Skocz do zawartości
  • 0

Niecodzienne zjawisko. Co to było?


Nocny Marek

Pytanie

Cześć. Nie ma odpowiedniego miejsca na forum (przynajmniej go nie znalazłem) aby omówić ten temat. Ostatnio dyskutowaliśmy na transmisji o zjawisku, które obserwowaliśmy podczas obserwacji Saturna. Zjawisko to ogólnie na świecie określane jest jako "księżycowa fala" ale jak dla mnie nie ma nic wspólnego z Księżycem czego dowodem jest moja rejestracja. Proszę obejrzyjcie linkowaną transmisję i zapoznajcie się z przypiętym moim komentarzem pod filmem zanim coś napiszecie tutaj. Ten kontekst jest ważny. Być może ktoś z Was ma wyjaśnienie tego zjawiska. Zapraszam do dyskusji.

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
4 minuty temu, Tayson napisał:

Wg mnie jedyną obecnie odpowiedzią jest nie wiadomo. 

 

Jedynie przez analogie do innych obserwacji da sie spekulowac. Takie spekulacje juz padły.

Zalezy jedynie od Ciebie, czy je zaakceptujesz lub bedzies dalej bezsensownie drążył temat.

Wiesz...trudno akceptować spekulacje (tak zwane gdybanie). Poruszyłem ten tematu tutaj bo trudno o lepsze miejsce, aby o czymś taki porozmawiać. Poświęcamy mnóstwo życia na obserwacje nieba dlatego największa szansa na rozwiązanie jest tutaj na forum. Twoja odpowiedź "nie wiadomo" jest dla mnie wbrew pozorom bardzo cenna bo jesteś bardzo doświadczonym obserwatorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 minuty temu, Nocny Marek napisał:

największa szansa na rozwiązanie jest tutaj na forum

 

Największa szansa na rozwiązanie jest w biurach naukowców którzy analizując setki podobnych filmików i wszystkie możliwe hipotezy wypracowali by najbardziej prawdopodobne wyjaśnienie. Na forum to można co najwyżej usłyszeć trochę anegdotycznych obserwacji i spekulacji (tzw. gdybanie) ;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 minutę temu, Behlur_Olderys napisał:

 

Największa szansa na rozwiązanie jest w biurach naukowców którzy analizując setki podobnych filmików i wszystkie możliwe hipotezy wypracowali by najbardziej prawdopodobne wyjaśnienie. Na forum to można co najwyżej usłyszeć trochę anegdotycznych obserwacji i spekulacji (tzw. gdybanie) ;)

Naprawdę sądzisz, że jakikolwiek naukowiec pochyla się nad tego typu obserwacjami? Śmiem wątpić, a nawet jestem niemal pewny, że nie. Chyba, że to żarty (w sumie minka jest) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie wiem, czy ktoś to bada, ale wiem że to sposób w jaki nauka rozwiewa wątpliwości. Nie na forach internetowych.

 

Swoją drogą:

Rozumiem że wyjaśnienie, jakie zazwyczaj się podaje w tym wypadku (przelot samolotu poza polem widzenia) nie jest akceptowane tylko dlatego, że na flight radar nie znaleziono samolotu?

 

Ostatnio sporo lata samolotów które nie pokazują się na fr24 ;)

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
13 minut temu, Nocny Marek napisał:

Naprawdę sądzisz, że jakikolwiek naukowiec pochyla się nad tego typu obserwacjami? Śmiem wątpić, a nawet jestem niemal pewny, że nie. Chyba, że to żarty (w sumie minka jest) :D

 

A to nie jest tak, że taka analiza obrazów jest już przedmiotem badań? Może nie jest to przykład 1 do 1, ale dotyczy zniekształceń obrazu wynikających z ruchów w atmosferze.
np. https://scholarworks.wmich.edu/cgi/viewcontent.cgi?article=4695&context=dissertations

Edytowane przez Andrzej Lach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 minut temu, Tuvoc napisał:

Jest jest

Pytanie tylko czy autor wątku dodał znalezisko w nadziei na odpowiedź typu "fale antygrawitacyjne emitowane przez reptilian" czy raczej "klin inwersji laminarnej przed obszarem obniżonego ciśnienia". Mam nadzieję (i takie przekonanie), że chodzi o to drugie. I w tym wypadku nie potrzeba badań naukowych tylko wystarczy ktoś kto zna nazwę takiego zjawiska (jeśli jest znane i nazwane).

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
22 minuty temu, WojtasSP320 napisał:

Pytanie tylko czy autor wątku dodał znalezisko w nadziei na odpowiedź typu "fale antygrawitacyjne emitowane przez reptilian" czy raczej "klin inwersji laminarnej przed obszarem obniżonego ciśnienia". Mam nadzieję (i takie przekonanie), że chodzi o to drugie. I w tym wypadku nie potrzeba badań naukowych tylko wystarczy ktoś kto zna nazwę takiego zjawiska (jeśli jest znane i nazwane).

Też mam taką nadzieję.

 

 

IMG_20221124_173710.jpg

  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Też trochę podlike'owaliśmy wpis kolegi @lemarc, jednak Marek zachęcał aby zapoznać się z tym dłuższym filmikiem, gdzie ma miejsce rozkminka zjawiska przez widzów kanału. Nieco teraz obejrzałem i @Nocny Marek twierdzi, że nie było słychać niczego. Też trochę obserwuje nocą i generalnie samoloty bywają słyszalne, nawet jeśli mają wyłączony transponder i światła.

Edytowane przez Mc ślimack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 minut temu, Tuvoc napisał:

Też mam taką nadzieję.

 

Jest punkt zaczepienia. Można rzucać kamieniami.

 

PS: trochę oglądam Marka przy codziennych obowiązkach i nie sądzę, że mamy do czynienia z "szurem". Jak ktoś ma wątpliwości polecam pooglądać kilka obserwacji. Gość ma raczej zdroworozsądkowe podejście do tych kwestii.

 

Według mnie zjawisko UFO również jest ciekawe, co nie znaczy że wierzę w szaraki, reptilian czy plejadian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, Nocny Marek napisał:

Naprawdę sądzisz, że jakikolwiek naukowiec pochyla się nad tego typu obserwacjami? Śmiem wątpić, a nawet jestem niemal pewny, że nie. Chyba, że to żarty (w sumie minka jest) :D

Ja mysle ze tak, poczytaj o antynoblach i np: dla czego robią się kłaczki w pępku. Jakiś naukowiec pochylił się nad tym tematem ?.

Edytowane przez PawlU81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@szuu 

5 minut temu, szuu napisał:

pytanie naprowadzające - co to za zjawisko?

tylko nie mówcie że ma coś wspólnego z samolotami bo w tamtej chwili żadnego samolotu na niebie nie było widać ani słychać! :Boink:

 

@szuu odpal to dłuższe nagranie od Marka. Odnosi się on tam do kwestii samolotu i pokazuje jak rozchodzi się smuga kondensacyjna podczas tranzytu samolotu przez księżycową tarczę, bo i takim nagraniem dysponuje.

 

3 minuty temu, flamezz napisał:

Ale śmierdzi szurstwem.

 

Idąc tym tropem, akcja z Omuamua była niezłą chucpą. Do dziś jeden profesor z Harvardu uważa, że zarejestrowaliśmy przelot obcej technologii przez układ słoneczny.

 

5 minut temu, PawlU81 napisał:

Ja mysle ze tak, poczytaj o antynoblach i np: dla czego robią się kłaczki w pępkau. Jakiś naukowiec pochylił się nad tym tematem ?.

 

Warto odróżniać naukę od pseudonauki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zamiast lajków proszę lepiej naciskać te strzałki w górę po lewej stronie posta.

 

Konkretnie: tego posta:

https://astropolis.pl/topic/87429-niecodzienne-zjawisko-co-to-było/?do=findComment&comment=994960

 

 

Powoduje to pozycjonowanie odpowiedzi na początku wątku, dzięki temu jeśli ktoś będzie chciał się dowiedzieć, to trafi od razu na sensowne wytłumaczenie, a nie dyskusje o kłaczkach w pępku i UFO;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 godziny temu, Behlur_Olderys napisał:

Nie wiem, czy ktoś to bada, ale wiem że to sposób w jaki nauka rozwiewa wątpliwości. Nie na forach internetowych.

 

Swoją drogą:

Rozumiem że wyjaśnienie, jakie zazwyczaj się podaje w tym wypadku (przelot samolotu poza polem widzenia) nie jest akceptowane tylko dlatego, że na flight radar nie znaleziono samolotu?

 

Ostatnio sporo lata samolotów które nie pokazują się na fr24 ;)

Naukowcy nie obserwują nieba jak my (może nieliczni). Nie mają takiego doświadczenia jak my. Naukowiec nie znajdzie Ci przez teleskop galaktyki M31 itd. Zresztą podlinkowałem w podpiętym komentarzu "analizę" tego zjawiska zrobioną przez specjalistów od efektów specjalnych. No i co? I nic. Bo są ograniczeni i nie mają takiego doświadczenia w obserwacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, Tuvoc napisał:

Też mam taką nadzieję.

 

 

IMG_20221124_173710.jpg

Tak. Interesuje się zjawiskiem UFO i uważam, że nie jest wykluczone aby coś nie naszego/nienaturalnego mogło odwiedzić Układ Słoneczny. Badanie/interesowanie się nieznanym jest podstawą nauki. Wielu o tym zapomniało. Na szczęście pomału się to zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Widzimy powyżej, że takie "fale" nie zawsze powstają po przelocie samolotów. Z resztą takie ujęcie także prezentowałem na moje transmisji. Czy w takim razie muszą być spełnione jakieś szczególne warunki aby taka ostra "fala" powstała po przelocie samolotu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, szuu napisał:

pytanie naprowadzające - co to za zjawisko?

tylko nie mówcie że ma coś wspólnego z samolotami bo w tamtej chwili żadnego samolotu na niebie nie było widać ani słychać! :Boink:

Contrails.jpg

 

 

Jakiś czas temu udało mi się złapać to co zostawia takie ślady. Wyłącz telewizor i włącz myślenie ;)

 

 

mpgdzhk9q3w41.png

  • Kocham 1
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
30 minut temu, Nocny Marek napisał:

Naukowcy nie obserwują nieba jak my (może nieliczni). Nie mają takiego doświadczenia jak my. Naukowiec nie znajdzie Ci przez teleskop galaktyki M31 itd. Zresztą podlinkowałem w podpiętym komentarzu "analizę" tego zjawiska zrobioną przez specjalistów od efektów specjalnych. No i co? I nic. Bo są ograniczeni i nie mają takiego doświadczenia w obserwacjach.

Nieprawda. Jestem naukowcem i umiem znaleźć M31 :)

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.