Skocz do zawartości

Pierwsze zdjęcie słońca w życiu.


Koperson

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Milena Niemczyk napisał:

Podoba się :D Czekamy na więcej zdjęć ☀️ To Twój pierwszy w ogóle teleskop astro? W jakim poziomie nauczania jesteś (w sensie liceum, studia?) ;)

Ja takiego zdjęcia nie umiem zrobić, także gratulacje! :)

 

Tak, to mój pierwszy teleskop w życiu. :) Co do nauki - obecnie chodzę do 1 klasy liceum ;) 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Koperson napisał:

Co do nauki - obecnie chodzę do 1 klasy liceum ;) 

No proszę, tylko niecałe 2 lata różnicy :D

7 minut temu, Koperson napisał:

Tak, to mój pierwszy teleskop w życiu. :)

No to fajnie, planujesz robić z niego fotki typowo astro nocnego nieba? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Koperson napisał:

kupiłem ją głównie z myślą o zaćmieniu, ale szkoła niestety nie pozwoli mi na obserwacje

jeśli mogę zniechęcić, to z punktu widzenia dziadka lejącego już ze starości pod siebie dodam, że nie warto rezygnować z hobby na rzecz szkoły. Nigdy. Te przedmioty, sprawdziany, oceny nie mają żadnego znaczenia. Szkoła się skończy, za kilka lat nie będziesz nawet pamiętać co to za ważna okazja była w ten wtorek, w przeciwieństwie do zaćmienia widzianego przez pierwszy teleskop. To wspomnienie zostanie na zawsze.

Edytowane przez lkosz
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Milena Niemczyk napisał:

No proszę, tylko niecałe 2 lata różnicy :D

No to fajnie, planujesz robić z niego fotki typowo astro nocnego nieba? 

2 lata, ale w którą stronę? :D

Tak, ten teleskop się nadaje głównie do głębokiego kosmosu i do tego chce go wykorzystać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, sidiouss napisał:

Zwolnienie od rodziców i czekasz na zaćmienie! Co to w ogóle ma być za zniechęcanie... :(

 

5 minut temu, lkosz napisał:

jeśli mogę zniechęcić, to z punktu widzenia dziadka lejącego już ze starości pod siebie dodam, że nie warto rezygnować z hobby na rzecz szkoły. Nigdy. Te przedmioty, sprawdziany, oceny nie mają żadnego znaczenia. Szkoła się skończy, za kilka lat nie będziesz nawet pamiętać co to za ważna okazja była w ten wtorek, w przeciwieństwie do zaćmienia widzianego przez pierwszy teleskop. To wspomnienie zostanie na zawsze.

Coś wykombinuję :) Ale nie wiem też czy pogoda będzie :( (mam nadzieje że będzie) 

 

9 minut temu, isset napisał:

 

Mój syn jest w Twoim wieku i kiedy mu próbuję coś opowiedzieć o gwiazdach, to patrzy na mnie z politowaniem i mówi - przynudzasz tato... Więc brawo i tak trzymaj!! :) 

Mnie kiedyś ciocia namówiła chyba na oglądanie misji Crew-Demo... od wtedy się wciągnąłem w to. Najlepsze jest to że nie tylko w astronautykę, ale ogólnie astronomię. Gdzieś rok temu mocniej się w astrofotografię wkręciłem. :) 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Koperson napisał:

2 lata, ale w którą stronę? :D

W tył ;) 7 klasa :D Typowo astro zajmuje się 2 lata, a ty?

5 minut temu, Koperson napisał:

Tak, ten teleskop się nadaje głównie do głębokiego kosmosu i do tego chce go wykorzystać :)

No to fajnie! :D Czekamy na relacje, jak sprawdza się sprzęt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, miron_z napisał:

A ja zabieram teleskop do szkoły i zamiast informatyki będziemy oglądać zaćmienie. Żeby była pełna jasność - jestem nauczycielem.

Takiego nauczyciela to rozumiem! U nas w szkole nawet nie wspomną o tym zjawisku :( 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, lkosz napisał:

nie warto rezygnować z hobby na rzecz szkoły

U mnie właśnie w szkole popierają moje hobby, nawet kiedyś robiłam o tym prezentację przed klasą :D

A podczas ostatniego zaćmienia (jakby to było wczoraj...) Przekonałam Panią żeby wyszła z nami w czasie lekcji, i oglądaliśmy Słońce moje koleżanki i Pani :) W tym roku ta sama strategia B) 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja zostawię tutaj prostsze rozwiązanie: po prostu zostajesz w domu i w ten sposób masz święty spokój, i teleskop tylko dla siebie, bez reszty klasy przeszkadzającej w obserwacjach. A jak będzie pochmurno, to odpoczywasz, ciesząc się wolnym wtorkiem.

Dorośli też tak czasem robią - biorą NŻtkę bo się nie chce wyjść z łóżka i śpią do południa, a potem jedzą czipsy na zmianę z nutellą, popijając colą :D

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.