Skocz do zawartości

M31


.zombi.

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, MaPa napisał:

Jak na mój gust gładkie jak pupcia niemowlaka

 

21 minut temu, tex88 napisał:

Tło nie jest gładkie jak pupa niemowlaka

 

Trafiony zatopiony, zastosowałem specyficzne podejście do usunięcia ciapek kolorowych i możliwe że się zapędziłem, jest też pytanie czy tło zbyt gładkie czy galaktyka zbyt ziarnista bo z dysproporcji faktycznie zdawałem sobie sprawę ?

 

 A co myślicie o takim tle:

 

30:

image.thumb.jpeg.b355e5b84c92a41ae27f9d814555a897.jpeg

40:

image.thumb.jpeg.52454d266d301b7f54927838fc384752.jpeg

 

 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już klika idealnych M31 zrobiłem, dlatego robię dalej :D

 

Wracając...

15 minut temu, .zombi. napisał:

Trafiony zatopiony, zastosowałem specyficzne podejście do usunięcia ciapek kolorowych i możliwe że się zapędziłem, jest też pytanie czy tło zbyt gładkie czy galaktyka zbyt ziarnista bo z dysproporcji faktycznie zdawałem sobie sprawę ?

Dla mnie ten kontrast był za duży po otwarciu pełnej wersji. Właściwie to z jednej (tło) i drugiej ( galaxy) strony można go zaadresować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Antoni napisał:

Według mnie to te gwiazdy za bardzo dominują na tym zdjęciu, trochę bym je przygasił lepszy byłby odbiór.

 

Pozwolę sobie nie zgodzić się z Kolegą. @.zombi., za żadne skarby nic nie kombinuj z gwiazdami. ;)To nie narrowband; dla mnie proporcje gwiazdy<->galaktyka są naturalne i wszystko ładnie składa się w całość.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Antoni napisał:

Według mnie to te gwiazdy za bardzo dominują na tym zdjęciu

 

1 godzinę temu, diver napisał:

Pozwolę sobie nie zgodzić się z Kolegą. @.zombi., za żadne skarby nic nie kombinuj z gwiazdami.

 

:)

 

Większość materiału pochodzi z kamery OSC i z 80ED - gwiazdki są rozhalowane i kolory są paskudnie przesunięte ale może tak ?

 

image.thumb.jpeg.ae6dd34a3f36b8ac2343e305676f4b68.jpeg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, .zombi. napisał:

ale może tak ?

 

Niee, galaktyki są jednym wielkim halo, więc i gwiazdy mają jakieś halo. Gdybyś zastosował tę regułę gaszenia halo dla galaktyk, śmiesznie pewnie by to wyglądało. ;) Wolę pierwotną wersję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.11.2022 o 22:26, .zombi. napisał:

 

image.thumb.jpeg.f8e64e9b791057fc73151fc24ca1dba7.jpeg

Fajnie, jest trzeci dziesiątek XXI wieku i mamy polskie Głębokie Pole (chodzi o małe galaktyki w dalekim tle). Taka nasza namiastka JWST. Jednak z Polski też można złapać jakieś fajne ujęcie.

Edytowane przez Alex 22
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.