Skocz do zawartości

Październikowe zaćmienie Słońca, w wersji szkolnej :) - relacja z zaćmienia 25/10/2022


Milena Niemczyk

Czy udało ci się zaobserwować październikowe zaćmienie Słońca?   

45 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy udało ci się zaobserwować październikowe zaćmienie Słońca?



Rekomendowane odpowiedzi

Świetna inicjatywa i super relacja. 
Zapał godny pozazdroszczenia!




PS. Obstawiam że w liceum to już będziesz prowadzić pokazy we własnym małym obserwatorium ;) (czego oczywiście szczerze życzę)

Edytowane przez Andrzej Lach
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Andrzej Lach napisał:

PS. Obstawiam że w liceum to już będziesz prowadzić we własnym małym obserwatorium ;) (czego oczywiście szczerze życzę)

Haha, dziękuje bardzo :) 

I tak w podstawówce, nauczyciele baaardzo wspierają moją pasję, i zainteresowania :) Także nie mam na co narzekać :D 

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Paether napisał:

To oznacza próbę przekroczenia limitu 50 "lajków" dziennie ;) 

Dzięki za wyjaśnienie! :D W końcu jak wstawiliście tyle ładnych zdjęć z zaćmienia, to te 50 lajków to zdecydowanie za mało :buahaha:

1 godzinę temu, Paether napisał:

Super inicjatywa :) Takie zjawisko to nieoceniona szansa na zainteresowanie znajomych tematem ;)

Bardzo dziękuje! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój opis jest znakomity, lepszy od wielu dziennikarskich, czyta się go świetnie i podziwiam cie za pomysł i realizację. To nie jest techniczny opis jakich tu sporo ale zapał i szczera chec podzielenia się swoimi uczuciami. W czasach kiedy dominują negatywne i ponure informacje to perła prawdziwa :). Kiedy byłem mniej wiecej w twoim wieku do naszego liceum przyszedł młody, tuż po studiach astronomii nauczyciel, który zorganizował nocny pokaz nieba na szkolnym boisku. Do dziś pamietam wrażenie jak po spojrzeniu w okular niewielkiego teleskopu Jowisz rozpadł sie na kilka części - to był on i jego księżyce. Tak sie w moim przypadku zaczeło i pozostało :). Bywa jednak całkiem inaczej. W czasie trwania zaćmienia moja żona wpadła na pomysł pokazania go znajomym i pobiegła do znajomych z dyskietką 3.5 cala - to niezawodny, łatwy w transporcie i bezpieczny przyrząd. Pan domu powiedział, że nie jest zainteresowany, syn pewnie w twoim wieku też nie chciał zobaczyć, a jego mama przyszła w końcu i powiedziała, że coś takiego widzi pierwszy raz w życiu, a są to ludzie w wieku 45-50.

Ja w tym czasie z obiektywem 400 mm czekałem,tu może zaskoczę czytajacych, na chmury. Tylko przesłonięte nimi Słońce można sfotografować aparatem bez specjalnego filtra. Udało się całkiem nieźle i po obróbce Lightroomie mam dokumentację.

 

Pozdrawiam swnw

P1060636.jpg

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, swnw napisał:

Twój opis jest znakomity, lepszy od wielu dziennikarskich, czyta się go świetnie i podziwiam cie za pomysł i realizację. To nie jest techniczny opis jakich tu sporo ale zapał i szczera chec podzielenia się swoimi uczuciami. W czasach kiedy dominują negatywne i ponure informacje to perła prawdziwa :)

Bardzo, bardzo dziękuje! :) Bardzo miło czyta się takie rzeczy. Będę dalej robić, to co robię, a nawet na lepszym poziomie :D 

Fajna historia - można tak zachęcić uczniów, jak w Twoim przypadku ;) 

Zdjęcie też bardzo ładne :) 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.