Skocz do zawartości
  • 0

ASIAIR plus - HEQ5 problem


Semawesi

Pytanie

  Witam, kompletuje powoli sprzęt docelowy, który jak wiadomo pewnie nigdy nie nie będzie docelowym. Zainwestowalem w montaż SW HEQ5 oraz ASIAIR plus. Mam jednak problem, zeby połączyć asi z montażem za pomocą kabla EQMOD. Czytalem na roznych forach i grupach, ze po aktualizacji wystepuja jakies problemy z połączeniem, ale nigdzie nie znalazłem odpowiedzi jak to rozwiazac. Czy ktos moze spotkal sie z tym?   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
1 minutę temu, Semawesi napisał:

Witam, kompletuje powoli sprzęt docelowy, który jak wiadomo pewnie nigdy nie nie będzie docelowym. Zainwestowalem w montaż SW HEQ5 oraz ASIAIR plus. Mam jednak problem, zeby połączyć asi z montażem za pomocą kabla EQMOD. Czytalem na roznych forach i grupach, ze po aktualizacji wystepuja jakies problemy z połączeniem, ale nigdzie nie znalazłem odpowiedzi jak to rozwiazac. Czy ktos moze spotkal sie z tym?   

Mam dokładnie taki zestaw i nigdy nie miałem problemu z połączeniem. Żaden update na to nie wpłynął.

Jak się objawia twój problem? Co wybierasz w ustawieniach montażu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

czasami mam podobny problem połączenie montażu z asiair plus... taki sam komunikat i nie pomagało resetowanie , ale pomaga odłączenie wszystkich kabli usb z asiair i najpierw  podłączenie samego montażu . po wykryciu montażu podłączam resztę  i wszystko śmiga(montaż cem 40)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
10 godzin temu, chavez1976 napisał:

To może kabel jakiś trefny a próbowałeś z PCtem połączyć?

 

Spróbuję dzisiaj podłączyć do PC, ale mam nadzieję, że kabel działa, bo kosztował jak za złoto. Dodam, że jak łącze się metodą z kontrolerem to wszystko śmiga, ale zależy mi na tym żeby się kontrolera pozbyć..

 

 

8 godzin temu, marlborothc napisał:

czasami mam podobny problem połączenie montażu z asiair plus... taki sam komunikat i nie pomagało resetowanie , ale pomaga odłączenie wszystkich kabli usb z asiair i najpierw  podłączenie samego montażu . po wykryciu montażu podłączam resztę  i wszystko śmiga(montaż cem 40)

 

Spróbuje tej metody, może to coś pomoże.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No to wygląda ewidentnie na winę kabla. Odpalisz EQMODa to będziesz miał pewność. Ja bym jeszcze zasilił monta osobno, tak jak zaleca ZWO ale to powinno być istotne tylko jak jest jednocześnie chłodzenie kamery i mont zasilany a Ty masz chyba lustrzankę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Próbowałem na sto różnych sposobów podłączyć montaż za pomocą eqmod do PC i nici. Zamówiłem nowy, jeśli ten też nie zadziała to się poddaje i będę działał z pilotem jako łącznik między Asiair i montażem. 

 

Rozumiem że samego montażu nie muszę w żaden sposób "aktualizować" czy też przygotowywać przed podłączeniem kablem eqmod ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Widziałem niż różne nazwy tego kabla , ale wiadomo o co chodzi. Łącząc się z pomocą pilota ten kabel jest pominięty w zestawie (wtedy używam USB od drukarki) dlatego strzelam opcje niedziałającego kabla. No nic b de próbował dalej, prędzej czy później powinno zadziałać . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, Semawesi napisał:

Rozumiem że samego montażu nie muszę w żaden sposób "aktualizować" czy też przygotowywać przed podłączeniem kablem eqmod ? 

Najpierw na Windowsa musisz pobrać i zainstalować platformę ASCOM Platform:

https://ascom-standards.org/

Potem program EQMOD, który zapewni sterowanie HEQ5 po kablu EQDIR:

https://sourceforge.net/projects/eq-mod/files/EQASCOM/

Sprawdź w Menadżerze urządzeń, czy pojawia się nowy port COM w chwili wpięcia kabla do USB.

Z folderu EQMOD wejdź przez ikonę Tools do eqmod setup i wybierz ten port COM. Na opcji auto powinien go sam wykryć.

Jeżeli kabel jest OK, to musi to zadziałać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.