Skocz do zawartości

Budżetowa M42


KArtur

Rekomendowane odpowiedzi

Znakomite zdjęcie, gratuluję! :) Tym bardziej, że zrobione podstawowym sprzętem - widać, że jak się chce, to spokojnie można robić ładne fotki bez kupowania kamery za 12 i montażu za 15 tysięcy ;) Sam od jakiegoś czasu biję się z myślami, czy sprzedać moje dwa EQ3-2 i jednego EQ5 i nie kupić czegoś cięższego, co wreszcie zapewni stabilność Newtonowi 150/750 i ED-kowi 120, ale takie fotki jak Twoja motywują mnie, żeby jednak dać sobie spokój z jakimś ciężkim klocem typu EQ6 :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr K. napisał:

Znakomite zdjęcie, gratuluję! :) Tym bardziej, że zrobione podstawowym sprzętem - widać, że jak się chce, to spokojnie można robić ładne fotki bez kupowania kamery za 12 i montażu za 15 tysięcy ;) Sam od jakiegoś czasu biję się z myślami, czy sprzedać moje dwa EQ3-2 i jednego EQ5 i nie kupić czegoś cięższego, co wreszcie zapewni stabilność Newtonowi 150/750 i ED-kowi 120, ale takie fotki jak Twoja motywują mnie, żeby jednak dać sobie spokój z jakimś ciężkim klocem typu EQ6 :)

Dzięki za dobre słowo. Prawdę mówiąc też powoli zastanawiam się nad zmianą montażu na EQ5 przynajmniej. Bo jak sam wiesz EQ 3-2 jest dość delikatny...ale potrafi pokazać pazur w dobrych warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobają mi się kolory, ale zmniejszyłbym agresywność wyostrzania (szczególnie w ciemnych obszarach wygląda jakby suwak ostrości był ustawiony do granic możliwości). I przepaliłbym jednak trochę środek - teraz światła są tam ściągnięte ale i tak wyszła biała plama - a jak się rozjaśni to nie będzie się tak odcinało.
Ale i tak zdjęcie ładne. BTW stosujesz guiding, czy goły EQ3-2?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, WojtasSP320 napisał:

Ale i tak zdjęcie ładne. BTW stosujesz guiding, czy goły EQ3-2?

Mam tylko napęd osi Ra który jest przystosowany do guiding ale mam pewne problemy z PHD2 tzn. Muszę ogarnąć ustawienia tak by tylko jedną oś prowadzić. W sumie na kilka prób z phd2 raz mi prowadził a i tak nie wiem jakim cudem bo wcześniej przez godzinę ciągle był błąd kalibracji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.