Skocz do zawartości

Uwaga! Materiał tylko przeznaczony dla osób o mocnych nerwach [+18] - zlotowiczów :D LBN552


wismat

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo ładne! Kadr bardzo dobrze dobrałeś. I ten czas- 5 godzin. Jedna uwaga- ja bym na Twoim miejscu zostawił nieco szumu.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Herbert West napisał:

Bardzo ładne! Kadr bardzo dobrze dobrałeś. I ten czas- 5 godzin. Jedna uwaga- ja bym na Twoim miejscu zostawił nieco szumu.

Dzięki :) Szum tam jakiś jest ale może na resize 50% tego tak nie widać dokładnie. Może kapkę więcej powinno go być, fakt. Aczkolwiek widziałem zdjęcia tego obiektu jeszcze bardziej odszumione, więc może to mnie zmyliło :P
Najbardziej to mnie irytują gwiazdy, ale nie jest to materiał z którym chce się walczyć :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy obiekt. Lubię takie pyłowe, nieoczywiste kadry. Ładna fota. Dodaję do listy "do zrobienia jak już będę miał setup na wąskie kadry" ;)
Fajnie że udało się coś z materiału zlotowego poskładać, bo sam jak na szybko sprawdzałem swój materiał z dwóch nocy ze to widziałem, że znaczna większość klatek do wyrzucenia.
Odnośnie "walki smoków" to zaintrygowałeś mnie i próbowałem jej tutaj znaleźć. Sam dopatrzyłem się dwóch opcji: 1) dwa smoki widoczne w całości 2) dwie głowy smoków. Pozwoliłem sobie na szybko pobazgrać po Twojej pracy w celu zwizualizowania "jak to widzę" ;) Swoją drogą ostatnio próbowałem w IC 5070 zobaczyć pelikana, ale nie udało mi się to. Może jest w internecie gdzieś rozrysowane "co autor miał na myśli" nazywając dany obiekt?

 

 

image.png.4413ef9ce99a6ef79b1054c5a84d1eee.png

 

image.png.4b539f3e06b8d78827a57e2f2d453e60.png

Edytowane przez Przemotar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Przemotar napisał:

Ciekawy obiekt. Lubię takie pyłowe, nieoczywiste kadry. Ładna fota. Dodaję do listy "do zrobienia jak już będę miał setup na wąskie kadry" ;)
Fajnie że udało się coś z materiału zlotowego poskładać, bo sam jak na szybko sprawdzałem swój materiał z dwóch nocy ze to widziałem, że znaczna większość klatek do wyrzucenia.
Odnośnie "walki smoków" to zaintrygowałeś mnie i próbowałem jej tutaj znaleźć. Sam dopatrzyłem się dwóch opcji: 1) dwa smoki widoczne w całości 2) dwie głowy smoków. Pozwoliłem sobie na szybko pobazgrać po Twojej pracy w celu zwizualizowania "jak to widzę" ;) Swoją drogą ostatnio próbowałem w IC 5070 zobaczyć pelikana, ale nie udało mi się to. Może jest w internecie gdzieś rozrysowane "co autor miał na myśli" nazywając dany obiekt?


Ja pelikana szukałem przez ponad rok :) 
Ciekawa koncepcja z tymi smokami (swoją drogą piękne rysunki:) ) aczkolwiek ja tam widzę rozjechaną żabę oraz bazę gwiezdną rodem z sci-fi.


space-station-windows-theme-16-hd.jpg.332a54ef8121c43198df34422e6746b9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne zdjęcie. 

 

58 minut temu, wismat napisał:

Ciekawe połączenie obu rodzajów pyłów.

 

 

Nie jestem przekonany, czy można to określić jako dwa rodzaje pyłów - rodzaj jest raczej ten sam, tylko jedna mgławica jest oświetlona (lub pobudzona do świecenia), a druga - nie.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, panasmaras napisał:

Bardzo ładne zdjęcie. 

 

 

 

Nie jestem przekonany, czy można to określić jako dwa rodzaje pyłów - rodzaj jest raczej ten sam, tylko jedna mgławica jest oświetlona (lub pobudzona do świecenia), a druga - nie.

Dzięki. Może być jak mówisz. Rodzaj w sumie ten sam. Dzięki za zwrócenie uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Duser napisał:

Bardzo to rozumiem. Widać w nim twoją walkę z jakością materiału :). Sam też robiłem ciemne mgławice na zlocie i po wstępnej obróbce odpuściłem sobie, musiał bym je mocno zmasakrować. 

 

Jest dokładnie tak jak piszesz. Trochę szkoda bo to moje pierwsze starcie stricte z LBN/LDN w roli głównej i pozostaje pewien niedosyt. A okazja na powtórkę raczej prędko nie przyjdzie. Wracam do fotografowania pod miastem i do NB niestety. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratki za efekt obróbki - pyły wyszły świetnie, szczegół też. :) Malutkie pretensje mam (jak zwykle) do kolorów gwiazdek: trochę za mała moim zdaniem saturacja. 77 Dra jest typu B8, więc domaga się nieco niebieskości, natomiast HD203399 jest typu K5, więc domaga się pomarańczy. ;)

Ale to w sumie drobiazg.

 

  • Dziękuję 1
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.