Skocz do zawartości
  • 0

Astrofotografia a fotografia ślubna


dawidmazurfotografia

Pytanie

Temat trochę z innej beczki ale co sądzicie o połączeniu fotografii nocnego nieba pełnego gwiazd z motywem fotografii ślubnej?
Załączone zdjęcie wykonał James Hirata.

Zastanawiam się czy w Polsce ze względu na pogodę i zanieczyszczenie światłem w ogóle jest możliwe wykonanie tego typu zdjęć.

queenstown-nz-starry-night-milkyway-wedding-photo.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1
3 godziny temu, Grzędziel napisał:

Myślisz, że państwo młodzi tkwili tak długo w bezruchu, aż te wszystkie kłaczki Drogi Mlecznej zaświetlą piksele matrycy. Wątpię.

Zauważ że zdjęcie jest na tyle szerokie, że musi to być panorama, a jeden fragment to może być spokojnie jedna klatka 20-30 sek. Tyle to oni stać mogli, a właściwie ich doświetlenie to tylko 1-2 sekundy słabą latarką.

3 godziny temu, pablo12311 napisał:

Uważam, że nawet przy błysku nie jesteśmy w stanie wykonać takiego zdjęcia. Należy wykonać dwa kadry, jeden na teren z doświetloną parą młodą poprzez lampę błyskową, drugie wykonując drogę mleczną z czasem co najmniej 30s na wysokim ISO. Następnie umiejętnie łączymy w PS oba kadry. Uważam, że w ten właśnie sposób zdjęcie zostało wykonane.

Spokojnie mogło to być z jednego zdjęcia, zauważ że krajobraz nie jest zbyt wybitnie doświetlony, więc raczej nie było tu dodatkowego, dłuższego zdjęcia. Na ludzi wystarczy słaba latarka, lampa błyskowa jest o wiele za mocna.

Ja robię tego typu zdjęcia z jednego i daję radę wyciągnąć cały krajobraz, wraz z zieloną trawą. Klucz to jasny obiektyw i puszka z małym szumem.

Zresztą, nawet jeśli były to dwa zdjęcia, ale wykonane w tym samym miejscu, jedno po drugim, to nie ma w tym nic złego - to tak samo podstawowa technika, jak stackowanie.

  • Lubię 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Cóż, jeśli kiedyś doczekam ślubu, to innych zdjęć nie chcę :) 

 

Co do tego wyżej - nie wiek skąd od razu zarzuty o fotomontaż - wg mnie to normalne zdjęcie, jedynie ludzie zostali mało naturalnie doświetleni. Zresztą jakiekolwiek doświetlanie pierwszego planu zawsze wygląda nienaturalnie, bo dalszy krajobraz pozostaje ciemny.

 

W Polsce to na pewno zajęcie trudne, bo trzeba trafić pogodę + nów + ciepłą noc + dojechać gdzieś gdzie jest dość ciemno.

  • Dziękuję 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
9 minut temu, MateuszW napisał:

Co do tego wyżej - nie wiek skąd od razu zarzuty o fotomontaż - wg mnie to normalne zdjęcie, jedynie ludzie zostali mało naturalnie doświetleni. Zresztą jakiekolwiek doświetlanie pierwszego planu zawsze wygląda nienaturalnie, bo dalszy krajobraz pozostaje ciemny.

Myślisz, że państwo młodzi tkwili tak długo w bezruchu, aż te wszystkie kłaczki Drogi Mlecznej zaświetlą piksele matrycy. Wątpię.

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
23 minuty temu, TheShackMeister napisał:

Przy błysku nie musieli stać całkiem nieruchomo.

Uważam, że nawet przy błysku nie jesteśmy w stanie wykonać takiego zdjęcia. Należy wykonać dwa kadry, jeden na teren z doświetloną parą młodą poprzez lampę błyskową, drugie wykonując drogę mleczną z czasem co najmniej 30s na wysokim ISO. Następnie umiejętnie łączymy w PS oba kadry. Uważam, że w ten właśnie sposób zdjęcie zostało wykonane.

Edytowane przez pablo12311
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • -1
W dniu 19.10.2022 o 14:35, Tayson napisał:

jesli młodych wkleisz w programie graficznym na gwiezdziste niebo (tak jak zapewne na tym zdjęciu), to załatwione :) 

Z tego co wiem to to zdjęcie nie jest fotomontażem. Da się takie rzeczy spokojnie zrobić na jednej klatce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.