Skocz do zawartości

Pliki z którego etapu archiwizujecie na później?


abo

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie, zmieniłem kamerę, zacząłem używać pixa. I z jednej nocy potrzebuję na dysku mieć kilkaset gigabajtów wolnego żeby zapakować WBPP.

Ponieważ umiejętności powoli ale idą w górę, to chciałbym jednak mieć archiwum do którego mogę wrócić.

Na razie staram się trzymać oryginały lightów i master flaty, ale to też nie mało jest.

Mógłbym stacki ale nigdy nie jestem pewien czy jest najlepszy możliwy - po drodze jednak jest trochę ustawień.

 

Jakie pliki trzymacie? Jakie pliki kasujecie "domyślnie"?

Czy pliki z obróbki pixem można ograniczyć objętościowo? Każdy plik to ponad 300 MB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zewnętrzny dysk i trzymam wszystkie pliki + stack.

Nigdy nie wiem, czy coś się w procesie stackowania nie poprawi, albo nie nauczę się czegoś nowego, co poprawi jakość stacku.

 

Miejsce na dysku jest tanie, więc po skończonej obróbce itd, całość przerzucam na dysk zewnętrzny i niech sobie leży.

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do flatów / darków / biasów nie wystarczą mastery? Można zrobić coś źle przy tworzeniu masterów, co chciałoby się poprawić z surówek (nie pytam ironicznie)? 
I może od razu podepnę się - czy jak mam np stack 2h materiału i dorobię za rok 2h to łączylibyście wszystko na nowo (to i tak oddzielne sesje kalibrowane osobnymi flatami) czy można zestackować nowe 2h i zestackować 2 klatki powstałe ze stacków (2h 2022 + 2h 2023)?

Edytowane przez WojtasSP320
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, abo napisał:

No chciałbym wszystkie, ale 2T to mi starcza na 4 zdjęcia :D

chyba tu jakis chochlik sie przydarzyl z tymi 500GB na zdjecie.

Ja trzymam wybrane lighty i flaty z kazdej sesji. Master staka z obiektu i projekt Pix-a. 

U mnie pojedyncze zdjecie to 50MB, stack to ok 900MB, projekt podchodzi czasem do 9 GB.

Edytowane przez dimis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, dimis napisał:

chyba tu jakis chochlik sie przydarzyl z tymi 500GB na zdjecie.

Ja trzymam wybrane lighty i flaty z kazdej sesji. Master staka z obiektu i projekt Pix-a. 

U mnie pojedyncze zdjecie to 50MB, stack to ok 900MB, projekt podchodzi czasem do 9 GB.

 

Ostatnia kombinacja R,G,B,H,O  mam

2x80 klatek + 3x200 klatek  x 52MB =  40GB fitsów

wrzucam do WBPP calibrated, cosmetized, registered

3x 760 klatek x 104MB(xisf)  = 237GB

nie liczę flatów bo robię mastera i kasuję fitsy. No i trzeba by palić jeszcze H i O bo to śladowo.

potem stacków oczywiście mniej ale mają już po 313MB jeden..

 

Edytowane przez abo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, WojtasSP320 napisał:

Flaty też usuwasz? To po co Ci surowe (nieskalibrowane) lighty?

Pojedyncze flaty, biasy też usuwam. Mam bazę masterów klatek kalibracyjnych. A że sprzęt nie ruszany/podmieniany więc na razie to wystarcza. Gdy zacznę zmieniać konfigurację sprzętową to będę rozszerzał bazę masterów. 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam swoje trzy grosze - dla mnie oprócz stacków, bardzo wartościowe są skalibrowane lighty. Ostatnio zacząłem zabawę w poszukiwanie asteroid i planetoid na starych materiałach z sesji. Do tego potrzebne są pojedyncze klatki ponieważ WBPP w Pixinsight domyślnie usuwa takie linie (algorytmy Rejection). 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.