Skocz do zawartości

Sh2-155 - Grota :)


Krzysiek Gaudy

Rekomendowane odpowiedzi

Ale ty Nas cieszysz ostatnio tymi Twoimi pracami! :D 

Ta praca jest zachwycająca, taka ciekawa. Najbardziej podobają mi się te kolorki, obróbka też fajna. Przynajmniej jak dla mnie :D 

Dlatego gratuluję, i proszę dalej ciesz nasze oczy tymi zdjęciami :Kwiatek:

Wersja cz-b w Snapseed: 

SH2-155-HSO.thumb.jpg.eeba3352b03efcbf33fba9078c83a35c-01.jpeg.e4897d29710cb2776002848ecfee153e.jpeg

Edytowane przez Milena Niemczyk
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Krzysiek Gaudy napisał:

Jak zwykle - wszelkie uwagi mile widziane. 

 

Sama Sh2-155 to raczej obiekt dla większej skali. Choć i w tym szerszym kadrze i otoczeniu prezentuje się całkiem nieźle. Mam uwagi do kolorów gwiazdek, to znaczy do ich moim zdaniem nadmiernej niebieskości. Wydaje mi się, że część gwiazdek zasługuje na więcej bieli. ;)

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, diver napisał:

Wydaje mi się, że część gwiazdek zasługuje na więcej bieli

 

No tak, gwiazdy to jedyny słabszy punkt ujęcia - po redukcji/gaszeniu zostały duże aureolki, małe słabo świecące środki i zdeformowany kształt  - warto by było jeszcze nad nimi popracować.

 

A tak z ciekawości - czy próbowałeś robić fotki w Bin1 z tej kamery, ewentualnie jak oceniasz przydatność tego trybu ?

Edytowane przez .zombi.
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uwagi. Tak bardzo chciałem wyciągnąć niebieski z gwiazdek, że przesadziłem. Do tego plackowate gwiazdy, jakby nieostre. 
Spróbowałem poprawić, ale też nie do końca moim zdaniem: 

 

SH2-155-HSO_stars.thumb.jpg.7eb186b53081c967935408a2c1ef81ee.jpg

 

Niby chyba trochę lepiej, ale najprawdopodobniej zbiorę RGB jeszcze raz do tego. 

 

@.zombi. jak najbardziej próbowałem Binx1, głównie w RGB, ale ze średnimi efektami w sumie przez guiding. Wtedy jeszcze nie miałem opanowanego CEM26, nie wiedziałem o balansie 3D i innych niuansach niezbędnych do uzyskania dobrego materiału przy tak małym pikselu. Natomiast mam w planach, głównie dla jasnych obiektów celem późniejszego fajnego wydruku zrobić w Bin1 co najmniej 2 projekty... żeby tylko pogoda była. 
Przeraża mnie tylko ilość spływających danych (pojedyncza klatka prawie 100MB). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dużym skrócie, dopiero jak ogarnąłem balans 3D (kluczowe) montaż przestał mi wariować: https://www.youtube.com/watch?v=zmla32ksH_I

Wyżej link do przykładu z innym montażem oczywiście. Ewentualnie tutaj inny patent: https://www.youtube.com/watch?v=F3wRLDd1QG0
 

Druga kwestia to dociśnięcie ślimaka do ślimacznicy (chyba?) - w instrukcji jest, że trzeba lekko o 1/8 - do 1/4 obrotu imbusa zluzować jak jest problem - bzdura. Trzeba zluzować maksymalnie, jak się da. Nacisk minimalny -> efekt od razu w prowadzeniu widziałem. 
Do tego kabelkologia którą zaniedbywałem.  

W efekcie dało to rozsądne prowadzenie w dobrych warunkach nawet 0,4" do 0,5" choć przy gorszym seeingu (który nie wiem czy to dla tego montażu/mojej konfiguracji tylko czy to standard) odgrywa bardzo istotną rolę. Przy normmalnej nocy skacze jednak od 0,6" do czasami 1,2-1,4" nawet w zależności od położenia obiektu, cirrusów, seeingu. Generalnie do ~500mm bardzo fajny montaż, w tej chwili uzysk mam w zasadzie blisko 100% dla mojej ogniskowej. 

Edytowane przez Krzysiek Gaudy
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.