Skocz do zawartości

Zmodyfikowany na astrograf Skywatcher 200/1000


ignisdei

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedam Skywatcher 200/1000 który przeszedł modyfikacje pod kątem astrofoto.

Teleksop kupiłem kilka lat temu, od kolegi Korneliusza z Poznania. Kolega dokonał szereg pożytecznych modyfikacji usprawniających focenie

1) Zamontowano bafle (wręgi)  usztywniające 2 szt w pobliżu wyciągu .   Bafle wyczerniono flokiem.

2)Zainstalowano system grzewczy LW 

3)Zamontowano Radiator LG

4) Wmontowano gniazda zasilające  w tył obudowy lustra głównego

5) Zamontowano aluminiowy dovetail na guider. Ja ze swej strony dodałem jeszcze  gniazdo na szukacz tradycyjny. 

6) Tuba ma w zestawie mikrofokuser  i motofokuser do indywidualnego montażu,. 

tubus optyczny o aperturze 200 mm i ogniskowej 1000 mm,
2-calowy wyciąg Crayforda 
waga tubusu (z obejmami): 9 kg,
średnica zewnętrzna tubusu: około 235 mm.
 

Od chwili kupna tuba była dość intensywnie używana, dlatego dorobiła się szeregu rys na tubusie od obracania obejm. Miejsca szczególnie wrażliwe na porysowanie okleiłem taśmą maskującą. Tuba ma też naklejkę FA i wiedźmińską ? Najlepiej jakby nowy właściciel polakierował ją sobie.

Optyka ma oryginalne powłoki fabryczne  w stanie  dobrym, lustra nigdy nie były napylane. 

Cena za tubę to 1500zł + wysyłka. Odbiór osobisty Dąbrówki k. Łańcuta lub okolice Rzeszowa po uprzednim umówieniu się. 

bafle i krzyąk.jpg

góra.jpg

kabel.jpg

lg.jpg

silniczki.jpg

tuba.jpg

tuba2.jpg

tuba3.jpg

wręgi.jpg

wtyki.jpg

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

799zł Do negocjacji

 Mi się wydaje, że to jest już bardzo fajna cena! Jak za synte 8"

 To oficjalna ostatnia obniżka tuby .Jutro jadę przez Kraków, Górny i Dolny Śląsk do Wielkopolski, mogę zatem po drodze komuś tubę podrzucić w gratisie, jeżeli ktoś jest oczywiście zainteresowany,  podwózką teleskopu ,proszę pisać do dziś wieczora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.