Skocz do zawartości

Spontaniczny astro-trip


Zybert

Rekomendowane odpowiedzi

Z pierwszego zdjęcia wieje grozą. Ciekawe czy wchodziłeś do środka tego budynku.

Plejady wyszły fajnie, ale na fotografii Oriona (szacunek za fajny kadr) coś niedobrego stało się ze słabszymi gwiazdami. I nie jest to raczej wina aberracji optyki. Zastanawiam się czy nie był to zły wpływ Drakuli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lukost napisał:

Jak na taką ilość materiału wygląda to zaskakująco dobrze.

Myślę, że to zaleta miejscówki i na pewno będę ją częściej odwiedzał.

2 godziny temu, Grzędziel napisał:

Z pierwszego zdjęcia wieje grozą. Ciekawe czy wchodziłeś do środka tego budynku.

Plejady wyszły fajnie, ale na fotografii Oriona (szacunek za fajny kadr) coś niedobrego stało się ze słabszymi gwiazdami. I nie jest to raczej wina aberracji optyki. Zastanawiam się czy nie był to zły wpływ Drakuli.

Niestety nie odważyłem się z tego względu, że byłem tam pierwszy raz w życiu, a pierwszy raz chciałbym wejść jednak za dnia. Z kolegami mieliśmy wątpliwości co do jakości stropów, ale jak się potem okazało - niepotrzebnie. Jeśli chodzi o Oriona, to faktycznie bardzo razi ta papka, którą zrobiłem z gwiazd. Niestety stało się to po zabiegu zmniejszaniu gwiazdek w Pix (HDR Transform -> Star mask -> Morphological Transformation). Chciałem w zasadzie odsłonić trochę mgławice zalane (przy takiej ogniskowej) morzem gwiazd. Też mnie to niestety razi, ale materiału jak na lekarstwo. Dzięki!

1 godzinę temu, Gość na chwilę napisał:

Pierwsze super. Może by tam zlot zorganizować ? :) Drugie moim zdaniem nieostre po prostu.

Dzięki Maciek, co do drugiego napisałem powyżej ;) Generalnie tak się składa, że trochę zagłębiłem się w "status" tego miejsca i okazuje się, że jest na sprzedaż :D Posiadłość liczy aż 4ha, na któych znajduje się niewielki kompleks budynków, w tym przedstawiana Chatka Drakuli. Szczerze? Gdybym miał wolne 300k to kupiłbym to, doprowadził do użytku i wykorzystał. Zlot w takim miejscu byłby genialny. Media są doprowadzone, jednak budynek wymaga generalnego remontu.... Po sąsiedzku jest już Poleski Park Narodowy, więc większego LP w przyszłości raczej nie ma się co spodziewać. https://franczewska.pro/oferta/6279195?fbclid=IwAR36Fec9yTVC7Mp84ar8VvzVsKH2HZzSLG9urPKDNZnoMntEl77DZFSPW5Y

Edytowane przez Zybert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.