Skocz do zawartości

Sesto Senso 2


diver

Rekomendowane odpowiedzi

Wreszcie wyposażyłem swoje APO w autofocuser. Nie uwierzycie, ale żeby wyostrzyć, do pory latałem od mojego APO do komputera w tę i z powrotem. ;)

Wybór padł na Sesto Senso 2. Mam poprzedni model  na moim newtonie i chwalę sobie mimo tego, że pracuje dość twardo. Model 2 jest znacznie lepszy: przesuw jest znacznie bardziej precyzyjny i łagodny. Po podłączeniu i instalacji sterowników bezproblemowo działa przez ASCOM na APT. Teraz czekam na pogodę. :)

 

20221023_001644.jpg.3c7b652b3ab5d9735265084e05d7f437.jpg

Edytowane przez diver
  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam chyba podobnie jak Ty, bo denerwuje mnie niebieskie przesunięcie w rogach w moim TS 76EDPH. Raz jest OK, innym razem wychodzi to bardziej aż do 1/3 kadru - zacząłem podejrzewać, że focuser ma tutaj właśnie znaczenie/jakiś backslash przy ustawianiu (mam EAF od ZWO). Bardzo ciekawy jestem rezultatów! Daj znać, jak się nowa zabawka sprawuje ? 

Edytowane przez Krzysiek Gaudy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Krzysiek Gaudy napisał:

zacząłem podejrzewać, że focuser ma tutaj właśnie znaczenie/jakiś backslash przy ustawianiu (mam EAF od ZWO)

 

Motofocuser jak motofocuser - kręci tylko osią właściwego focusera zamiast ręki. ;) Ponadto robi to znacznie dokładniej i zdalnie - nie trzeba biegać do teleskopu. I tyle. A niewłaściwa korekcja pola może być moim zdaniem spowodowana niedokładnym wyostrzeniem. Im większa światłosiła, tym mniejsza głębia ostrości i większe wymagania w zakresie ostrzenia.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje. Ciekawą funkcją tego fokusera jest to, że ma swój serwerek WIFI i po podłączeniu telefonu daje się ustawiać i kalibrować z telefonu przez przeglądarkę, bez żadnej apki.

 

Jak masz go podłączonego? Przez ośkę "dokladną" czy "zgrubną"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Antoni napisał:

Gdzie to kupowałeś?

Ja kupiłem dwa lata temu w Astroshopie, ale teraz chyba najtaniej u producenta https://eu.primalucelab.com/sesto-senso/sesto-senso-robotic-focusing-motor.html?RgExcludeLocationDetection=true

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, apolkowski napisał:

Jak masz go podłączonego? Przez ośkę "dokladną" czy "zgrubną"?

 

Oczywiście że przez "dokładną". Tak samo mam w moim newtonie. Sesto senso nie da się podłączyć do ośki "zgrubnej".

 

9 godzin temu, Antoni napisał:

Gdzie to kupowałeś?

 

U producenta - jest najtaniej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, apolkowski napisał:

Ciekawą funkcją tego fokusera jest to, że ma swój serwerek WIFI i po podłączeniu telefonu daje się ustawiać i kalibrować z telefonu przez przeglądarkę, bez żadnej apki.

 

Dla mnie to nie używany gadżet. Focuserem, tak jak pozostałymi urządzeniami i tak steruję z poziomu APT. A więc u mnie przez kabel USB.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, diver napisał:

 

Dla mnie to nie używany gadżet. Focuserem, tak jak pozostałymi urządzeniami i tak steruję z poziomu APT. A więc u mnie przez kabel USB.

 

Na codzień USB wystarcza, ale kilka razy musiałem kalibrować fokuser po eksperymentach z setupem i wtedy sterowanie z telefonu było wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, kubaman napisał:

do wizuala chyba taka opcja ze smartfonem jest super

 

Do wizuala pewnie jak najbardziej. Tyle że w wizualu i tak stoisz koło teleskopu, więc możesz z powodzeniem wyostrzyć ręcznie z wystarczającą dla "odbioru ocznego" dokładnością? ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kubaman napisał:

Ale to motofocuser nie blokuje pokrętła?

 

Teoretycznie Sesto Senso nie blokuje, choć posiada jakąś tam funkcję "lock". Ale co z tego, skoro po zamontowaniu Sasto Senso na wyciągu wolna zostaje Ci tylko lewa "zgrubna" gałka. Konkluzja: nie po to montuję motofocuser, żeby potem ostrzyć ręcznie. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.