Skocz do zawartości

ZWO OAG-L + ZWO ASI 2600


dimis

Rekomendowane odpowiedzi

czesc,

wczoraj pogoda byla laskawa i wkoncu udalo mi sie wyciagnac nowy setup na testy. W nowym tele FRA600 postawilem na prowadzenie za pomoca OAG-L, co dla mnie jest czyms nowym, bo dotychczas zawsze prowadzilem guiderem. Decyzja na korzysc OAG-L to mniejsza waga i przedewszystkim latwiejsze zlapanie balansu. Montaz jaki posiadam to GEM-28 i na ten czas na prawde chcialbym uniknac inwestycji w GEM-45 (lub CEM70). Budzetowo to nie przejdzie. 

Wracajac do OAG-L i APSC, okazuje sie, ze strasznie mi on winietuje, rzucajac cien na dol matrycy. Polaczone jest wszystko, tak jak ZWO rekomenduje, schemat i 1 zdjecie ponizej:

Moje pytanie: przejmowac sie tym, czy flat to ladnie skalibruje?

Technicznie: FRA600 tutaj bez reduktora.

 

image.png.c9c2fd540ae2b22a138edb1622617870.png

image.png.224adb73b118eddc92dbb6985ba27537.png

 

image.png.33ccf966a52e8a13c1c0dda252106cb0.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mniejszym OAGu są dwie śrubki:

- do regulacji na ile lusterko wchodzi w tor optyczny

- do przesunięcia uchwytu kamery względem lusterka.

Używałem mniejszego OAGa z ASI2600 i nie miałem problemu z wnietą, pod warunkiem prawidłowego umieszczenia lusterka względem matrycy (na dłuższej krawędzi). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamontowany jest oczywiscie na dluzszej krawedzi. Caly tor optyczny to rowne 55mm, to pod katem reduktora ogniskowej, ktory wymaga 55mm BF. W tym OAG-L niestety nie zauwazylem, czy mozna regulowac wysokosc lusterka. Poszepram po internetach.

 

image.png.d41e11bafe51895ba7c02a9105891813.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jeszcze możesz postarać się przysunąć OAG do matrycy. Możesz nawet spróbować wysunąć całe mocowanie kamerki w OAG wkręcić go w gwint kamery bezpośrednio bez złączek, a mocowanie kamery zamocować na końcu.

Im dalej od sensora, tym większy problem z cieniem lusterka na matrycy.

 

Edytowane przez kubaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem (chyba) rozwiazany, dzis niestety mgla zaciagnela niebo, a mialo byc pogodna noc. Zrobilem flata i chyba OK. Wsuniecie lusterka poza swiatlo matrycy pomoglo, niestety nie wiem jeszcze, czy kamerka guidujaca "widzi" niebo, no ale to sie rozstrzygnie przy kolejnym pierwszym okienku pogodowym. Potem dalsze testy. Moj zestaw wazy teraz dokladnie 10,1kg, zobaczymy czy gem28 da tu rade, czy jednak nie bede zadowolony. Dziekuje za szybka pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.