nie każdy ma taką możliwość... Zapewne większość z nas ma Firewalla, na serwerze.

 

Cygnus-> 300 MB po spakowaniu czy normalnie? i w jakim formacie jest zapisane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma już problemu, mam 300 MB na parę dni, chętni sobie zdążą ściągnąć. Tylko że szczegóły techniczne USIŁUJĘ dogadać, bo ITTV koniecznie chce tam wsadzić śródło strumienia video, a ja proponuję plik do download.

Wkrótce adres.

Przepraszam że to tak długo trwa, miałem obiecane że będzie zaraz, jednak transmisja CAŁEGO zebrania spowodowała że materiał jest dwa razy większy i może z tego wyniknął problem miejsca na dane.

Jeszcze chwilkę cierpliwości!

:Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Tylko, że nie każdy ma taką możliwość... Zapewne większość z nas ma Firewalla, na serwerze.

 

Cygnus-> 300 MB po spakowaniu czy normalnie? i w jakim formacie jest zapisane?

 

Na przyszlosc w razie problemu z miejscem jest mozliwosc wykorzystania darmowego konta gmail. Pojemnosc 1GB / konto.

 

Pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale bierzcie pod uwage też, że istnieje coś takiego jak limit wielkości jednej wiadomości, a z tym może być większy problem niż z pojemnością całej skrzynki :huh: chociaż możnaby się bawić w dzielenie pliku ale z tym "trochę" zabawy jest przy rozmiarze pliku 300 MB :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale bierzcie pod uwage też, że istnieje coś takiego jak limit wielkości jednej wiadomości, a z tym może być większy problem niż z pojemnością całej skrzynki  :huh: chociaż możnaby się bawić w dzielenie pliku ale z tym "trochę" zabawy jest przy rozmiarze pliku 300 MB  :blink:

 

Bierzemy pod uwage .. Ale sam nie sprawdzalem wielkosci jaka moze byc max przeslana na gmail .. Ale sama pojemnosc 2,4 GB za darmo praktycznie to fajna sprawa ..

 

PINIU: chodzi wlasnie o wyslanie na poczte i udostepnienie konta zainteresowanym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Limit wielosci pojedynczej przesylki na Gmailu to 10 MB. Dane umieszczone na koncie mozna przekazac innym za pomoca skryptu PHP Gmail Drive

Takiej techniki uzylem do umieszczenia Archiwum NASA TV.

Podobnie, jak mozna udostepnic poprzez HTTP dowolny zalacznik dolaczony do e-maila za pomoca troche zmodyfikowanego skryptu obslugujacego webmail - wystarczy podstawowa znajomosc PHP...

Edytowane przez r.ziomber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post jest DAAWNO nieaktualny, z rejestracji zachowała się tylko POŁOWA wykładu, która ma ok. 65 MB. Chyba jeszcze jest w sieci, adres jest w innym wątku:

http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=9123 ,

zaś w download:

http://astro-forum.org/Forum/index.php?download=115

- prezentacja wykorzystywana podczas prelekcji.

 

Pozdrawiam - Miłek

Edytowane przez cygnus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.