Skocz do zawartości

SH2-132 - Mgławica Lew


Krzysiek Gaudy

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Gość na chwilę napisał:
 
 

Popaprany ten "lwi dinozaur"  ale może przez to ciekawy :) Dobra fotka Krzysztof.

Te Twoje filtry Antila to jaką szerokość mają?

Wszystkie mają po 1,25" (graniczne dla tej wielkości matrycy, teraz trochę żałuję, bo zestaw filtrów będę musiał wymienić chcąc przejść np. na 2600MM). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bartosz napisał:
 
 
 
 

Fajne kolorki, a filtry narrow to jakie szerokie (szerokość połówkowa), bo że 1,25" to już wiemy, ale chcemy wiedzieć więcej :)

Hahaha ? Sam się z siebie śmieje, bo pytania nie zrozumiałem :D 
Filtry jak poniżej: @Gość na chwilę
1664645818677.jpg.de01dc4617c6da60d8b1ed71ebee823f.jpg

Edytowane przez Krzysiek Gaudy
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Pyzik napisał:
 
 
 
 

Kolory cudne, ładnie wyważone przez co pięknie współgrają.

Czy gwiazdki celowo takie kolorowe zrobiłeś by nie "masakrowały" mgławicy? ?

 

 

Z gwiazdkami generalnie gigantyczny problem miałem, bo jest ich całe mrowie i jak wrzuciłem "poprawnie" obrobiony sam RGB to totalnie przyćmiły mgławicę. Mocno musiałem na krzywych w PSie obniżyć jasność gwiazdek - do ostatniej chwili zastanawiałem się jak bardzo, żeby nie przesadzić. Kolorki - tak, też lekko "podkręcone", aby współgrały z nasyconymi kolorami mgławicy. Być może znowu z saturacją przesadziłem ?

Dzięki za fajny komentarz! :D 

Edytowane przez Krzysiek Gaudy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Krzysiek Gaudy said:

Być może znowu z saturacją przesadziłem ?

Nie, nie przesadziłeś :-) Zdjęcie jest udane. Jeżeli uważasz, że gwiazdy są za duże to po prostu je rozciągnij nieco mniej. GHS osobno dla gwiazd daje dobre efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, siutek napisał:

Czy takie kolorki (lub zbliżone) są możliwe do uzyskania na zdjęciu wykonanym niemodowaną lustrzanką?

Nie. To są syntetyczne kolory uzyskane w wyniku obróbki sygnału uzyskanego w procesie fotografowania przez specjalne, wąskopasmowe filtry- zresztą opisane powyżej.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Gość na chwilę napisał:
 
 

Krzysztof, nie ruszaj gwiazd proszę... to chyba jedyne z ostatnio publikowanych zdjęć które pokazuje Kosmos a nie jakieś łyse pole bez gwiazd...

Nie miałem na myśli jeszcze większego przygaszenia gwiazd - raczej w drugą stronę. Nie wiem czy z przycięciem gwiazd nie przesadziłem, przez co mało naturalnie to wygląda. 
Z drugiej strony ten region jest wyjątkowo pełen gwiazd i niesamowicie "przygasza" samą mgławicę. Poniżej zdjęcie z oryginalnymi gwiazdkami z obrobionego RGB - bez żadnych modyfikacji, obrazuje o czym mówię :) A może przesadzam i tak należało zostawić... ?

nebula_full_stars.thumb.jpg.fe245d5d0ce2a6c39c3783de30773b18.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Krzysiek Gaudy napisał:

Nie miałem na myśli jeszcze większego przygaszenia gwiazd - raczej w drugą stronę. Nie wiem czy z przycięciem gwiazd nie przesadziłem, przez co mało naturalnie to wygląda. 
Z drugiej strony ten region jest wyjątkowo pełen gwiazd i niesamowicie "przygasza" samą mgławicę. Poniżej zdjęcie z oryginalnymi gwiazdkami z obrobionego RGB - bez żadnych modyfikacji, obrazuje o czym mówię :) A może przesadzam i tak należało zostawić... ?

 

 To Ty jako autor decydujesz czy to co jest w kadrze godnie odzwierciedla Twój punkt widzenia... Twój koncept. Trzeba coś wybrać i nie ma IMHO co się po podjęciu decyzji rozwodzić, tylko brać za "produkcję" następnej fotografii. ?  W sumie wielu przypadkach tak właściwie nie jest ważne co znajduje się na zdjęciu , tylko czy nieszablonowo / ciekawie / interesująco to coś autor na fotografii potrafił przedstawić.

Edytowane przez Pyzik
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.