Skocz do zawartości
  • 0

Czy ktoś coś wie na temat Angeleyes UWA?


Amatorex

Pytanie

Witam. Jak w temacie, czy ktos cos wie na temat tego okularu? Pole widzenia zachęcające w tej cenie ale ciekawe jak sprawuje sie ten okular w innych sprawach

457,69 zł 31%OFF | Okular teleskopowy Angeleyes UWA 1.25 "82 ° 4mm/ 7mm /16mm na teleskop astronomiczny
https://a.aliexpress.com/_EuQI3vN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Posiadam Lacerte 16 mm i budową oraz parametrami wydaje się identyczna, tak więc okulary z Ali mogą być rebrandem :)

 

https://deltaoptical.pl/okular-lacerta-uwa-16mm

 

Swoją drogą ten okular w Newtonie f/4.7 radzi sobie doskonale, praktycznie po same brzegi.

 

EDIT:

To na pewno ta sama konstrukcja, okulary Lacerty występują w serii o dokładnie takich samych ogniskowych jak te z Ali ;)

Występowały też pod markami Williams Optics UWAN, Nirvana  i TS

Edytowane przez Mcmaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
29 minut temu, Mcmaker napisał:

[...]

Swoją drogą ten okular w Newtonie f/4.7 radzi sobie doskonale, praktycznie po same brzegi.

[...]

 

Cały czas chodzą mi po głowie, żeby ich spróbować. Powiedz coś więcej o wygodzie użytkowania i odległości od oka. Jest w miarę OK? Jak ruszasz okiem, żeby obejrzeć całe pole, to nie dotykasz rzęsami? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
8 minutes ago, wimmer said:

 

Cały czas chodzą mi po głowie, żeby ich spróbować. Powiedz coś więcej o wygodzie użytkowania i odległości od oka. Jest w miarę OK? Jak ruszasz okiem, żeby obejrzeć całe pole, to nie dotykasz rzęsami? 

 

W tej cenie jest to naprawdę dobry okular, wygoda użytkowania jest ciut lepsza niż w testowanym bezpośrednio z nim ESie 11 mm. Nie dotykam rzęsami soczewki i też nie występuje efekt fasolkowania. Ogólnie jestem zadowolony, bo radzi sobie świetnie :)

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
40 minut temu, Mcmaker napisał:

 

W tej cenie jest to naprawdę dobry okular, wygoda użytkowania jest ciut lepsza niż w testowanym bezpośrednio z nim ESie 11 mm. Nie dotykam rzęsami soczewki i też nie występuje efekt fasolkowania. Ogólnie jestem zadowolony, bo radzi sobie świetnie :)

 

A jeśli chodzi o kontrast, transmisje to jak to wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Moje testy kończyły się na razie balkonowo, więc ciężko mi powiedzieć coś głębiej na temat jego wydajności pod względem kontrastu i transmisji. Mimo tego, na takich szybkich obserwacjach wszystko wydaje się w jak najlepszym porządku ;) 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Lacerty to bardzo fajne okulary w tym budżecie. Jak je pierwszy raz ściągnąłem na sklep w 2021 to były w cenach rzędu 469 zł za 7 i 4 mm... i to bez rabatu ;)

Od kilku miesięcy jednak wjechał nowy cennik na ich produkty i ceny poszły w górę, nadal jednak jest to gorący towar. Osobiście patrzyłem tylko przez 7 mm i śmiało można polecić, obrazy ostre i niczym nie odbiegające od ES, ta sama półka.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam. Jedynie co moge powiedzieć o tych okularach to na marsie wyszły ciutke gorzej od svbony 15mm. Obraz taki sam sie wydawal ale czapy polarne w svbony 15mm UW 68° troszke szybciej mozna bylo zauważyć ale tak samo wyraznie. Zdziwiony troche bylem bo czap polarnych prawie nie bylo widac z esami 30mm 52° + barlow gso ed 2x. Na księżycu okular angeleyes daje troche szarego koloru, no i widac ze patrze przez gorszej jakosci okular. Na mglawicy w orionie w pojedynku z Omegonem panoramą II 15mm, widać bylo tyle samo mglawicy lecz w angeleyes zauwazalnie gorsza jakosc jesli chodzi o detale mglawicy - kontrast. Ogólnie korzystając z esów wo bco omegon ortho, to stwierdzam ze te angeleyes sa o zauwazalny poziom nizej jesli chodzi o otrzymywany obraz, jest to raczej półka tańszych okularów (chociaz cena ponad 400zł nowych na aliexpress nie wskazuje na to). W wyzej wymienionych markach obraz jest znacznie czystrzy i ostrzejszy i widac ze sa to lepszej klasy okulary. Jedyny plus to faktycznie moze miec 82° pola widzenia. Testy robione z balkonu w miescie w sct8. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.