Skocz do zawartości

Pytanie o okulary vixen npl 25 mm...


Jacek1977

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

     Jestem w trakcie kompletowania okularów do maczka 127 plus bino.

      Kolejną ogniskową o której myślę to 25mm. Zastanawiam się nad vixenami npl 25mm.

      Ma ktoś te szkiełka, używa, jakie macie opinie na ich temat? Warto zakupić czy szukać czegoś innego? Dziękuję za odpowiedzi.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Jacek1977 napisał:

Nikt nie używa tych vixenow? 

Skusiłem się na NPL 20mm do jasnego achromatu (więc trochę nie na temat). Powinienem go odesłać już po wyjęciu z pudełka (nie spodobał mi się), zerknąłem jednak i dopiero oddałem do sklepu. Ze względów finansowych i średnich wymagań wizualnych obstawiłem BCO (sprawdzę jeszcze Plossla 32mm) i Vixena SLV w brakujących ogniskowych. NPL pokazał mi obraz jakościowo zbliżony do WA-66 15mm i trochę lepszy niż kitowy Bresser 26mm, czyli marny.

Edytowane przez dj_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, dj_ napisał:

Skusiłem się na NPL 20mm do jasnego achromatu (więc trochę nie na temat). Powinienem go odesłać już po wyjęciu z pudełka (nie spodobał mi się), zerknąłem jednak i dopiero oddałem do sklepu. Ze względów finansowych i średnich wymagań wizualnych obstawiłem BCO (sprawdzę jeszcze Plossla 32mm) i Vixena SLV w brakujących ogniskowych. NPL pokazał mi obraz jakościowo zbliżony do WA-66 15mm i trochę lepszy niż kitowy Bresser 26mm, czyli marny.

A w jakim teleskopie patrzałeś przez te vixeny, jaka światłosiła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

102/600, więc nie powinienem się odzywać. Najlepiej niech wypowiedzą się użytkownicy Maków z nasadkami bino, ale może takie tematy już były? Padła jednak propozycja Vixenów SLV, co mogę tylko poprzeć, choć zdaję sobie sprawę z podwójnych kosztów i potrzeby czegoś tańszego o podobnej lub nieco gorszej jakości.

Edytowane przez dj_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

      Dobrze że się odezwałeś, po to jest forum. Twoje doświadczenie może się przydać komuś kto ma taki teleskop jak ty i też jest w trakcie kompletowania szkiełek? 

     Swoją drogą Maczek jest dużo ciemniejszy i tam mogą wypaść lepiej niż u Ciebie. 

    No ale chyba nikt ich nie używa z maczkiem z bino bo odzewu brak od użytkowników....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Jacek1977 napisał:

Hej.

     Jestem w trakcie kompletowania okularów do maczka 127 plus bino.

      Kolejną ogniskową o której myślę to 25mm. Zastanawiam się nad vixenami npl 25mm.

      Ma ktoś te szkiełka, używa, jakie macie opinie na ich temat? Warto zakupić czy szukać czegoś innego? Dziękuję za odpowiedzi.... 

NPL 25 będą bardzo dobre, miałem takie w bino i obraz był naprawdę bardzo fajny. Niska cena i super wygodne muszle to kolejne atuty. Wspominam świetne obrazy księżyca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Jaro666 napisał:

NPL 25 będą bardzo dobre, miałem takie w bino i obraz był naprawdę bardzo fajny. Niska cena i super wygodne muszle to kolejne atuty. Wspominam świetne obrazy księżyca. 

To trzeba sprawdzić osobiście, są teraz w promocji. Tylko pogody jak na złość nie ma i się nie zapowiada żeby lepiej było....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej.

    Wracając do tematu to zakupiłem vixeny npl 25 mm. Ogólnie jestem zadowolony z tych szkiełek. Dają w maczku z bino fajne obrazy Księżyca. Mieści się cały w polu widzenia z małym zapasem. Dobrze też sprawują się z edkiem 80, gwiazdki szpilki. No ale z edkiem to częściej korzystam z es 30 mm że względu na dużo większe pole.

    Więc jak ktoś szuka tanich, dobrych okularów to polecam te vixeny. Pozdrawiam....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.