Skocz do zawartości

William Optics GT81 + FLAT6AIII


karolbe

Rekomendowane odpowiedzi

Na sprzedaż idzie mój refraktor William Optics GT81. Wciąż myślałem, że znajdę dla niego użytek, ale jednak ogniskowa Esprit 100 (550mm) jest zbyt blisko ogniskowej GT81 (384mm) i trzymanie dwóch podobnych refraktorów nie ma sensu. Zatem po roku na półce chcę go sprzedać i przeznaczyć pieniądze na Redcat.

 

Refraktor jest znany niektórym na Astropolis, około 1.5 roku temu miałem z nim przygodę opisana w wątku https://astropolis.pl/topic/80024-zalany-refraktor/ Historia zakończyła się pozytywnie, sprzęt wrócił do poprzedniej formy (za wyjątkiem pyłków kurzu, lekkich smużek na wewnętrznych stronach soczewek - w warunkach bez komory laminarnej nie dało się tego tak złożyć jak w fabryce).

 

Na poniższej stronie zamieściłem zdjęcia teleskopu, przykładowe FITS'y, stack'i, analizę abberacji z PixInsight, służę innymi danymi jak będzie potrzeba. Sprzęt sprzedaje z flattenerem wyregulowanym przez nieocenionego @OnlyAfc Można sobie tam pokręcić jak ktoś uzna, że umie lepiej, ale moim zdaniem nie warto tego tykać, najlepiej zakleić klejem żeby się nie ruszyło ? (a potwierdzi to chyba każdy użytkownik regulowanych flattenerów WO). Stan sprzętu widać na zdjęciach, jak czegoś nie widać, to proszę o wiadomość i odpowiem. Zdjęcia na tej stronie pokazują stan po ponownej kolimacji.

 

Sprzedaję cały zestaw jaki dostałem ze sklepu (teleskopy.pl).

 

https://mega.nz/folder/iZRFXSoY#v7KQ0BfVRDTH_ntIkFmFuA

 

Cena jaka mnie interesuje to 5800 zł. Możliwa wysyłka kurierem na ryzyko kupującego, mogę dowieźć na trasie Warszawa-Sandomierz (a będę jechał w najbliższy weekend i później przed świętami) - do ustalenia.

 

 

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.