Skocz do zawartości

bushnell


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Chciał bym sie zapytac wszystkich profesjonalistów o skomentowanie tego oto teleskopu

 

http://www.bushnell.com/productinfo/telesc...es/voyager.html

 

Chodzi dokładniej o model  78-9675 .Jest to amerykanska firma wiedz nie powinna byc zał .A teleskop kosztuje 2000zł .Prosze o wyczerpujaca wypowiedz na temat tego teleskopu i firmy .

 

pozdrawiam Piotrek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest praktycznie to samo co

 

MT-910 Soligor  www.astrokrak.pl

 

Soligor ma chyba mniej akcesorii w komplecie.

 

lub np. to

 

http://market.fotoclassic.pl/produkty_info...products_id=169

 

Nie sugeruj się tym, że producent jest amerykański bo i tak wszystko jest robione na dalekim wschodzie tylko zmienia się nalepka. Generalnie nie jest to specjalne mistrzostwo świata, a nawet Europy i Polski. Proponował bym głebokie zastanowienie się i zmianę obiektu pożadania bo możesz się mocno rozczarować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestm mlody i sie nieznam na tym wiec chciałby kupic cos fajnego itaniego .Chyba mnie rozumisz :) .Wiec niewimem co robic wszyscy mowia ze to dobra firma moze i dziadowskie ale dzisiaj jade tam i go pogladam .Nie wiem pewnie bede musiał sie grubo zastanowic nad tym wszystkim czy nie lepsza była by na poczatek lornetka z Himpola 20/60 ijakis statywa .A jak doopiero sie opykam w tym to dopiero cos wiekszego . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na początek i jest trochę kasy to coś z lustrem 130-150mm o jasności w okolicach F 1/8 lub luneta ok. 100mm soczewka. Jak nie ma kasy to lornetka 12x60 lub 20x60 na statywie.

 

wszystko znajdziesz na stronach

 

www.astrokrak.pl tu Wyroby własne Astrokraka i Soligor

www.fotoklassic.pl tu Synta

www.himpol.pl tu np. tał-150 lub któryś z małych Celestronów

 

Jak kasy dużo to świat teleskopów stoi przed tobą otworem tak ze bedziesz miał problem z wyborem sprzeta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek wrote:

 

"Nie wiem pewnie bede musiał sie grubo zastanowic nad tym wszystkim czy nie lepsza była by na poczatek lornetka z Himpola 20/60 ijakis statywa .A jak doopiero sie opykam w tym to dopiero cos wiekszego"

 

To co napisałeś jest bardzo rozsądne i cechuje raczej bardzo dojrzałego emocjonalnie człowieka.

 

Jeżeli Ci się krew w żyłach nie buzuje i nie chcesz rwać panienek na teleskop to najrozsądniej bedzie kupić lornetke z żurawiem na statywie (pamietaj każdy nawet zawodowy astronom ma lornetkę) wszystko na astrokrak. pl lub lornetka w himpolu a statyw z żurawiem w astrokraku.

 

Na obserwacje umów się z kimś kto ma teleskop lub przyjedź na jakiś zlot i pogadaj z ludźmi oraz zobacz sprzęty w akcji dopiero wtedy decyduj. W tym temacie pospiech jest złym doradcą. Trzeba popatrzeć przez rózne sprzety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety kasy jest mniej niz Ci sie wydaje nawet nie umie uzbierac na lornete 500zł .Co dopiero mówic o 3000zł .Wtedy bede musiał tate ładnie poprosic .HEHE jaden w wakacje na wies tam niebo jast tak sliczne ze lornetka zostapi mi duzy teleskop w miescie .Czy nie masz takiego samego zdania .???Pozdrawiam Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku prawdopodobnie jest jakis zjazd w okolicach Krakowa w sierpniu tam prawdopodobnie bede poprosze wujka zeby mnie zawiózł .Prawdopodobnie maja byc to noclegi namiotowe .Moze tez tam przyjedziesz .Nie wiem jak to jest pztrzec przez teleskop niegdy tego jeszcze nie robiłem ale moze juz w krótce .Wiesz jak to jest poprosic kogos nieznajomego o popatrzenie przez jego armate jest to troche krepujace ale kiedys bedzie musial byc ten pierwszy raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez lornetka to podsatwa u astronoma wiem ze bardzo pomaga w tym co sie robi .I chyba tak zrobie ze kupie sobie lornetke .A teleskop bede kupował u Janusza W bedzie to cos w rodzaju PICCOLO albo treoche wieksze .Pozdrawiam Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc z tego co widzę to Everest 12x60 w Himpolu i jakiś statyw pogadaj z Januszem Płeszką z Astrokraka może znajdzie cos taniego w swojej ofercie komisowej.

 

Co poproszenie o mozliwośc spojrzenia przez teleskop to za bardzo demonizujesz problem napisz skąd jesteś a myślę że możesz mieć więcej propozycji niż jesteś w stanie oblecieć.

 

Jest rzezcywiście planowany zlot w sirpniu na Kudłaczach z okazji opozycji Marsa. Nie jestem tylko pewien czy kudłacze nie pękną w szwach:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwość zakwaterowania w schronisku i na polu namiotowym z własnym sprzętem. Spokojnie się pomieścimy, Piotrku. Z tą kasą którą posiadasz najrozsądniej kupić lornetkę, Mirek Ci już to napisał. Do dużej lornetki koniecznie statyw. Decyzję o kupnie teleskopu zostaw na zlot na Kudłaczach. Tam zobaczysz rożne teleskopy , reflektory i refraktory, małe i duże, tańsze i drogie. Wtedy można ocenić na co nas stać i czego chcemy  ;D. Pozdrawiam! Rysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.