Skocz do zawartości

Montaż paralaktyczny EQ3-2 + statyw


Jaskoo

Rekomendowane odpowiedzi

będziesz się śmiał -ale na razie próbowany jest na MONT 1 bressera -bo  120/1000 dżwigał w ,,cuglach'' .

I był dużo lepszy od tego EQ3-2 -przynajmniej w mojej opinii.Konstrukcja podobna jak EQ-5 -stalowe nogi i potężna śruba rozporowa .

A jeśli okaże się za słaby -to pomyślę wtedy.Ale przymiarki były obiecujące -niestety od 10 dni jedna chmura na KRAKOWEM w nocy...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

był w zestawie Bresser Messier 90/900 .

Wiele lat temu kupiłem za bodajże 450 zł całość na OLX...

po czym -już ze trzy lata temu-zawiesiłem na nim 120/1000 -ani drgnęło ?

tuba 90/900  poszła wtedy na licytacji za 300 zł ,,od kopa'' -czysta-bez niczego ,tylko zaślepki.

dlatego pomyślałem ,że zanim będę szukał mocniejszego -sprawdzę w boju ten.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak MON 1  okazał się trochę za słaby do 150/1200 refraktora...-pomimo stalowych nóg,mała głowica i w sumie niewielka jej masa -

powoduje ,że jednak przy byle dotknięciu drga..wygasza szybko ,ale jednak drgania są -czego przy 120/1000 nie było.

Ale już kupiłem -trafił się chyba myślami ściągnięty -MON 2 -i dlatego miałem porównanie...patrząc na oba  montaże -to tak ,jakby postawić Shermana przy Tygrysie Królewskim...i tu jest już BARDZO OK  ?

DO KILKU DNI -z tego powodu-wystawię MON 1 razem tubą z Bresserem Messierem 102/1000- i pełnym wyposażeniem.

I również lunetka biegunowa podświetlana z tego MON 2 pójdzie na giełdę-bo nie będę używał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.