Skocz do zawartości

ASI AIR


Leszek Benedyktowicz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie do użytkowników ASi AIR. Rozumiem, że po połączenie kamery z urządzeniem zastępuje połączenie kablem USB.

   Czyli na oddalonym i połączonym z AIR laptopie mogę uzyskać obraz w czasie rzeczywistym.

Czy mogę ten obraz zapisywać na laptopie programami komputerowymi np. ASI studio, SharpCap ?

  Czy mogę tylko nagrywać oprogramowaniem ASI AIR i to tylko w jego własnej pamięci, a potem dopiero pobierać z niego.

Leszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Leszek Benedyktowicz napisał:

  Czy mogę tylko nagrywać oprogramowaniem ASI AIR i to tylko w jego własnej pamięci, a potem dopiero pobierać z niego.

 

Tak, możesz zapisywać w pamięci asiair lub na zewnętrzym pendrive.

Możesz też w każdej chwili po sieci lokalnej (po wifi) połączyć się z asiair z laptopa i pobrać klatkę i sobie podejrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Leszek Benedyktowicz napisał:

Czyli na laptopie mam podgląd na żywo, ale nie mogę nim nagrywać obrazu za pomocą komputerowych programów np. ASI studio.

I pewnie powodem tego jest, że w tym samym czasie laptop połączony jest programem ASI AIR z pudełkiem.

asiair jest komputerem, wiec to asiair steruje sesją i tylko się przez tablet lub telefon łączysz, żeby sterować.

Jeśli chcesz nagrywać przez lapka i mieć od razu klatki na lapku, to musiałbyś się bez asiair po usb połączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz rozumieć ASI AIR jako zamknięty system. Oprogramowanie tego urządzenia to system operacyjny zbudowany do obsługi urządzenia i fotografowania nieba za pomocą wyłącznie ich sprzętu (poza montażem póki co).

ASI AIR również łączy się przez USB z urządzeniami, jak komputer - de facto we zależności od wersji są to różne opcje komputerka Rasspberry Pi plus oprogramowanie.

Nie da się pod tym uruchomić żadnego zewnętrznego programu, system jest zamknięty.

Podgląd i dostęp do plików po dowolnej sieci LAN lub WIFI, na urządzeniu do podglądania musisz zainstalować apkę ASI, czyli albo IOes, albo Android, albo jakiś symulator na PC (nie stosuję póki co).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 hours ago, Leszek Benedyktowicz said:

Czyli na laptopie mam podgląd na żywo, ale nie mogę nim nagrywać obrazu za pomocą komputerowych programów np. ASI studio.

I pewnie powodem tego jest, że w tym samym czasie laptop połączony jest programem ASI AIR z pudełkiem.

 

Bo to nie jest podgląd na żywo w sensie że ASI studio na kopmuterze jest połączone bezpośrednio z kamerą.

Kamera jest podłączona do ASI AIR , który nia steruje i do niego przesyła wykkonane zdjecia.

Potem jak chcesz, zdjecie możę być przez sieć przesłane do apki sterującej celem podglądu.

 

To co byś chciał osiągnąć to na pewno astroberry (czyli też działającej na raspberry PI) ale to jest system otwarty. Możesz się zalogować przez zdalny pulpit do urządzenia i tam na tym kopmuterku odpalić dowolny dostępny program. Do tego kopmuterka kamera jest fizycznuie podłączona wiec możesz z niązrobić co chcesz. PRzy czym to linux jest, wiec czy wspomniane ASI Studio jest dostępne to nie wiem.

 

Kolejan opcja, to jakiś lekki kopmuterek typu NUC, mający na pokladzie już windowsy powieszony na teleskopie. Dostęp również po zdalnym pulpicie i wtedy odpalisz ASI Studio, ale siedział będziesz w ciepełku przy innym komputerze w domu.

Edytowane przez ko20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.