Skocz do zawartości

Jaka pamięć zewnętrzna do AsiAir?


dobrychemik

Rekomendowane odpowiedzi

Do tej pory korzystając z AsiAir Plus zawsze zapisywałem urobek w pamięci wewnętrznej, ale chciałbym przejść na zapis na zewnętrznym nośniku USB. Co polecanie, co używacie?

 

Myślę o zakupie dysku SSD Samsunga. Mam już taki model o pojemności 1 TB, który używam jako podręczny magazyn bieżących plików prywatnych i służbowych. Spisuje się znakomicie. Może zatem druga sztuka o mniejszej pojemności - 500 GB - na wyłączność dla AsiAir? Dobry to pomysł?

 

https://www.x-kom.pl/p/562878-dysk-zewnetrzny-ssd-samsung-portable-ssd-t7-500gb-usb-32-gen-2-szary.html

Edytowane przez dobrychemik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy praktycznie jest jakakolwiek różnica w takim zastosowaniu?

To nie serwer baz danych, tylko zwykły magazyn...

Kupował bym najtańszy, jakiejkolwiek marki, byle z gwarancją.

 

Szajsungi są dobre - od chyba 7-8 lat mam taki jako główny w kompie i ma się dobrze.

Ceny są już takie, że chyba nie ma się co zastanawiać :) Kup i używaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamięć wewnętrzna jest duża, ale denerwuje mnie konieczność podpinania AsiAir do komputera i uruchamiania AA, żeby skopiować dane. Najprościej jest odpiąć pamięć USB i szybko podpiąć gdzie chcę: komputer stacjonarny lub laptop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Maetrik napisał:

...ale czy karta pamięci w AsiAir i nie załatwia sprawy?

W asiair plus nie ma już karty pamięci.

@dobrychemik ja bym na twoim miejscu wziął jakiś szybki pendrive do 200 gb i uzywal go do zbierania zdjęć i zgrywał na dysk, który już masz.

Ja mam 2tb sata do trzymania fotek, ale raczej po ich obróbce itd.

Z samych sesji trzymam na asiair do czasu ich zgrania na komputer.

Teraz przeszedłem na pendive i jest to mega wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pendrajwami jest ten problem, że mogą się nie mieścić fizycznie - wszystkie cztery porty USB są blisko siebie, zwłaszcza oba USB 3.0. Mam genialnie mały i cienki pendrajw Samsunga, ale tylko 16 GB (foto poniżej) - za mało. Z kolei myślę, że na dysk SSD musiałbym zamówić u jakiegoś drukarza 3D odpowiednie mocowanie zakładane na AsiAir, w które bym wsuwał dysk - urządzenia byłyby równolegle do siebie z kilkumilimetrową przerwą.

image.png.abcf2cd8ca0289753912bcbad9fd9271.png

 

Edytowane przez dobrychemik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, kubaman napisał:

Czy bezpieczne będzie podpięcie memory sticka do huba w kamerze?

bezpiecznie tak, czy optymalnie? Nie.

W kamerach są wyjścia USB2 w asiair masz usb3.

Ja podpinam montaż + guider do usb 2 w asiair, do tego kamera do USB 3. EAF i koło do kamery.

W ten sposób zostaje mi jedno gniazdo USB 3, właśnie do pendrive-a.

 

Co do wielkości pendrive-ów, to na rynku jest tak ogromny wybór, że zawsze można dopasować sobie, żeby się mieścił.

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie do zbierania klatek DS nie ma sensu przepłacać za SSD, prędkości i tak nie wykorzystasz. HDD z USB3 mają ponad 100 MB/s.

 

11 godzin temu, OnlyAfc napisał:

W asiair plus nie ma już karty pamięci.

Wiesz jak to rozwiązali? Raspberry bez karty i bez pamięci USB? To jaka to pamięć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, MateuszW napisał:

Wiesz jak to rozwiązali? Raspberry bez karty i bez pamięci USB? To jaka to pamięć?

Ok, jest slot na kartę, po prostu nie ma na niej już systemu.

Z tego co ja wiem, to do raspberry jest tylko jednym z elementów systemu.

https://joeytroy.com/asiair-pro-vs-asiair-plus/ tutaj możesz zobaczyć, jak wyglądają płytki asiair od v1, przez pro aż do plusa.

Tam chyba są wlutowane w płytkę kości pamięci, których używa asiair do trzymania systemu i jako pamięć po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, OnlyAfc napisał:

bezpiecznie tak, czy optymalnie? Nie.

W kamerach są wyjścia USB2 w asiair masz usb3.

Ja podpinam montaż + guider do usb 2 w asiair, do tego kamera do USB 3. EAF i koło do kamery.

W ten sposób zostaje mi jedno gniazdo USB 3, właśnie do pendrive-a.

 

Co do wielkości pendrive-ów, to na rynku jest tak ogromny wybór, że zawsze można dopasować sobie, żeby się mieścił.

 

fakt, usb 2.0 nie jest super

czyli chyba pozostaje mi zakup większej karty SD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, kubaman napisał:

Kable do EAF przed lustrem rasa to słaby pomysł.

Aaa, no tak, ty masz Rasę, sorka, zapomniałem o tym całkowicie.

 

Jeszcze kiedyś widziałem pendrive, który miał z drugiej strony wyjście usb i działał jako hub, teraz nie mogę znaleźć akurat ten model, ale takie coś jest na alledrogo:
https://allegro.pl/oferta/pendrive-baseus-acup-b0a-acup-b0a-32-gb-11980068574

 

Nie wiem, czy tu jest tylko napięcie, czy też hub. Przerost formy nad treścią troszkę, no ale cóż.

Zawsze ci zostaje jakiś mały hub usb 3.0 przyczepić przy asiair i wpiąć się do gniazda USB 3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, MateuszW napisał:

Wg mnie do zbierania klatek DS nie ma sensu przepłacać za SSD, prędkości i tak nie wykorzystasz. HDD z USB3 mają ponad 100 MB/s.

Do zbierania może nie, ale do szybkiego zgrywania dużej ilości klatek większa prędkość się przydaje.

Edytowane przez apolkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wygląda to tak, że mam na stałe podpięty pendrive 64gb do asiair, jest lekki a wszystko wisi na teleskopie. Miejsca wystarczy na kilka sesji. Materiał kopiuję zdalnie przez sieć wifi wygodnie z domu. Tak, transfer mniejszy niż przepięcie pena do komputera, ale mi się nie spieszy ¯\_(ツ)_/¯ .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.