Skocz do zawartości

Laguna w towarzystwie z Krety


holeris

Rekomendowane odpowiedzi

Oj ale kolory gwiazdek masz bardzo rozjechane! Widać to na kropie... zrób prosty zabieg - rozłóż w Pix na RGB zrób alignację do G i złoż ponownie do RGB.

W 99% przypadków pomaga.

Edytowane przez Gość na chwilę
  • Lubię 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Gość na chwilę napisał:

Oj ale kolory gwiazdek masz bardzo rozjechane!

Hmm, stosowałem photometric calibration w pixie, ale przyjżę się jeszcze sprawie. Dzięki za uwagę! Masz na myśli, że kolory nie pasują do gwiazd czy przesaturowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Gość na chwilę napisał:

Oj ale kolory gwiazdek masz bardzo rozjechane! Widać to na kropie... zrób prosty zabieg - rozłóż w Pix na RGB zrób alignację do G i złoż ponownie do RGB.

W 99% przypadków pomaga.

Dziękuję za uwagę, spróbuję tak zrobić. Do składania używałem WeightedBatchProccesing w pixie, wydawało mi się, że on właśnie tak robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość na chwilę napisał:

Oj ale kolory gwiazdek masz bardzo rozjechane! Widać to na kropie... zrób prosty zabieg - rozłóż w Pix na RGB zrób alignację do G i złoż ponownie do RGB.

W 99% przypadków pomaga.

Dzięki za radę! Sporo pomogło, choć jeszcze trochę zostało. Ale to już chyba aberracja lub nierówna ostrość (to z dwóch sesji, a jednego dnia były ciut gorsze warunki). Podmieniłem w pierwszym / drugim poście. Niżej porównanie w skali 500%. Po lewej przed, po prawej po.

compare.jpg.38a41fb494d5f8e04c53b64022eb7af4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Gość na chwilę napisał:

A konfigurację alignacji miałeś taką jak poniżej?

Nie, korzystałem z domyślnego modelu.

image.png.47a6c4cde49dc7f1f82b4bc7d54fb7a1.png

 

Po ustawieniu zgodnie z Twoimi sugestiami dostaję jednak błąd dla obu kanałów R i B:

image.png.92d9d0b5eccd826e2d80a8f0025ddb1c.png

 

Gdy przestawię Descriptor type na Triangle similarity, to wyrównuje mi kanał B, ale z R nie chce sobie poradzić nawet wtedy, gdy zwiększam parametry RANSAC tollerance / iterations z defaultowych 2.0 / 2000 na 8.0 / 8000.

image.png.acc5fc70c8b4287c27ba1f566e6e14bb.png

 

A może przyczyną jest to, że próbuję na ostatnim etapie obróbki, a powinienem to zrobić na surowym stacku?

Edytowane przez holeris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Gość na chwilę napisał:

Nie ma to znaczenia. Spróbuj jeszcze innych parametrów ale obowiązkowo z włączonym Thin Plane Splines i Distortion Correction. Dziwne to, bo mnie działa na defoltowych ...no ale ja mam zabytkowe kamery max 11 mln pikseli :)

Widziałem, że jakiś czas temu szukałeś ASI2600MM. Kupiłeś czy zmieniłeś zdanie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, lukost napisał:

Kurczę, dlaczego centralne części Laguny i Koniczynki są kompletnie wyprane z koloru? Mocno psuje mi to odbiór tego skądinąd fajnego zdjęcia...

Sam nie wiem, też mi to przeszkadza. Zestackowałem jeszcze raz, tym razem z włączoną opcją disortion correction, skalibrowałem właśnie fotometrycznie, również z włączoną korekcją. Bawię się dalej i spróbuję z tym zawalczyć.

 

3 minuty temu, MaPa napisał:

Widziałem wczoraj, patrzę dzisiaj i zupełnie inna praca. Gwiazdy ładnie święcą. To na duży plus.

Dziękuję! Zajrzyj jeszcze później, bo właśnie przysiadam do kolejnej obróbki. Mam nadzieję, że po którymś podejściu będę mógł powiedzieć "to pa tera" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podszedłem do zdjęcia raz jeszcze i powstała taka oto wersja (na razie zostawiam tutaj, później przeniosę do pierwszego postu). Arcsinh przyjacielem mym...

EDIT: przeniosłem do pierwszego postu jako główne zdjęcia. Pierwotna wersja jest z opisem w drugim poście.

 

@lukost, @MaPa Lepiej?

Edytowane przez holeris
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Gość na chwilę napisał:

Naprawdę dobrze. Jak widzę temat rozjechanych gwiazdek zwalczyłeś?!

 

I tak, i nie - po niemiecku jein :D

 

Już na etapie stackowania korygowałem dystorsję. Później na jeszcze liniowym materiale użyłem Photometric Color Correction, również z zaznaczoną opcją korekcji dystorsji. Na już obrobionym, nieliniowym zdjęciu ciągle była widoczna (zwłaszcza kanał niebieski odstawał) i nie udało mi się na tym etapie złożyć kanałów RGB w sposób jaki wyżej podpowiedziałeś (tzn. z modelem Thin Plate Splines). Zamiast tego (podobnie jak poprzednio) użyłem defaultowego Projective Transformation - też pomogło. Więc finalnie niby zwalczyłem, ale wciąż nie mogę użyć Thin Plate Splines.

 

PS. Próba odpalenia Photometric Color Correction na gotowym, nieliniowym zdjęciu z włączoną korekcją dystorsji również się nie udała, choć na liniowym materiale działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Obrobiłem raz jeszcze, a jak! :D Pomóżcie! Co można jeszcze poprawić? Która wersja bardziej się Wam podoba, ta nowa jest w ogóle lepsza od poprzednich? Bo ja już kręciołka dostaję, podchodziłem już z 9 razy do tego zdjęcia.

 

M8_v9.03_M.thumb.jpg.e5f8400a64f538518899d10791f6d95c.jpg

Edytowane przez holeris
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.