Skocz do zawartości

Abell 85 / CTB 1 - moje pierwsze 50h!


beny

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, kubaman napisał:

ładnie ale gdzie jest tlen?

Będzie ;)

 

20 minut temu, Grzędziel napisał:

kwestia gustu

Faktycznie, przygotuję i wrzucę "wersję szlachetną". Ale na moją obronę napiszę że ta wersja służyła nauce "Gradient Mapy" w Photoshopie ;)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym zrobił z w stylu tych pierwszych monochromatycznych zdjęć z JWST, czyli czerwono-żółty gradient (albo w wersji bardziej bajeranckiej czarny-czerwony-żółty-biały) zamiast skali szarości. Bardzo mi się taka forma przedstawiania obrazów mono spodobała a i często jest też czytelniejsza.

Edytowane przez Krzysztof z Bagien
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Antoni napisał:

Histogram  masz rozwalony jak ruski czołg. Trochę go podrównałem, zobacz czy Ci to odpowiada.

Pewnie że odpowiada! Właśnie ostatnio widzę u siebie tendencję zbytniego rozciągania histogramu przez co zdjęcie staje się takie "przepalone/za jasne". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, beny napisał:

co zaowocowało 50 godzinami uzbieranego materiału dla tego obiektu

 

Gratulacje! Ja chyba nie miałbym aż tyle cierpliwości i te 50 godz. podzieliłbym na pół na wodór i tlen. I miałbym już materiał do zabawy. ;)

Podejrzewam, że jakość nie byłaby zauważalnie gorsza.

 

7 godzin temu, Antoni napisał:

Trochę go podrównałem, zobacz czy Ci to odpowiada.

 

Równanie histogramu (pociągnąłeś głównie zielony) raczej niewiele wnosi do obrazka typu czerwone w czerwonym. ;)

Dlatego jednokanałowe fotki mnie się najlepiej ogląda w czb. Poniżej moja wersja czb. Grzyba trzeba pokazać! :)

 

abell_85_web_R.jpg.4444162558b7fa541eb1a257c2947471.jpg

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Antoni napisał:

Niestety bardzo się mylisz nic z tych rzeczy co piszesz.

 

Poniżej histogramy.

 

Oryginał.

 

histo_beny.png.6e6787ad7bb225756086e4b83b012992.png

 

I Twój.

 

histo_antoni.png.899e72e32e9a1c6ee1dc25e9a8a2ef05.png

 

Widać oczywiście różnice. Oprócz wyciągnięcia zielonego (o czym pisałem wcześniej), cofnięty został nieco czerwony. Więc mówiąc kolokwialnie czerwony nie daje teraz tak po oczach.

Doceniam Twoje subtelne podejście do obróbki, ale moim zdaniem to tak czy siak w sumie grzebanie w czerwonym. Dla mojego odbioru niewiele to wnosi. Bez urazy proszę. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Tayson napisał:

Zastanawiaja mnie ciemne pixele podczas rozciągania przy porownaniu.

Hmmm, gdzie?

 

19 minut temu, Tayson napisał:

Masz dobrze dobrany parametr PEDESTAL?

Stackowałem w WBPP i tam o ile dobrze pamiętam to wybrałem AUTO:

image.png.dead91af6f6eeb00d9aadf69b87479c8.png

Edytowane przez beny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.