Skocz do zawartości

300D czy 350D?


Gość emde

Rekomendowane odpowiedzi

... no właśnie!

300D wszyscy znamy a w sieci są setki fot astro robionych tym sprzętem. 350D ma też swoje zalety - waga, wasia, matryca... ale fot narazie mało...

Macie swoje przemyślenia, którymi moglibyście się podzielić i pomóc mi w wyborze, czy mam zrobić głosowanie? :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie to że 350D ma mniejszy pixel od 300D i zapewne z tego powodu bardziej się grzeje i bardziej szumi matryca co za tym idzie oraz jest mniej sprawne na światło to też bym celował w 350D a tak kupie chyba sprawdzone 300D bo Planetki uciekają i czas się zabrać za DS :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem na sieci tylko kilka astronomicznych zdjęć DS z 350D i kilkaset z 300D i żadne z tych z 350D nie zachwyciło mnie niskim szumem a wręcz przeciwnie :angry:

Może to kwestia małego wyboru zdjęć do prównania ale skoro na takiej samej powierzchni upchnięto dużo więcej pixeli o mniejszym rozmiarze to wolę poprzedznią wersję bez nadmiernego "ścisku" na matrycy :unsure:

Szkoda zę nie zrobili większej matrycy np z mnożnikiem 1,3x i nie zachowali rozmiaru pixela bo przy coraz mniejszym pixelu mamy coraz większe wymagania co do korekcji samej optyki i staje się to dla nas bezsensowne i bardzo drogie.

Edytowane przez Jarzyna B.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... bo przy coraz mniejszym pixelu mamy coraz większe wymagania co do korekcji samej optyki i staje się to dla nas bezsensowne i bardzo drogie.

 

jest dokładnie odwrotnie. przy coraz większym pixelu aby uzyskać odpowiednią skalę zdjęcia, potrzeba dłuższej ogniskowej, większego telepa, większego montażu itd itd. i cena rośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest dokładnie odwrotnie. przy coraz większym pixelu aby uzyskać odpowiednią skalę zdjęcia, potrzeba dłuższej ogniskowej, większego telepa, większego montażu itd itd. i cena rośnie.

 

Nieprawda :banan:

 

Wystarczy tylko mieć więcej pixeli do tworzenia obrazu i teleskop z przecietną jakością czyli popularny i wmiarę tani bez wyśrubowanych parametrów korekcji potrzebnych do pixeli mniejszych niż 10 mikronów :Salut:

Astrofoto DS rządzi się odmiennymi prawami i ma inne priorytety od astrofoto WEB kamerką z małym pixelem B)

Edytowane przez Jarzyna B.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda :banan:

 

Wystarczy tylko mieć więcej pixeli do tworzenia obrazu i teleskop z przecietną jakością czyli popularny i wmiarę tani bez wyśrubowanych parametrów korekcji potrzebnych do pixeli mniejszych niż 10 mikronów :Salut:

Astrofoto DS rządzi się odmiennymi prawami i ma inne priorytety od astrofoto WEB kamerką z małym pixelem B)

 

ALE DUŻY A NIE MAŁY :rolleyes: z dużym montażem B)

 

w omawianym przykładzie 350D da zdjęcia z powierzchnią obiektu o około 30% większą niż z 300D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 300D wystarczy zwykłe , tanie i popularne MTO 1000 a do 350D z mniejszym pixelem już musisz mieć conajmniej Maka takiego jak Twój z dyfrakcyjnym obrazem, oba wymagają tej samej klasy montaży a który jest tańszy :rolleyes:

Im mniejszy masz pixel tym droższy montaż musisz kupić aby uprowadzić na nim taki sam teleskop :Boink:

Przekątna Kadru 300D i 350D jest praktycznie taka sama i obejmują na niebie tan sam obszar, chyba pomyliłeś podstawowe pojęcia :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym teraz celował w 10D/20D są znacznie lepiej dopracowane.

Z tego co zaobserwowałem 300D jest bardzo awaryjny.

Na 4 osoby które kupiły w tamtym roku w lipcu aż 3 się zepsuły

Dave, Ja i MateuszZ

Działa tylko bezawaryjnie sprzęt DarkaB

Można by się pokusić o zrobienie ankiety dla osób które maja 300D ile z nich sie zepsuło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarzyna mieszasz masakrycznie.

 

im mniejszy masz pixel to faktycznie z tą samą tubą masz konieczną większą dokładność prowadzenia. Ale o ile? O 1/6!!! Nie demonizuj tego.

 

porównanie: Tak 102/820 z 350D i o 1/6 większy telep 113/933 z 300D da identyczną rozdzielczość na DSach. co jest łatwiej uprowadzić? ten cięższy czy lżejszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym dzisiaj miał wybrać kupował bym 20D.

Wytrzymała obudowa , niskie szumy , szybkość , lepszy pomiar światła, dłuższa żywotność migawki i lepsze uszczelnienie.

W ostateczności 350 D + grip na baterie coby lepiej w ręku leżał. :D

Ciekawa sprawa z tą awaryjnością nigdy u mnie nic się nie działo ( czasem padała bateria po 1000u fotek) a zdjęcia wykonuję praktycznie codziennie .

ps.

A do planet to tylko kamerka :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.